Wakacje! Wakacje! Życzymy zdrowych i udanych wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!

klasa VI B

Zadanie domowe .

1. Proszę przeczytać teksty str.145 i str.147 w czytance .
2. Przygotuj się do testu . Do przerobienia materiał od str.155 do 157 .
Życzę wszystkim dobrego tygodnia . Bądźcie zdrowi - p. Basia :-)

2020-05-03 21:31:44 ET

9 maja 2020

Zadanie domowe z dni 25 kwietnia 2020r.

1. Przeczytaj tekst str.142 w czytance oraz wiersz str. 144
2. Zadanie 6 str .143 - proszę przesłać na mój e-mail do dnia 1 maja - godz.20:00
3. Przygotuj sie do pokazu , prezentacji talentu -" Z wizytą u Lolka" .
4. Dokończ rozpoczęte w klasie zadanie1/str 129 w ćwiczeniach.
Posłuchaj ulubionej pieśni " Barka" - ulubionej przez Św. Jana Pawła II.

Życzę Wam zdrowego i miłego tygodnia
Do zobaczenia w sobotę 2 maja - p. Basia

2020-04-25 20:50:41 ET

2 maja 2020

Zadanie domowe z lekcji zoom 18 kwietnia 2020r.

1. Proszę dokończyć ćw. 6 str 140 .
2. Zad. 8 str.138 - napisz i wyślij na mój e-mail adres .
W miejscu : Subject wpisz : Swoje Imię i Nazwisko / Pokój na świecie .
3. Zrób na kartce projekt Drzewka skojarzeń - wojna i pokój.
Wzór w czytance str. 139/ 140 - odpowiedz pełnymi zdaniami na pytania .
4. Z historii wysyłam załącznik . Temat: Wojny z Tatarami i Turkami .
5. Zastanówcie się jaki talent chcielibyście zaprezentować w naszej prezentacji " Z wizytą u Lolka " bo taki tytuł
będzie miała nasza prezentacja o papieżu . Forma dowolna piosenka , taniec , praca plastyczna... wybór należy do Was.
To wszystko Termin wykonania 24 kwietnia 2020r. do godz. 20:00 .
Dziękuję - do zobaczenia - p.Basia

2020-04-18 16:45:00 ET

25 kwietnia 2020

Spotkanie trzecie zoom 4 kwietnia 2020r.

Zadanie domowe :
1." Mój koszyczek wielkanocny " - prezentacja - krótki filmik nakręcony przy pomocy telefonu komórkowego 2-3 minuty .
Jak będzie udekorowany? Co do niego włożycie ? Może coś o tym co symbolizują produkty , np. jajka - symbol życia itd.
Macie bujną wyobraźnię i z pewnością powstaną piękne filmiki! Załączam link - obejrzyjcie może wpadnie Wam
do głowy jakiś pomysł . Termin wykonania do piątku 10 kwietnia

2. W ćwiczeniach zad. nr 1/ str. 89-90 i 3/str.91
3. Nie zapominajcie o naszym " Pudełku zwanym wyobraźnią" / szara torebka / - przejrzyjcie żółte karteczki .
Które z postanowień udało się zrealizować ? A może macie jakieś nowe?
Te zadania możecie wykonać po świetach .
OCZYWIŚCIE NIE ZAPOMINAJCIE O CODZIENNYM CZYTANIU POLSKICH TEKSTÓW . TRENING CZYNI MISTRZEM !!!!!!

Pozdrawiam świątecznie i życzę wszystkim zdrowia - pani Basia <3 <3 ......

2020-04-04 17:41:19 ET

10 kwietnia 2020

ZADANIE DOMOWE Z DNIA 28 MARCA 2020R.

Dziękuję Wam drodzy uczniowie za dzisiejszą lekcję . Jestem wdzięczna za to, że mogliśmy dzisiaj razem pracować. Dziękuję <3

Do zapisania w zeszycie :

Temat: Wdzięczność - słowo ważne lecz zapomniane.
Motto: " Wdzięczność jest główną częścią bycia dobrym człowiekiem ".
/Francisco de Quevedo/
Poznaliśmy na dzisiejszej lekcji ważne słowo wdzięczność . Serdeczne uczucie w stosunku do kogoś, kto okazał pomoc.
Uczyliśmy się jak piszemy :
* nie z czasownikami - osobno -
Nie widzę mojego kolegi, który biega po drugiej stronie jeziora.
* nie z rzeczownikami - nieprzyjaciel
* nie z przymiotnikami - niedobry
Placek,który upiekła moja koleżanka był niedobry.
Ćwiczenia str. 138 i 139 - uzupełnij zad.nr 5.
***********
Zadanie domowe.
1. Wykonaj tablicę wdzięczności / wymiar A4 - zwykla kartka papieru / , wzór wysyłam w e-mailu- zał.nr 2 . Oczywiście możecie opracować własny projekt. Ważne są słowa wdzięczności wybrane przez Was , które zapiszecie w chmurkach.
Zrób zdjęcie projektu i prześlij zdjęcie na mój telefon.
2. Przeczytaj opowiadanie „ Przylot bocianów”- zał.nr1
Odpowiedz na pytania pisemnie - zał.nr3 - dokument PDF nie musisz drukować tylko wpisz odpowiedzi.
Po wpisaniu odpowiedzi wyślij do mnie e-mail . Sprawdzę, odeślę poprawione i ocenione.
Termin wykonania zadań 1 i 2 do 2 kwietnia 2020r. - do godz. 06:00 pm

***** Projekt dodatkowy - dla chętnych - narysuj( technika dowolna) lub napisz , może być po angielsku , podziękowania dla pracowników szpitali
za pomoc i ofiarność , którą okazują ludziom chorym . Prześlij mi foto, a ja zmontuję kolaż i przekażę dalej .
Ten projekt można wykonać wcześniej . Dziękuję bardzo i życzę wszystkim zdrowego tygodnia pani Basia :-) <3

2020-03-28 15:55:04 ET

2 kwietnia 2020

Zadanie domowe z dn. 21 marca 2020r.

Bardzo dziękuję za wspólnie spędzony czas na naszej nietypowej lekcji. Uważam, że poradziliście sobie świetnie ! Bardzo miło było mi zobaczyć Was wszystkich zdrowych i uśmiechniętych.
Temat do zapisania w zeszycie :
Na czym polega odpowiedzialność każdego z nas za świat.
Motto:
„Uczmy się szanować i kochać naszą matkę Ziemię aby pozostawić ją piękną dla przyszłych pokoleń „
/ Basia Gospodarczuk /

1. Naucz się czytać płynnie tekst Szersze Spojrzenie na temat str. 134/135 . Pisemnie w zeszycie zadanie 8 /str.134 w czytance /
2. Spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu na przykład pomóc rodzicom przy lekkich pracach w ogrodzie .Można też przyjrzeć się przyrodzie , która budzi się do życia.
3. Wypelnij tabelkę na stronie 159 w czytance .
Foto wyślij na mój nr telefonu do poniedzialku 23 marca .

Bądźcie zdrowii - do zobaczenia w następną sobotę o 13:00 - p. Basia
P.S.
Nie zapominajcie o codziennej gimnastyce porannej 10 minut przysiady , pajacyki , pompki - to zawsze pomaga utrzymać formę !
Można zachęcić do tego mamę , tatę i rodzeństwo !.

2020-03-21 14:56:01 ET

28 marca 2020