Zbiórka na Wielka Orkiestrę Świątecznej Pomocy - 23 i 30 stycznia w naszej szkole!

klasa VI B

Praca domowa dla klasy VIb

1. Naucz się płynnie czytać opowiadania ze str. 43.
2. Wykonaj ćwicz. 2d i 2e ze str. 92.
3. Ułóż zdania z nast. wyrażeniami: rościć sobie pretensje, iść z postępem czasu.
4. Dla chętnych: Napisz krótki wierszyk o babci lub dziadku (rymowany lub nierymowany).
HISTORIA: Uzupełnij zadanie A (kserówka). Zadanie B dla chętnych.
GEOGRAFIA: Wykonaj polecenia ze str. 30 i 31.

Pragnę pochwalić całą klasę za aktywność na lekcji!

2021-01-25 14:50:33 ET
30 stycznia 2021

Praca domowa dla klasy VIb

1. Naucz się płynnie czytać tekstu wywiadu na str. 71-72 (wszyscy zostaną odpytani na ocenę).
2. Przeprowdz wywiad z wybraną przez siebie osobą na temat wykonywanego przez nią zawodu (zapisz i przynieś na lekcję).
3. Dla chętnych: Zadanie domowe na str. 73.

Najpiękniej dzisiejsze dyktando napisali Ola, Maciek i Sophie. Gratulacje!

2021-01-16 15:13:34 ET
23 stycznia 2021

Praca domowa dla klasy VIb

1. Przygotuj się do dyktanda na stronie 76 (ćw. 8).
2. Wykonaj nast. ćwiczenia: 6/76 i 7/76.

2021-01-10 14:28:47 ET
16 stycznia 2021

Praca domowa dla klasy VIb

1. Napisz w 10 zdaniach jak spedzilas/es tegoroczne swieta.
2. Dla chetnych: zadania domowe na stronie 48.
3. GEOGRAFIA: Narysuj stol wigilijny.

Zycze Wesolych Swiat i Szczesliwego Nowego Roku!

Do zobaczenia na zajeciach 9 stycznia! p. Gosia

2020-12-19 11:10:26 ET
9 stycznia 2021

Praca domowa:
1. Przeczytaj tekst opowiadania na str. 85-87, a nastepnie wykonaj zadanie 1 na str. 88-89.
2. Naucz sie na pamiec piosenki pt, “Jest taki dzien” (4 zwrotki-6, 3 zwrotki-5, 2 zwrotki-4).
3. Geografia: str. 21 i 23.

Do zobaczenia za tydzien!
P. Gosia

2020-12-12 17:32:36 ET
19 grudnia 2020

Praca domowa dla klasy VIB

1. Zadanie 2 str. 39 (napisac ogloszenie).
2. Cwicz. 7b, 8a, 8b i 9.
3. Naucz sie na pamiec piosenki pt. “Jest taki dzien”-na 19 grudnia (4 zwrotki-6, 3 zwrotki-5, 2 zwrotki-4).
4. Dla chetnych: Naucz sie czytac na czas-str. 37.
HISTORIA: Przygotuj sie do testu z panowania Jagiellonow.

Najbardziej aktywni na lekcji dzisiaj byli: Ola, Olivia, Tosia, Max, Lucia, Maciek. Brawo!

Zycze udanego tygodnia! P. Gosia

2020-12-05 14:29:02 ET