Gratulujemy wszystkim uczestnikom Konkursu Muzycznego i Pokazu Talentów!

Ferie zimowe
22 lutego 2020 | 00:00

klasa V C

Legenda"O trębaczu z Wieży Mariackiej". Pisownia wyrazów z "rz".

Na ostatnich dwóch lekcjach powtarzaliśmy części mowy i odmianę rzeczowników wraz z przymiotnikiem przez przypadki.
Odmiana rzeczownika: uczeń, mama, pani, klasa.
Przymiotniki porządkowe, stopniowanie przymiotników.
Na jakie pytania odpowiadają? rzeczowniki, przymiotniki, czasowniki, przysłówki, liczebniki?

Powyższe zagadnienia będą na sprawdzianie wiedzy z gramatyki, z zakresu klasy V, 29 lutego.
Życzę dobrego odpoczynku w czasie ferii.
Gratuluję uczniom wspaniałych występów podczas konkursu muzycznego.
Do zobaczenia w sobotę, 29 lutego.
Pani Marta

2020-02-19 19:24:59 ET

29 lutego 2020

Miejsce na wizytówkę Twojego biznesu!

50% dochodu z każdej wizytówki dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Mit o Midasie "Zotodajna moc". Wywiad z gościem - Adrianem Bąk. Części mowy.

1. Dokończ plan wydarzeń mitu "Złotodajna moc" (w zeszycie).
2. Na podstawie planu wydarzeń napisz w zeszycie streszczenie mitu. Jak piszemy streszczenie? Informacje w zeszycie oraz w podręczniku, str. 124-125.
3. Odmień przez przypadki rzeczownik wraz z przymiotnikiem "moja mama" w liczbie pojedynczej.
4. Przypomnij sobie pytania przypadków oraz pytania części mowy (rzeczowniki, przymiotniki, czasowniki, przysłówki, liczebniki).

Na następnej lekcji będzie powtórzenie wiadomości o częściach mowy. Test napiszemy 29 lutego.
Życzę dobrego tygodnia - Pani Marta.

Na ostatniej lekcji naszym gościem był Adrian Bąk, 15 - letni uczeń liceum w Lindenhurst, który podczas ostatnich wakacji zdobył Kilimandżaro. O podróży do Afryki, wyzwaniach i spełnianiu marzeń opowiedział uczniom, którzy mieli okazję poćwiczyć zadawanie pytań podczas wywiadu.
Wcześniej uczniowie obejrzeli krótki filmik, który umożliwił im przygotowanie pytań do wywiadu.
( http://longisland.news12.com/story/41029288/lindenhurst-teen-family-climb-mt-kilimanjaro-for-good-cause?fbclid=IwAR3iRjocywvU-y-VbeQYLwXtmQ4v1MgG0HOziXzHhNuFbzgYg-UUOBWsURk ).

Uczniowie naszej klasy mogą do końca roku wypożyczać książkę Marka Kamińskiego "Razem na Biegun". Jest to wydanie specjalne wraz ze zdjęciami z podróży na biegun Północny. To zdumiewająca historia Marka Kamińskiego i Jasia Meli , których sylwetki uczniowie poznali na lekcji. Polecam i życzę miłej lektury!

2020-02-09 21:08:34 ET

15 lutego 2020

Baśnie, mity i legendy. Części mowy - powtórzenie.

1. Naucz się opowiadać dowolną baśń. Może to być przeczytana na lekcji "Śpiąca królewna" - podręcznik, str. 116-117 lub ułóż własną baśń. Przy opowiadaniu uczniowie mogą wykorzystać przygotowane do swojej baśni rekwizyty.
2. Odmień przez przypadki rzeczowniki: szkoła, książka (w zeszycie). Przykład - podręcznik, str.119.
2. Zadanie domowe - ćwiczenia, str. 64. Zabaw się w tłumacza (w zeszycie).

2020-02-01 16:46:13 ET

8 lutego 2020

Mój rodzinny dom. Liczebniki.

1. Naucz się czytać opowiadanie "Lekcja życia" - podręcznik, str. 109-110.
2. Zadanie nr 9 - podręcznik, str. 111. Kilka zdań o swoim rodzinnym domu napisz w zeszycie.
3. W ćwiczeniach wykonaj lekcję nr 19, str. 62. Powtórzenie wiadomości o częściach mowy.

Dodatkowa praca domowa na ocenę celującą - termin realizacji - 1 lutego 2020 r.
Zadanie nr 2, podręcznik, str. 106. Napisz krótką wypowiedź w zeszycie. Czy znasz jakieś postacie, które odkryły, zdobyły coś dla ludzkości dzięki sile swojego charakteru?

2020-01-28 18:36:01 ET

1 lutego 2020

Czy warto wierzyć i marzyć? J.Mela i M. Kamiński. Liczebniki. Polska dzielnic

1. Naucz się czytać opowiadanie "Na północnym wierzchołku Ziemi" - podręcznik, str. 104-105.
2. Przygotuj się do dyktanda - podręcznik, str. 106.
3. Ćwiczenie nr 1i 2 str. 60.

Dodatkowa praca domowa na ocenę celującą - termin realizacji - 1 lutego 2020 r.

2020-01-18 18:48:43 ET

25 stycznia 2020

Nasze noworoczne postanowienia. Redagowanie życzeń. Przysłówek.

1. Naucz się czytać opowiadanie "Zimowe ferie Oli" - podręcznik, str. 98-99.
2. Zredaguj życzenia noworoczne do wybranej koleżanki lub kolegi z klasy (na otrzymanych kartkach z napisem 2020) oraz na oddzielnej kartce zredaguj życzenia do babci i/lub dziadka z okazji ich święta. Na następnych zajęciach przygotujemy laurki z okazji Dnia Babci i Dziadka i wkleimy przygotowane w domu życzenia.

Zasady i przykład redagowania życzeń znajdują się w zeszycie oraz w podręczniku na stronie nr 101.

18 stycznia odbędzie się wywiadówka. Zapraszam wszystkich rodziców na godzinę 12:00 do naszej klasy.

2020-01-12 11:04:11 ET

18 stycznia 2020

Miejsce na reklamę Twojego biznesu!

50% dochodu z tej reklamy dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego