BUDYNEK SZKOLNY ZAMKNIĘTY DO ODWOŁANIA. ZAJĘCIA ODBYWAJĄ SIĘ PRZEZ INTERNET.

Wielkanoc
11 kwietnia 2020 | 00:00

klasa VI A

PRACA DOMOWA DLA KLASY VI A Z DNIA 4 KWIETNIA 2020 ROKU

1. Proszę przeczytać czytankę str. 69. *Chętni mogą wypisać do zeszytu liczebniki z czytanki i ich znaczenie (np.: 4 kąty - symbol czterech pór roku, etc.)*
2. Proszę dokończyć w zeszycie ćwiczeń: 2/134, 3/136 i ostatni przykład z 5/137.
3. Ćwiczenia z dodatkowej karty pracy.
4. Proszę obejrzeć film po polsku i zapisać krótko w zeszycie tytuł, głównego bohatera, bohaterów drugoplanowych, o czym film opowiada i czemu Wam się podobał (bądź nie).
Życzę wszystkim radosnych Świąt Wielkanocnych.

2020-04-09 00:34:07 ET

18 kwietnia 2021

Miejsce na wizytówkę Twojego biznesu!

50% dochodu z każdej wizytówki dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

PRACA DOMOWA DLA KLASY VI A Z DNIA 28 MARCA 2020 ROKU

1. Czytanka str. 116-117
2. Proszę zapisać w zeszycie w 2-3 zdaniach kim był Paweł Edmund Strzelecki.
3. Ćwiczenia z dodatkowych kart pracy.
4. Projekt: Wielcy Polacy - proszę przygotować się do wypowiedzi ustnej w sobotę.
5. Z historii: proszę uzupełnić zdania o Janie III Sobieskim i przepisać do zeszytu.
Do zobaczenia w sobotę o godzinie 10:00.

2020-03-29 16:16:58 ET

4 kwietnia 2020

PRACA DOMOWA DLA KLASY VI A Z DNIA 21 MARCA 2020 ROKU

Wczoraj spotkaliśmy się na pierwszej lekcji przez aplikację zoom. Miło było Was zobaczyć :) Nasze zajęcia będą się od tej pory odbywały właśnie drogą sobotnich telekonferencji, aż do odwołania.
1. Proszę napisać w zeszycie kilka zdań na temat Ignacego Domeyki, na podstawie czytanki str. 109-110 oraz szerszego spojrzenia na temat str. 111.
2. Na następną lekcję proszę aby każdy nauczył się czytać czytankę str. 116-117.
3. Jedną z wcześniejszych prac domowych było tłumaczenie ze stron 146, 147 w ćwiczeniach. Proszę zrobić zdjęcia i przesłać mi na telefon lub email.
* 4 kwietnia - projekt Wielcy Polacy - prezentacja ustna
** Jeśli ktoś dodatkowo przeczyta coś po polsku, bądź obejrzy jakiś film, możecie o tym napisać w kilku zdaniach i również wysłać do mnie a wtedy policzę to jako dodatkowy kredyt :) Trzymajcie się zdrowo!
Do zobaczenia na Zoom'ie w sobotę o godzinie 10:30.

2020-03-22 11:44:12 ET

28 marca 2020

PRACA DOMOWA DLA KLASY VI A Z DNIA 7 MARCA 2020 ROKU

1. Czytanka str. 145
2. Zeszyt ćwiczeń: 1/119
3. Dodatkowa karta pracy: dokończ ćwiczenie 3 (odmiana „dwoje drzwi”) oraz 5.
* Dodatkowe zdania - informacje w emailu.*

2020-03-08 18:32:37 ET

14 marca 2020

PRACA DOMOWA DLA KLASY VI A Z DNIA 15 LUTEGO 2020 ROKU

1. Tłumaczenie str. 146 lub/i str. 147 z zeszytu ćwiczeń.
2. Dla chętnych: zad. 6 str. 90 z książki - zabaw się w poetę i napisz wiersz o motylu (lub jakikolwiek inny wiersz).
Życzę wszystkim wspaniałych ferii i miłego odpoczynku! Za tydzień zajęć nie ma - do szkoły wracamy 29 lutego.

2020-02-15 13:07:08 ET

29 lutego 2020

PRACA DOMOWA DLA KLASY VI A Z DNIA 8 LUTEGO 2020 ROKU

1. Proszę przynieść książkę z wybranym przez siebie wierszem (bądź wierszami) oraz ozdobną kartkę (kartki) , naklejki, kredki, mazaki.
2. Z dodatkowej karty pracy rozdanej na lekcji proszę dokończyć ćwiczenie nr 1 oraz zrobić ćwiczenie nr 2 (odmiana przymiotnika "wielki" w liczbie pojedynczej i mnogiej w zależności od rodzaju ) oraz 3 (podkreśl przymiotniki w tekście) .
*Ćwiczenie 4 dla chętnych.*

2020-02-08 13:04:58 ET

15 lutego 2020

Miejsce na reklamę Twojego biznesu!

50% dochodu z tej reklamy dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego