Wakacje! Wakacje! Życzymy zdrowych i udanych wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!

klasa VI A

PRCA DOMOWA DLA KLASY VI A Z DNIA 25 KWIETNIA 2020 ROKU

Praca domowa:
1. Proszę obejrzeć filmik na you tube (link w emailu) i uzupełnić kartę pracy a następnie mi ją wysłać.
2. Napisz wyrazy wdzięczności (starannie i na oddzielnej kartce), podziękowania, życzenia dla osób udzielających się w czasie obecnej pandemii (pielęgniarki, lekarze, policjanci, strażacy, etc.)
Z geografii str. 44 i 45.
Z historii proszę powtórzyć okres saski (ostatnia lekcja).

2020-04-25 11:54:18 ET

2 maja 2020

PRACA DOMOWA DLA KLASY VI A Z DNIA 18 KWIETNIA 2020 ROKU

1. Dokończ ćw. 6 str. 140 z zeszytu ćwiczeń.
2. Ułóż zdania z wyrażeniami: niezły, nietrudno, nie warto, nie trzeba, nie można, nie wolno, nie najgorzej, nie gorszy, niepokoić się, niecierpliwić się
3. Zrób plakat (do wyboru): Światowy Dzień Ziemi 2020 lub Świat za 100 lat.
Geografia: do uzupełnienia strona 44 i 45

2020-04-18 12:11:27 ET

25 kwietnia 2020

PRACA DOMOWA DLA KLASY VI A Z DNIA 4 KWIETNIA 2020 ROKU

1. Proszę przeczytać czytankę str. 69. *Chętni mogą wypisać do zeszytu liczebniki z czytanki i ich znaczenie (np.: 4 kąty - symbol czterech pór roku, etc.)*
2. Proszę dokończyć w zeszycie ćwiczeń: 2/134, 3/136 i ostatni przykład z 5/137.
3. Ćwiczenia z dodatkowej karty pracy.
4. Proszę obejrzeć film po polsku i zapisać krótko w zeszycie tytuł, głównego bohatera, bohaterów drugoplanowych, o czym film opowiada i czemu Wam się podobał (bądź nie).
Życzę wszystkim radosnych Świąt Wielkanocnych.

2020-04-09 00:34:07 ET

18 kwietnia 2021

PRACA DOMOWA DLA KLASY VI A Z DNIA 28 MARCA 2020 ROKU

1. Czytanka str. 116-117
2. Proszę zapisać w zeszycie w 2-3 zdaniach kim był Paweł Edmund Strzelecki.
3. Ćwiczenia z dodatkowych kart pracy.
4. Projekt: Wielcy Polacy - proszę przygotować się do wypowiedzi ustnej w sobotę.
5. Z historii: proszę uzupełnić zdania o Janie III Sobieskim i przepisać do zeszytu.
Do zobaczenia w sobotę o godzinie 10:00.

2020-03-29 16:16:58 ET

4 kwietnia 2020

PRACA DOMOWA DLA KLASY VI A Z DNIA 21 MARCA 2020 ROKU

Wczoraj spotkaliśmy się na pierwszej lekcji przez aplikację zoom. Miło było Was zobaczyć :) Nasze zajęcia będą się od tej pory odbywały właśnie drogą sobotnich telekonferencji, aż do odwołania.
1. Proszę napisać w zeszycie kilka zdań na temat Ignacego Domeyki, na podstawie czytanki str. 109-110 oraz szerszego spojrzenia na temat str. 111.
2. Na następną lekcję proszę aby każdy nauczył się czytać czytankę str. 116-117.
3. Jedną z wcześniejszych prac domowych było tłumaczenie ze stron 146, 147 w ćwiczeniach. Proszę zrobić zdjęcia i przesłać mi na telefon lub email.
* 4 kwietnia - projekt Wielcy Polacy - prezentacja ustna
** Jeśli ktoś dodatkowo przeczyta coś po polsku, bądź obejrzy jakiś film, możecie o tym napisać w kilku zdaniach i również wysłać do mnie a wtedy policzę to jako dodatkowy kredyt :) Trzymajcie się zdrowo!
Do zobaczenia na Zoom'ie w sobotę o godzinie 10:30.

2020-03-22 11:44:12 ET

28 marca 2020

PRACA DOMOWA DLA KLASY VI A Z DNIA 7 MARCA 2020 ROKU

1. Czytanka str. 145
2. Zeszyt ćwiczeń: 1/119
3. Dodatkowa karta pracy: dokończ ćwiczenie 3 (odmiana „dwoje drzwi”) oraz 5.
* Dodatkowe zdania - informacje w emailu.*

2020-03-08 18:32:37 ET