Wakacje! Wakacje! Życzymy zdrowych i udanych wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!

klasa V A

Praca domowa z dnia 2 maja 2020 r.

Proszę dokończyć notatkę na temat: Konstytucja Trzeciego Maja. Treść rozpoczętej notatki oraz dodatkowe pomoce prześlę na e-mails. Dokończ rozpoczęte ćwiczenia oraz uzupełnij te, których nie zrobiliśmy z działu "Wskazujemy w zdaniu podmiot i orzeczenie"-str. 93-96. Przygotuj się do dyskusji na temat: rola matki w życiu dziecka. Dziękuję wszystkim tym, którzy zalogowali się by zagrać ze mną w Kahoot. Gratuluję Olivii K. za zdobycie I miejsca, Adamowi za zdobycie II miejsca oraz Thomasowi za zdobycie III miejsca. Dziękuję także wszystkim tym, którzy znaleźli czas, by poprawić swoje oceny z testów. Życzę miłego tygodnia i do zobaczenia za tydzień! Pani Iwona

2020-05-02 17:04:01 ET

8 maja 2020

Praca domowa z dnia 25 kwietnia 2020r.

Dokończ ćwiczenie 3 str. 92. Poszukaj informacji na temat: Trzeciego Maja-święto Konstytucji i przygotuj się do dyskusji na następnej lekcji. Zrób flagę Polski (i/lub kokardę heraldyczną: wzór w załączniku) i zdjęcie wykonanej pracy prześlij mi na numer telefonu komórkowego do 1 maja 2020. Dla chętnych, którzy zechcą: proszę także zamieścić siebie na zdjęciu z flagą/kokardą heraldyczną. Proszę także na następną lekcję ubrać się w kolory biało-czerwone (może być koszulka szkolna jeśli ktoś posiada). Jeśli ktoś z Państwa potrzebuje maskę zabezpieczającą twarz, mamy w naszej klasie Mamę, która szyje maski i może pomóc; zainteresowane osoby mogą pisać do mnie na mój e-mail: mija25@verizon.net. Miłego tygodnia i jak najwięcej zdrowia!
Pani Iwona

2020-04-25 11:49:28 ET

1 maja 2020

Praca domowa z dnia 18 kwietnia 2020r.

Dokończ ćwiczenia, które zaczęliśmy na lekcji: strona 85-86. Samodzielnie przeczytaj test "Cztery motyle"-str. 87 i odpowiedz na pytania ze strony 88. Zdjęcie wykonanej pracy domowej czyli ćw. 2 i 3 strona 88 proszę przesłać na mój e-mail. W związku ze zbliżającym się Świętem Ziemi (22 kwietnia) uczniowie proszeni są wykonanie jednego zadania i przesłanie na mój e-mail do wtorku (21 kwietnia) swojego zdjęcia lub krótkiego filmiku na jeden wybrany przez siebie temat:
1. Dbam o Ziemię: segreguję śmieci! (krótki filmik lub zdjęcie)
2. Dbam o Ziemię: sadzę drzewa, kwiaty, abyśmy mieli czystsze powietrze (krótki filmik lub zdjęcie)
3. Dbam o planetę Ziemię: dbam o czystość okolicy, ogrodu, ulicy, szkoły do której chodzę itp. (krótki filmik lub zdjęcie)
4. Moda ekologiczna: wykonanie stroju z makulatury, plastiku itp. (zdjęcie )
5. Ustna wypowiedź (minimum 5-6 zdań) na temat: "Piękno świata i dobroć człowieka może czynić cuda" (krótki filmik)
Zachęcam do obejrzenia filmu zamieszczonego poniżej ! Miłego tygodnia! Pani Iwona

2020-04-18 11:49:37 ET

24 kwietnia 2020

Praca domowa z dnia 4 kwietnia 2020r.

Wykonaj ćwiczenia 1,2,3,4 i 5 str. 82-83. Przeczytaj ponownie tekst "Bitwa pod Grunwaldem", obejrzyj fragment filmu"Bitwy pod Grunwaldem" , a następnie uzupełnij quiz (w załączniku). Link do filmu:

Dla tych, którzy zalogowali się na google classroom: sprawdźcie zadaną pracę domową.
Przypominam, że następne zajęcia mamy 18 kwietnia! Zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych! Pozdrawiam serdecznie dziękując za współpracę! Pani Iwona

2020-04-04 11:26:12 ET

18 kwietnia 2020

Praca domowa z dnia 28 marca 2020 r.

Wykonaj ćwiczenie 3 i 4 str. 80. Zachęcam do przeczytania ponownie czytanki "Mały Miś"-str. 157-158 oraz "Podróż do Włoch", aby poznać bliżej losy misia Wojtka-świadka wielu wydarzeń historycznych. Dla chętnych na dodatkową ocenę celującą: napisz krótką notatkę na temat: Jaką rolę odgrywał miś Wojtek w życiu żołnierzy? Czym dla żołnierzy przebywających z dala od kraju stał się maleńki miś? Zdjęcie pracy domowej w formie załącznika proszę przesłać na mój e-mail do czwartku 2 kwietnia 2020r. Dziękuję za współpracę!
Miłego tygodnia i dużo zdrowia! Pani Iwona

2020-03-28 13:45:42 ET

2 kwietnia 2020

Praca domowa z dnia 21 marca 2020 r.

Proszę napisać krótkie sprawozdanie (relację) z jakiegoś prawdziwego wydarzenia (np. dzisiejszej lekcji przez Skype, przedstawienia, imprezy czy szkolnej uroczystości) i przesłać zdjęcie pracy na mój e-mail do czwartku-26 marca wieczorem (10:00 pm/22:00 ). Zasady pisania sprawozdania i wzór prześlę na Wasze e-mail, umieściłam także poniżej. Poćwicz płynne czytanie-str. 152 "Helena Modrzejewska". W ćwiczeniach gramatycznych: przeczytaj Lekcję 22 i postaraj się uzupełnić samodzielnie ćwiczenia w tym rozdziale do strony 76 (zrób tylko te, które potrafisz). Proszę sprawdzać swoje skrzynki e-mailowe, w tygodniu prześlę e-mail dotyczący następnej lekcji. Spróbujemy połączyć się przez ZOOM może będzie lepsza jakość. Dziękuję wszystkim za udział w lekcji przez SKYPE! Miłego tygodnia! Pani Iwona

2020-03-21 13:59:22 ET

28 marca 2020