klasa LICEALNA XI A

Zaliczenie materiau z historii

Drodzy Uczniowie,
proszę o kontakt osoby, które jeszcze nie zaliczyły wszystkich pytań z historii. Termin zaliczenia upływa w piątek. Proszę o email z dostępnym terminem i umówimy się na zaliczenie przez GoogleMeet.
Świetnie Wam idzie!
W piątek na zajęciach zaczynamy powtórki z literatury.

2024-03-17 07:19:29 ET
22 marca 2024

Ustne zaliczenie zagadnień maturalnych - historia

Drodzy Uczniowie,
nie mamy zajęć w dwa kolejne piątki - 16 lutego i 23 lutego. Widzimy się 1 marca.

Praca domowa
1. Przygotuj się do odpowiedzi ustnej z zagadnień maturalnych - dział Historia. Każdy uczeń ma za zadanie zaliczyć omówiony materiał podczas rozmowy z nauczycielem w ustalonym wcześniej terminie - platforma GoogleMeet. Proszę, żeby każdy z Was wysłał mi e-mail dzień przed datą zaliczenia (ustalaliśmy daty na ostaniej lekcji), a ja odeślę każdemu uczniowi link do spotkania on-line. Proszę o kontakt przez e-mail w sprawie pytań.

2. Osoby, które nie wysłały mi jeszcze pracy maturalnej, proszę o wysłanie jej na mój e-mail. W tym tygodniu zacznę odsyłać Wam sprawdzone prace w pliku PDF, wydrukujcie je i przynieście na kolejną lekcję.

2024-02-12 07:19:27 ET
1 marca 2024

Rekolekcje w Amerykańskiej Częstochowie

Drodzy Uczniowie,
do przyszłego piątku proszę o zgłoszenie się do mnie osób, które chciałyby jechać na rekolekcje do Amerykańskiej Częstochowy. Musimy stworzyć listę chętnych osób.

2024-01-13 03:35:34 ET
19 stycznia 2024

Rekolekcje dla młodzieży w Amerykańskiej Częstochowie

Szanowni Dyrektorzy!

Zwracamy się z prośbą o przekazanie młodzieży i rodzicom waszych szkół zaproszenia na rekolekcje, które odbędą się w dniach 10 - 11 lutego 2024 r. w Amerykańskiej Częstochowie. Temat tegorocznych rekolekcji: ,, Maryja Boża Infuencerka".
Rekolekcje poprowadzi O. Marcin Czyżewski.
W rekolekcjach udział mogą wziąć uczniowie klas ósmych i licealnych szkół zarejestrowanych w CPSD.
Koszt dwudniowych rekolekcji wynosi $62 od młodzieży oraz opiekunów. Jest to koszt posiłków. Koszt wynajmu pokoi i innych opłat związanych z organizacją spotkań ponosi CPSD. Każda grupa musi mieć swojego dorosłego opiekuna. Grupy zgłaszają dyrektorzy szkół lub osoba przez niego wytypowana. Czeki wystawione na Polish Supplementary School Council Of America proszę przesłać na adres:
Wioletta Jusinska
119 Kingswood Dr
Naugatuck, CT
Proszę nie przywozić gotówki.
Biorąc pod uwagę ograniczoną liczbę miejsc zostanie stworzony link do rejestracji, którą będzie można dokonać w określonym dniu i godzinach.
Dlatego zwracamy się do dyrektorów o powiadomienie uczniów o rekolekcjach i przygotowanie list do rejestracji.
Link do rejestracji przesłany zostanie w poniedziałek
22.01. 2024 r. o godz. 8:00 pm i aktywny będzie do wtorku 23.01.2024r. do godz. 10:00pm.
Nie przyjmujemy indywidualnych zgłoszeń.
O uczestnictwie zadecyduje kolejność zgłoszenia. Po potwierdzeniu uczestnictwa dyrektor przesyła w terminie do 27.01.2024r. imienną listę z zaznaczeniem klasy do której uczęszcza uczeń w polskiej szkole na adres: wjusinska@yahoo.com
Plan oraz regulamin uczestnictwa zostanie przesłany do szkół, które zarejestrują uczniów w następnym komunikacie.
Z poważaniem.
Wioletta Jusińska-
koordynator z ramienia CPSD

-Wioletta Jusinska

2024-01-11 06:01:17 ET
21 stycznia 2024

Zdjęcia klasowe

W najbliższy piątek, tj. 6 października będziemy mieli zdjęcia klasowe. Proszę bądźcie w szkole na czas.
Pozdrawiam Was serdecznie i życzę dobrego tygodnia,

2023-09-30 14:26:11 ET
6 października 2023

Między I a II wojną światową

Drodzy Uczniowie,
bardzo dziękuję za wasze zaangażowanie podczas dwojga pierwszych zajęć. Jestem z Was bardzo dumna. Przed nami nowy rok szkolny i ostatni rok w polskiej szkole. Obiecuję, że czekają Was wspaniałe, niezapomniane momenty.
Dobrego tygodnia,

Praca domowa
1. Wykonaj zadania z podręcznika, s. 19-22, 27-28.

2023-09-17 12:35:08 ET
22 września 2023