*** W niedzielę 28 kwietnia trzymamy kciuki za naszych 17 maturzystów. którzy będą zdawać egzamin maturalny! *** Zapraszamy do zabrania książki do domu! Nasi uczniowie liceum będą przy stoliku z książkami w soboty między godz. 11.15-12:15 będą przyjmować donacje! *** Informacje o zakończeniu roku szkolnego wkrótce! *** Dziękujemy za miłą współpracę w tym roku szkolnym! ***

klasa VI D

Praca domowa z dnia 5 czerwca 2021r.

Proszę uzpełnić ćwiczenie 12 str. 204. Wiadomości pomocne do prawidłowego uzupełnienia ćwiczenia znajdują się na str. 19. Osoby nieobecne powinne mieć uzupełnione wszystkie ćwiczenia od strony 202 do str. 204. Za tydzień mamy nasze ostatnie zajęcia w tym roku szkolnym. Osoby, które były nieobecne lub które nie zaliczyły quizu z historii będą za tydzień losować trzy pytania i na nie odpowiadać (ustnie lub pisemnie, decyzję pozostawiam uczniom). Są jeszcze osoby, które powinne zaliczyć prezentację wybranego przez siebie sławnego Polaka. Za tydzień będziemy mieli także robione zdjęcia klasowe. Jeśli dopisze pogoda będziemy je robić na zewnątrz. Dzieci będą mogły na chwilę zdjąć maseczki z twarzy. Jeśli są rodzice, którzy obawiają się o bezpieczeństwo dziecka, proszę o kontakt ze mną (telefoniczny lub e-mailowy). 19 czerwca spotkamy się po raz ostatni w tym roku szkolnym na uroczyste rozdanie świadectw w klasie. Szczegóły podam trochę później. Za tydzień będzie także ostatnia wyprzedaż organizowana przez Komitet Rodzicielski. Uczniowie będą mogli zakupić coś drobnego dla swoich tatusiów z okazji zbliżającego się Dnia Ojca. Osoby zainteresowane zakupami zachęcam do zabrania ze sobą paru dolarów. Miłego weekendu i do zobaczenia w sobotę! Pani Iwona.

2021-06-05 16:56:03 ET
12 czerwca 2021

Praca domowa z dnia 22 maja 2021 r.

Przeczytaj raz jeszcze wywiad z gen. Mirosławem Hermaszewskim a następnie uzupełnij ćwiczenie 2 i 3 na str. 199. Przeczytaj wiadomości ze str.200-201,aby pogłebić swoją wiedzę na temat konieczności ochrony naszej planety Ziemi. Przygotuj się do quizu z historii. Link z materiałem powtórzeniowym (kahoot) o królach elekcyjnych wysłany został na adresy e-mailowe uczniów. Życzę miłego tygodnia oraz zasłużonego wypoczynku w zbliżający się długi weekend. Do zobaczenia 5 czerwca! Pani Iwona

2021-05-22 18:34:38 ET
5 czerwca 2021

Praca domowa z dnia 15 maja 2021r.

Poćwicz płynne czytanie tekstu "Kim ja właściwie jestem?"-str. 189-190. Dokończ zadanie 1 ze strony 190 oraz uzupełnij zadanie domowe-str. 191. Osoby nieobecne na zajęciach powinne wykonać wszystkie zadania od strony 195 do str. 197. Przygotuj się do krótkiej ustnej wypowiedzi na temat :Kim ja właściwie się czuje? Polakiem/Polką, Amerykaninem/Amerykanką(a może i jednym i drugim)? Przypominam, że za tydzień mija termin przygotowania prezentacji, może być gazetka, biuletyn, ulotki, power point, itp. na temat wybranej postaci ze strony 176-177. Z geografii: obejrzyj film na youtube "Wilczy Szaniec. Pieszo przez Polskę". Miłego tygodnia! Pani Iwona

2021-05-15 18:29:53 ET
22 maja 2021

Praca domowa z dnia 8 maja 2021 roku

Poćwicz płynne czytanie tekstu "Wśród czerwonoskórych braci"-str. 181-182. Dla chętnych czytanie na czas-str. 182. Uzupełnij zadanie 2 str. 182 (skorzystaj z informacji ze strony 183 oraz wiadomości z czytanki). Dokończ zadanie domowe na stronie 188. Osoby nieobecne na zajęciach powinne mieć uzupełnione wszystkie ćwiczenia od strony 185 do strony 188. Z historii: przypomnij wiadomości z ostatnich lekcji (Sasi: August II i August III oraz wiadomości o Tadeuszu Kościuszce). Z okazji Dnia Matki składam wszystkim Mamom najserdeczniejsze życzenia! Miłego tygodnia! Pani Iwona.

2021-05-08 16:53:55 ET
15 maja 2021

Praca domowa z dnia 1 maja 2021 r.

Poćwicz płynne czytanie tekstu str. 174-175 "Rój Pszczół Wśrod Wzgórz". Przygotuj prezentację, może być gazetka, biuletyn, ulotki, power point, itp. na temat wybranej postaci ze strony 176-177 i przygotuj się do prezentacji przed klasą, termin wykonania pracy: do końca maja. Uzupełnij zdania o Tadeuszu Kościuszce (kserokopie tekstu powinne znajdować się w folderach uczniów). Dokończ ćwiczenia od strony 178 do str. 180. Ćwiczenie "Zadanie domowe" ze strony 180 zostanie ocenione. Proszę więc poświęcić temu ćwiczeniu więcej uwagi. Przypominam o jak najszybszym przesłaniu mi rozmiaru koszulki dziecka. Miłego tygodnia i do zobaczenia za tydzień! Pani Iwona.

2021-05-01 18:09:11 ET
8 maja 2021

Praca domowa z dnia 24 kwietnia 2021 r.

Proszę poćwiczyć płynne czytanie tekstu "Spotkanie ze słoniem"-str. 158, dla chętnych: czytanie na czas-str. 159.
Na oddzielnych kartkach zrób zadanie 1 (b) str. 159. Proszę napisać minimum 100 wyrazów.
Zrób zadanie domowe (na dole) str. 164 oraz zadania ze strony str.165 (krzyżówka i dwa zadania, gdzie należy odszukać ukryte wyrazy). Przygotuj się do dyktanda (wyrazy z zadania domowego ze strony 164). Osoby nieobecne na lekcji powinne uzupełnić wszystkie ćwiczenia od strony 160 do strony 165. Z historii: uporządkuj wszystkie kserokopie z działu "Królowie elekcyjni". Bardzo proszę, aby za tydzień ubrać się w barwy biało-czerwone. Miłego tygodnia! Pani Iwona

2021-04-24 16:13:58 ET
1 maja 2021