Zdrowych, bezpiecznych i relaksujących wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Zadania domowe
klasa V AStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 11 - - -

 


Praca domowa z dnia 2 maja 2020 r.

 
Proszę dokończyć notatkę na temat: Konstytucja Trzeciego Maja. Treść rozpoczętej notatki oraz dodatkowe pomoce prześlę na e-mails. Dokończ rozpoczęte ćwiczenia oraz uzupełnij te, których nie zrobiliśmy z działu "Wskazujemy w zdaniu podmiot i orzeczenie"-str. 93-96. Przygotuj się do dyskusji na temat: rola matki w życiu dziecka. Dziękuję wszystkim tym, którzy zalogowali się by zagrać ze mną w Kahoot. Gratuluję Olivii K. za zdobycie I miejsca, Adamowi za zdobycie II miejsca oraz Thomasowi za zdobycie III miejsca. Dziękuję także wszystkim tym, którzy znaleźli czas, by poprawić swoje oceny z testów. Życzę miłego tygodnia i do zobaczenia za tydzień! Pani Iwona

 

 

 

2020-05-02 17:04:01 ET
Iwona Koszelak
8 maja 2020

 

 

Polska Szkoła Dokształcająca im. Zbigniewa Herberta - Copiague, Nowy Jork
1 Molloy Street - Copiague, NY 11726 - United States of America

Praca domowa z dnia 25 kwietnia 2020r.

 
Dokończ ćwiczenie 3 str. 92. Poszukaj informacji na temat: Trzeciego Maja-święto Konstytucji i przygotuj się do dyskusji na następnej lekcji. Zrób flagę Polski (i/lub kokardę heraldyczną: wzór w załączniku) i zdjęcie wykonanej pracy prześlij mi na numer telefonu komórkowego do 1 maja 2020. Dla chętnych, którzy zechcą: proszę także zamieścić siebie na zdjęciu z flagą/kokardą heraldyczną. Proszę także na następną lekcję ubrać się w kolory biało-czerwone (może być koszulka szkolna jeśli ktoś posiada). Jeśli ktoś z Państwa potrzebuje maskę zabezpieczającą twarz, mamy w naszej klasie Mamę, która szyje maski i może pomóc; zainteresowane osoby mogą pisać do mnie na mój e-mail: mija25@verizon.net. Miłego tygodnia i jak najwięcej zdrowia!
Pani Iwona

 

 

 

2020-04-25 11:49:28 ET
Iwona Koszelak
1 maja 2020

 


Praca domowa z dnia 18 kwietnia 2020r.

 
Dokończ ćwiczenia, które zaczęliśmy na lekcji: strona 85-86. Samodzielnie przeczytaj test "Cztery motyle"-str. 87 i odpowiedz na pytania ze strony 88. Zdjęcie wykonanej pracy domowej czyli ćw. 2 i 3 strona 88 proszę przesłać na mój e-mail. W związku ze zbliżającym się Świętem Ziemi (22 kwietnia) uczniowie proszeni są wykonanie jednego zadania i przesłanie na mój e-mail do wtorku (21 kwietnia) swojego zdjęcia lub krótkiego filmiku na jeden wybrany przez siebie temat:
1. Dbam o Ziemię: segreguję śmieci! (krótki filmik lub zdjęcie)
2. Dbam o Ziemię: sadzę drzewa, kwiaty, abyśmy mieli czystsze powietrze (krótki filmik lub zdjęcie)
3. Dbam o planetę Ziemię: dbam o czystość okolicy, ogrodu, ulicy, szkoły do której chodzę itp. (krótki filmik lub zdjęcie)
4. Moda ekologiczna: wykonanie stroju z makulatury, plastiku itp. (zdjęcie )
5. Ustna wypowiedź (minimum 5-6 zdań) na temat: "Piękno świata i dobroć człowieka może czynić cuda" (krótki filmik)
Zachęcam do obejrzenia filmu zamieszczonego poniżej ! Miłego tygodnia! Pani Iwona

https://www.youtube.com/watch?v=uWLFOUKkzGA

 

 

 

 

 

2020-04-18 11:49:37 ET
Iwona Koszelak
24 kwietnia 2020

 


Praca domowa z dnia 4 kwietnia 2020r.

 
Wykonaj ćwiczenia 1,2,3,4 i 5 str. 82-83. Przeczytaj ponownie tekst "Bitwa pod Grunwaldem", obejrzyj fragment filmu"Bitwy pod Grunwaldem" , a następnie uzupełnij quiz (w załączniku). Link do filmu:

https://youtu.be/YBs4a4Io49I

Dla tych, którzy zalogowali się na google classroom: sprawdźcie zadaną pracę domową.
Przypominam, że następne zajęcia mamy 18 kwietnia! Zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych! Pozdrawiam serdecznie dziękując za współpracę! Pani Iwona

 

 

 

 

 

2020-04-04 11:26:12 ET
Iwona Koszelak
18 kwietnia 2020

 


Praca domowa z dnia 28 marca 2020 r.

 
Wykonaj ćwiczenie 3 i 4 str. 80. Zachęcam do przeczytania ponownie czytanki "Mały Miś"-str. 157-158 oraz "Podróż do Włoch", aby poznać bliżej losy misia Wojtka-świadka wielu wydarzeń historycznych. Dla chętnych na dodatkową ocenę celującą: napisz krótką notatkę na temat: Jaką rolę odgrywał miś Wojtek w życiu żołnierzy? Czym dla żołnierzy przebywających z dala od kraju stał się maleńki miś? Zdjęcie pracy domowej w formie załącznika proszę przesłać na mój e-mail do czwartku 2 kwietnia 2020r. Dziękuję za współpracę!
Miłego tygodnia i dużo zdrowia! Pani Iwona

 

 

 

2020-03-28 13:45:42 ET
Iwona Koszelak
2 kwietnia 2020

 


Praca domowa z dnia 21 marca 2020 r.

 
Proszę napisać krótkie sprawozdanie (relację) z jakiegoś prawdziwego wydarzenia (np. dzisiejszej lekcji przez Skype, przedstawienia, imprezy czy szkolnej uroczystości) i przesłać zdjęcie pracy na mój e-mail do czwartku-26 marca wieczorem (10:00 pm/22:00 ). Zasady pisania sprawozdania i wzór prześlę na Wasze e-mail, umieściłam także poniżej. Poćwicz płynne czytanie-str. 152 "Helena Modrzejewska". W ćwiczeniach gramatycznych: przeczytaj Lekcję 22 i postaraj się uzupełnić samodzielnie ćwiczenia w tym rozdziale do strony 76 (zrób tylko te, które potrafisz). Proszę sprawdzać swoje skrzynki e-mailowe, w tygodniu prześlę e-mail dotyczący następnej lekcji. Spróbujemy połączyć się przez ZOOM może będzie lepsza jakość. Dziękuję wszystkim za udział w lekcji przez SKYPE! Miłego tygodnia! Pani Iwona

 

 

 

2020-03-21 13:59:22 ET
Iwona Koszelak
28 marca 2020

 


- - - Strona 1 z 11 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny