Gratulujemy wszystkim uczestnikom Konkursu Muzycznego i Pokazu Talentów!

Ferie zimowe
22 lutego 2020 | 00:00

klasa VIII A

Praca domowa dla klasy VIII A

1. Wykonaj polecenia 6 - 8 w cwiczeniu na str. 52 - 53.
2. Przetlumacz na jezyk polski tekst w cwiczeniu na str. 104.
3. Z wiersza "Pan od przyrody" dowiedzielismy sie czego podmiot liryczny nauczyl sie od swojego nauczyciela. Zapisz 2 - 3 ciekawostki, ktorych ty nauczyles/nauczylas sie od swojego nauczyciela przyrody ( science teacher).
Milego odpoczynku! Spotykamy sie 29 lutego.

2020-02-16 16:00:25 ET

29 lutego 2020

Miejsce na wizytówkę Twojego biznesu!

50% dochodu z każdej wizytówki dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Praca domowa dla klasy VIII A

1. Zapisz w zeszycie odpowiedz na dwa pytania zadane Adrianowi w trakcie wywiadu. Osoby, ktore nie przygotowaly pytan, prosze zapisac w zeszycie 5 - 7 informacji uzyskanych w trakcie wywiadu. Osoby, ktorych nie bylo dzis, prosze zapisac w zeszycie wiadomosci na temat Kilimandzaro.
2. Przygotuj sie do dyktanda. Rozdalam ksero w klasie, ale mozna tez wydrukowac z zalacznika.
3. Prosze nauczyc sie plynnie czytac "Spotkanie z tygrysami" w czytance na str. 57 - 59.

2020-02-08 15:55:20 ET

15 lutego 2020

Praca domowa dla klasy VIII A

1. Przygotuj dwa pytania do wywiadu z Adrianem, chlopcem, ktory wspial sie na Kilimanjaro i pomogl dzieciom w sierocincu w Afryce. Link, gdzie można znaleźć filmik o nim:
2. Napisz 10 - 15 zdan, w ktorych uzasadnisz dlaczego o zbrodniach takich jak mord w Katyniu nie wolno zapomniec.
3. Przygotuj sie do testu ze stron czasownika ( prosze uzyc informacje ze stron 41 - 42 w cwiczeniu).

2020-02-01 15:56:35 ET

8 lutego 2020

Praca domowa dla klasy VIII A

1. Proszę opowiedzieć rodzicom o obejrzanym dziś w klasie filmie "Korczak".
2. Odmień przez przypadki: wspaniały człowiek.
3. Przetłumacz na język polski tekst w ćwiczeniu na str. 103.
Dla chętnych: Narysuj ilustrację do filmu "Korczak" lub napisz 10 pytań, które chciałbyś/chciałabyś zadać Korczakowi.

2020-01-25 15:36:54 ET

1 lutego 2020

Praca domowa dla klasy VIII A

1. Dlaczego warto jest pamietac o Januszu Korczaku? - odpowiedz na to pytanie pisemnie w 10 - 15 zdaniach.
2. Wykonaj polecenia 6 -7 w cwiczeniu na str. 48.
3. Osoby, ktore nie dokonczyly ksera z historii, prosze uzupelnic je w domu i przyniesc w sobote na zajecia.

2020-01-18 14:15:30 ET

25 stycznia 2020

Praca domowa dla klasy VIII A

1. Odmień przez przypadki: bezdomne dzieci.
2. Wykonaj polecenie 7 w czytance na str. 51.
Miłego tygodnia!

2020-01-11 11:50:45 ET

18 stycznia 2020

Miejsce na reklamę Twojego biznesu!

50% dochodu z tej reklamy dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego