Zapisy na rok szkolny 2021-2022 już od tej soboty! Aplikacja dostępna w Ogłoszeniach-Dokumentach Szkolnych.

klasa VI D

Praca domowa z dnia 8 maja 2021 roku

Poćwicz płynne czytanie tekstu "Wśród czerwonoskórych braci"-str. 181-182. Dla chętnych czytanie na czas-str. 182. Uzupełnij zadanie 2 str. 182 (skorzystaj z informacji ze strony 183 oraz wiadomości z czytanki). Dokończ zadanie domowe na stronie 188. Osoby nieobecne na zajęciach powinne mieć uzupełnione wszystkie ćwiczenia od strony 185 do strony 188. Z historii: przypomnij wiadomości z ostatnich lekcji (Sasi: August II i August III oraz wiadomości o Tadeuszu Kościuszce). Z okazji Dnia Matki składam wszystkim Mamom najserdeczniejsze życzenia! Miłego tygodnia! Pani Iwona.

2021-05-08 16:53:55 ET
15 maja 2021

Praca domowa z dnia 1 maja 2021 r.

Poćwicz płynne czytanie tekstu str. 174-175 "Rój Pszczół Wśrod Wzgórz". Przygotuj prezentację, może być gazetka, biuletyn, ulotki, power point, itp. na temat wybranej postaci ze strony 176-177 i przygotuj się do prezentacji przed klasą, termin wykonania pracy: do końca maja. Uzupełnij zdania o Tadeuszu Kościuszce (kserokopie tekstu powinne znajdować się w folderach uczniów). Dokończ ćwiczenia od strony 178 do str. 180. Ćwiczenie "Zadanie domowe" ze strony 180 zostanie ocenione. Proszę więc poświęcić temu ćwiczeniu więcej uwagi. Przypominam o jak najszybszym przesłaniu mi rozmiaru koszulki dziecka. Miłego tygodnia i do zobaczenia za tydzień! Pani Iwona.

2021-05-01 18:09:11 ET
8 maja 2021

Praca domowa z dnia 24 kwietnia 2021 r.

Proszę poćwiczyć płynne czytanie tekstu "Spotkanie ze słoniem"-str. 158, dla chętnych: czytanie na czas-str. 159.
Na oddzielnych kartkach zrób zadanie 1 (b) str. 159. Proszę napisać minimum 100 wyrazów.
Zrób zadanie domowe (na dole) str. 164 oraz zadania ze strony str.165 (krzyżówka i dwa zadania, gdzie należy odszukać ukryte wyrazy). Przygotuj się do dyktanda (wyrazy z zadania domowego ze strony 164). Osoby nieobecne na lekcji powinne uzupełnić wszystkie ćwiczenia od strony 160 do strony 165. Z historii: uporządkuj wszystkie kserokopie z działu "Królowie elekcyjni". Bardzo proszę, aby za tydzień ubrać się w barwy biało-czerwone. Miłego tygodnia! Pani Iwona

2021-04-24 16:13:58 ET
1 maja 2021

Praca domowa z dnia 17 kwietnia 2021 r.

Porozmawiaj z rodzicami na temat naszych dzisiejszych zajęć i tematu lekcji. Powiedz, czego się nauczyłaś/nauczyłeś na zajęciach. Wykonaj zadanie domowe ze strony 153 (zrób plakat). Zrób ćwiczenie 8 str. 157 oraz dokończ ćwiczenie 3 str. 153 oraz ćw.9 str. 157. Osoby nieobecne powinne wykonać wszystkie ćwiczenia pod tematem lekcji czyli od strony 152 do strony 157. Z historii : przypomnij wiadomości o królach elekcyjnych. Miłego tygodnia! Pani Iwona

2021-04-17 16:02:31 ET
24 kwietnia 2021

Praca domowa z dnia 10 kwietnia 2021 r.

Poćwicz płynne czytanie tekstu "Wóz Drzymały"-str. 144-145. Dla chętnych: czytanie na czas: tekst w ramce na stronie 144. Na oddzielnej kartce (nie w zeszycie!) napisz kilka zdań,minimum 100 wyrazów ,na temat: "Dlaczego podobała się nam postawa Michała Drzymały"? Dokończ ćwiczenia z lekcji: ćw.8 str. 149, dla chętnych na dodatkową ocenę: zadanie ze strony 150. Osoby, które wyszły wcześniej z lekcji powinne mieć wykonane wszystkie ćwiczenia zrobione na zajęciach, czyli od strony 142 do strony 150. Z geografii: dokończ ćwiczenie uzupełniane na lekcji. Miłego tygodnia! Pani Iwona

2021-04-10 16:44:55 ET
17 kwietnia 2021

Praca domowa z dnia 27 marca 2021 r.

Proszę poprawić w zeszycie błędnie uzupełnione zdania z quizu (osoby nieobecne dzisiaj na zajęciach tego quizu nie pisałay). Dla uczniów nieobecnych na dzisiejszych lekcjach: przeczytaj informacje ze str. 168-169, a następnie zrób krótką notatkę w zeszycie na temat tradycji wielkanocnych w polskich domach. Dokończ ćwiczenia pod tematem lekcji, których nie skończyłeś/skończyłaś na lekcji: str. 170-173. Z geografii: na oddzielnej kartce narysuj wielkanocną pisankę. Życzę radosnych i zdrowych Świąt Wielkanocnych spędzonych w miłej, rodzinnej atmosferze. Do zobaczenia 10 kwietnia! Pani Iwona

2021-03-27 16:36:27 ET
10 kwietnia 2021