Gratulujemy wszystkim uczestnikom Konkursu Muzycznego i Pokazu Talentów!

Ferie zimowe
22 lutego 2020 | 00:00

klasa V B

Praca domowa z dn. 8.2.20

1. Odmien przez przypadki w liczbie pojedynczej rzeczownik “sukienka”, a nastepnie uloz zdania w formie wlasciwej kazdemu przypadkowi.
2. Przygotuj sie do testu z rzeczownikow, przymiotnikow i czasownikow ( trzeba bedzie rozroznic).
3. Naucz sie plynnie czytac opowiadanie ze str. 122-124.
4. Dla chetnych: Zadanie 9 str. 124 (na oddzielnej kartce).
HISTORIA: Zadanie A (kserowka). Zadanie B dla chetnych.

2020-02-08 10:21:08 ET

15 lutego 2020

Miejsce na wizytówkę Twojego biznesu!

50% dochodu z każdej wizytówki dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Praca domowa z dn. 1.2.2020

1. Cwicz. 1 str. 51 i 6 str. 53.
2. Dyktando str. 119.
3. Odmien przez przypadki w liczbie mnogiej rzeczownik "autorzy", a nastepnie uloz zdania z tym rzeczownikiem w formie wlasciwej kazdemu przypadkowi (7 zdan).
4. HISTORIA: Zadanie A. Dla chetnych: Zadanie B (kserowka).

2020-02-02 15:36:01 ET

8 lutego 2020

Praca domowa z dn. 25.1.2020

1. Napisz wiersz lub wypracowanie o solidarnosci (Solidarnosc - symbol odpowiedzialnosci, jednosci i wspolpracy. Czy warto mowic o solidarnosci miedzy Polakami? Czy obecnie jest potrzeba, aby byc solidarnym z Polska i Polakami zyjacymi w kraju oraz poza jego granicami? Uzasadnij podajac przyklady wspolczesnych postaw, zachowan i dzialan, ktore dowodza o wzajemnej solidarnosci miedzy Polakami.)
LUB
2. Wykonaj jedna z ponizszych prac artystycznych na temat Zolnierzy Niezlomnych (Zolnierzy Polskiego Panstwa Podziemnego po II Wojnie Swiatowej). Wazna jest pomyslowosc, oryginalnosc i samodzielnosc wykonania. Mozna przedstawic postac wybranego zolnierza, wydarzenia, konspiracji czy innych zagadnien historycznych lub spolecznych dotyczacych idealow i postaw Zolnierzy Niezlomnych.
- praca plastyczna: "Zolnierze Wykleci" (w formacie od A4 do A2, technika dowolna)
- projekt serii znaczkow pocztowych: "Zolnierze Wykleci"(zaprojektuj serie znaczkow pocztowych, od 3 do 6, format od A4 do A3, technika dowolna)
- projekt serii banknotow: "Zolnierze Wykleci" (zaprojektuj serie banknotow, od 3 do 6, zarowno awers, rewers, format od A4 do A3, technika dowolna)
- komiks: "Zolnierze Wykleci" (Przedstaw epizod rozgrywajacy sie na tle rzeczywistych wydarzen historycznych. Praca powinna tworzyc zamknieta calosc o objetosci minimum 4, maksymalnie 10 plansz formatu od A4 do A3. Plansze moga byc podzielone w dowolny sposob na kadry, przedstawione jednostronnie lub w pionie. Strony powinny byc ponumerowane)
- wiersz: "Zolnierze Wykleci".

2020-01-25 15:16:15 ET

1 lutego 2020

Praca domowa z dn. 11.18.2020

1. Cwicz. 4 i 7 str. 43.
2. Odmien przez przypadki w liczbie pojedynczej rzeczownik "wspinaczka", a nastepnie uloz zdania z tym rzeczownikiem w formie wlasciwej kazdemu przypadkowi.
3. Dla chetnych: Przeczytaj "Szersze ujecie tematu lekcji" i napisz w kilku punktach najwazniejsze fakty (str.108).
4. HISTORIA: Zadanie B.

Milego tygodnia! p. Gosia

2020-01-21 10:43:51 ET

25 stycznia 2020

Praca domowa z dn. 11.1.2020

1. Cwicz. 6 i 7 str. 40.
2. Czytanie na czas str. 99.
3. Odmien przez przypadki w liczbie pojedynczej i mnogiej: jasna gwiazda.
4. Dla chetnych: Zredaguj zyczenia noworoczne dla bliskiej Ci osoby (na oddzielnej kartce).

2020-01-12 16:04:48 ET

18 stycznia 2020

Praca domowa dla klasy Vb z dnia 14.12.2019

1. Cw. 3 i 4 str.80.
2. Napisz menu do kolacji wigilijnej w twoim domu (na oddzielnej kartce).
3. Historia: Przygotuj sie do testu z panowania Boleslawa Chrobrego (kserowka).

Wesolych Swiat i Szczesliwego Nowego Roku! p. Gosia

2019-12-14 16:08:20 ET

11 stycznia 2020

Miejsce na reklamę Twojego biznesu!

50% dochodu z tej reklamy dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego