Dziękujemy za wspaniały rok szkolny 2021/2022! Życzymy udanych wakacji! Czekamy na Was we wrześniu!

klasa III B

Strona: Poprzednia | 2 | Następna

Praca domowa z dnia 26 marca 2022 roku

Poćwicz płynne czytanie tekstu "Bajka "str.155. W zeszycie: pisemnie wykonaj zadanie 3 z czytanki ze strony 156. Dokończ ćwiczenia gramatyczne z lekcji: 11 str. 83-84, 12a str. 84 oraz ćw. 14 str 85. Uczniowie nieobecni na zajęciach powinni także uzupełnić ćw. 9, 10 na str.83, ćw. 12 na str. 84 oraz ćw. 13 na str. 85. Miłego tygodnia i do zobaczenia za tydzień! Pani Iwona

2022-03-26 11:49:02 ET
2 kwietnia 2022

Praca domowa z dnia 19 marca 2022 roku

Poćwicz płynne czytanie tekstu "Chcę pospać dłużej ! "-str. 149. Osoby, które wyszły wcześniej z lekcji powinne dokończyć ćwiczenia: 2 a na str. 79, 3 str. 80 oraz 4 str. 81. Wykonaj ćwiczenie 5, 6, 7, 8 na stronie 82. Miłego tygodnia i do zobaczenia za tydzień! Pani Iwona

2022-03-19 12:04:58 ET
26 marca 2022

Praca domowa z dnia 12 marca

Proszę wykonać ćwiczenie 1 i 2 str. 78-79. Rodziców proszę o zapoznanie się z oceną dziecka z testu o rzeczowniku i podpisanie testu. Osoby nieobecne w dniu 5 marca będą miały możliwość napisać ten test w dniu 19 marca. Na następnych zajęciach otrzymamy koszulki przygotowane specjalnie na akcję "Bo lubię język polski". Połączymy się także na Zoom z uczniami Polskiej Szkoły Sobotniej im. Bł. Ks. J. Popiełuszki z Derby, CT. Dzisiaj na zajęciach wszyscy świetnie bawili się wykonując zadania w poszczególnych krainach języka polskiego. Rodziców zachęcam do rozmowy z dzieckiem na temat najpopularniejszego warzywa w Polsce, którym jest ziemniak. W naszej klasie mamy trzech Mistrzów Lektury Szkolnej. Uczniowie ci musieli odpowiedzieć na 20 pytań dotyczących książki. I miejsce zdobywając maksymalną ilość punktów otrzymuje Maya Urbanik!!!! II miejsce zdobywając 18 punktów otrzymuje Gabi Olszowy!!! III miejsce zdobywająć 14 punktów otrzymuje Kacper Kopeć. Ogromne brawa należą się całej trójce!!! Jestem w Was baaaaaardzo dumna! Serdecznie dziękuję za wsparcie akcji "Pomoc Ukrainie". Zdjęcia z dzisiejszych zajęć z pewnością zobaczą Państwo na FB naszej szkoły. Życzę wszystkim dobrego tygodnia i do zobaczenia za tydzień! Pani Iwona

2022-03-12 19:13:50 ET
19 marca 2022

Praca domowa z dnia 5 marca 2022r.

Poćwicz płynne czytanie tekstu "Przebiśniegi"-str. 143. Osoby nieobecne na zajęciach powinne wykonać zadanie 3 i 4 ze str. 144 z czytanki. Dla chętnych na dodatkową ocenę celującą (6+) : naucz się na pamięć słów listu do pani Wiosny z zadania 3 str. 144 -z czytanki. W ćwiczeniach gramatycznych: przeczytaj ze zrozumieniem (proszę o pomoc rodzica w wytłumaczeniu ewentualnych niejasności) wiadomości ze strony 76,77,78. W zeszytach uczniowie wpisali swoje imię i powinni po przeczytaniu informacji z ćwiczeń napisać 5 przymiotników dotyczących samego siebie; wzór: Kasia (jaka?) wesoła, mądra, uśmiechnięta, ładna, grzeczna. Jaś (jaki?) niski, szczupły, ciemnowłosy, gadatliwy, uprzejmy, itp. Za tydzień nasza klasa weźmie udział w akcji "Bo lubię język polski". Uczniowie odwiedzą różne krainy języka polskiego, gdzie rozwiązywać będą przeróżne zadania . W krainie "Mistrz Lektury Szkolnej" udział bierze Kacperek, Gabrysia i Maya. Uczniowie ci podjęli się trudu przeczytania lektury "Asiunia". Serdecznie dziękuję zarówno uczniom jak i rodzicom!!! Na zwycięzców I, II i III miejsca czekać będzie niespodzianka i oczywiście zasłużona 6+. Proszę wszystkich uczniów o założenie kaszulek szkolnych lub w narodowych barwach Polski w dniu 12 maja. Dziękuję wszystkim, którzy wrzucili pieniążki do puszki "Pomoc Ukrainie". Zbiórka będzie jeszcze kontynuowana w trakcie zajęć lekcyjnych w następną sobotę. Życzę dobrego tygodnia! Pani Iwona.

2022-03-05 19:45:39 ET
12 marca 2022

Praca domowa z dnia 19 lutego 2022 roku

Poćwicz płynne czytanie tekstu "Pierwszy koncert"-str.131. Dokończ ćwiczenia z lekcji: ćw. 7 i 8 str. 73. Osoby nieobecne na zajęciach powinne uzupełnić także ćw. 5 i 6 ze str. 72. Przygotuj się do testu o rzeczowniku (uczniowie mają w folderach kartkę, która pomoże przygotować się do testu). Proszę rodziców, aby pozwolili dziecku spóbować samodzielnie uzupełnić zadania z kartki. Nieobecni dzisiaj na lekcji uczniowie znajdą ten materiał w załączniku poniżej. Test w dniu 5 marca będzie miał taki sam stopnień trudności, więc dziecko nie powinno mieć z nim kłopotów jeśli samodzielnie wykona pracę w domu. Proszę o dokonanie w zeszytach poprawy dydktanda: wyraz źle napisany piszemy poprawnie tyle razy, ile zmieści się w linii. Życzę miłych i bezpiecznych ferii zimowych! Do zobaczenia 5 marca. Pani Iwona