Zapisy na rok szkolny 2021-2022 już od tej soboty! Aplikacja dostępna w Ogłoszeniach-Dokumentach Szkolnych.

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Zadania domowe
klasa V AStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 19 - - -

 


Praca domowa z dnia 2 maja 2020 r.

 
Proszę dokończyć notatkę na temat: Konstytucja Trzeciego Maja. Treść rozpoczętej notatki oraz dodatkowe pomoce prześlę na e-mails. Dokończ rozpoczęte ćwiczenia oraz uzupełnij te, których nie zrobiliśmy z działu "Wskazujemy w zdaniu podmiot i orzeczenie"-str. 93-96. Przygotuj się do dyskusji na temat: rola matki w życiu dziecka. Dziękuję wszystkim tym, którzy zalogowali się by zagrać ze mną w Kahoot. Gratuluję Olivii K. za zdobycie I miejsca, Adamowi za zdobycie II miejsca oraz Thomasowi za zdobycie III miejsca. Dziękuję także wszystkim tym, którzy znaleźli czas, by poprawić swoje oceny z testów. Życzę miłego tygodnia i do zobaczenia za tydzień! Pani Iwona

 

 

 

2020-05-02 17:04:01 ET
Iwona Koszelak
8 maja 2020

 

 

Polska Szkoła Dokształcająca im. Zbigniewa Herberta - Copiague, Nowy Jork
1 Molloy Street - Copiague, NY 11726 - United States of America

Praca domowa z dnia 25 kwietnia 2020r.

 
Dokończ ćwiczenie 3 str. 92. Poszukaj informacji na temat: Trzeciego Maja-święto Konstytucji i przygotuj się do dyskusji na następnej lekcji. Zrób flagę Polski (i/lub kokardę heraldyczną: wzór w załączniku) i zdjęcie wykonanej pracy prześlij mi na numer telefonu komórkowego do 1 maja 2020. Dla chętnych, którzy zechcą: proszę także zamieścić siebie na zdjęciu z flagą/kokardą heraldyczną. Proszę także na następną lekcję ubrać się w kolory biało-czerwone (może być koszulka szkolna jeśli ktoś posiada). Jeśli ktoś z Państwa potrzebuje maskę zabezpieczającą twarz, mamy w naszej klasie Mamę, która szyje maski i może pomóc; zainteresowane osoby mogą pisać do mnie na mój e-mail: mija25@verizon.net. Miłego tygodnia i jak najwięcej zdrowia!
Pani Iwona

 

 

 

2020-04-25 11:49:28 ET
Iwona Koszelak
1 maja 2020

 


Praca domowa z dnia 18 kwietnia 2020r.

 
Dokończ ćwiczenia, które zaczęliśmy na lekcji: strona 85-86. Samodzielnie przeczytaj test "Cztery motyle"-str. 87 i odpowiedz na pytania ze strony 88. Zdjęcie wykonanej pracy domowej czyli ćw. 2 i 3 strona 88 proszę przesłać na mój e-mail. W związku ze zbliżającym się Świętem Ziemi (22 kwietnia) uczniowie proszeni są wykonanie jednego zadania i przesłanie na mój e-mail do wtorku (21 kwietnia) swojego zdjęcia lub krótkiego filmiku na jeden wybrany przez siebie temat:
1. Dbam o Ziemię: segreguję śmieci! (krótki filmik lub zdjęcie)
2. Dbam o Ziemię: sadzę drzewa, kwiaty, abyśmy mieli czystsze powietrze (krótki filmik lub zdjęcie)
3. Dbam o planetę Ziemię: dbam o czystość okolicy, ogrodu, ulicy, szkoły do której chodzę itp. (krótki filmik lub zdjęcie)
4. Moda ekologiczna: wykonanie stroju z makulatury, plastiku itp. (zdjęcie )
5. Ustna wypowiedź (minimum 5-6 zdań) na temat: "Piękno świata i dobroć człowieka może czynić cuda" (krótki filmik)
Zachęcam do obejrzenia filmu zamieszczonego poniżej ! Miłego tygodnia! Pani Iwona

https://www.youtube.com/watch?v=uWLFOUKkzGA

 

 

 

 

 

2020-04-18 11:49:37 ET
Iwona Koszelak
24 kwietnia 2020

 


Praca domowa z dnia 4 kwietnia 2020r.

 
Wykonaj ćwiczenia 1,2,3,4 i 5 str. 82-83. Przeczytaj ponownie tekst "Bitwa pod Grunwaldem", obejrzyj fragment filmu"Bitwy pod Grunwaldem" , a następnie uzupełnij quiz (w załączniku). Link do filmu:

https://youtu.be/YBs4a4Io49I

Dla tych, którzy zalogowali się na google classroom: sprawdźcie zadaną pracę domową.
Przypominam, że następne zajęcia mamy 18 kwietnia! Zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych! Pozdrawiam serdecznie dziękując za współpracę! Pani Iwona

 

 

 

 

 

2020-04-04 11:26:12 ET
Iwona Koszelak
18 kwietnia 2020

 


Praca domowa z dnia 28 marca 2020 r.

 
Wykonaj ćwiczenie 3 i 4 str. 80. Zachęcam do przeczytania ponownie czytanki "Mały Miś"-str. 157-158 oraz "Podróż do Włoch", aby poznać bliżej losy misia Wojtka-świadka wielu wydarzeń historycznych. Dla chętnych na dodatkową ocenę celującą: napisz krótką notatkę na temat: Jaką rolę odgrywał miś Wojtek w życiu żołnierzy? Czym dla żołnierzy przebywających z dala od kraju stał się maleńki miś? Zdjęcie pracy domowej w formie załącznika proszę przesłać na mój e-mail do czwartku 2 kwietnia 2020r. Dziękuję za współpracę!
Miłego tygodnia i dużo zdrowia! Pani Iwona

 

 

 

2020-03-28 13:45:42 ET
Iwona Koszelak
2 kwietnia 2020

 


Praca domowa z dnia 21 marca 2020 r.

 
Proszę napisać krótkie sprawozdanie (relację) z jakiegoś prawdziwego wydarzenia (np. dzisiejszej lekcji przez Skype, przedstawienia, imprezy czy szkolnej uroczystości) i przesłać zdjęcie pracy na mój e-mail do czwartku-26 marca wieczorem (10:00 pm/22:00 ). Zasady pisania sprawozdania i wzór prześlę na Wasze e-mail, umieściłam także poniżej. Poćwicz płynne czytanie-str. 152 "Helena Modrzejewska". W ćwiczeniach gramatycznych: przeczytaj Lekcję 22 i postaraj się uzupełnić samodzielnie ćwiczenia w tym rozdziale do strony 76 (zrób tylko te, które potrafisz). Proszę sprawdzać swoje skrzynki e-mailowe, w tygodniu prześlę e-mail dotyczący następnej lekcji. Spróbujemy połączyć się przez ZOOM może będzie lepsza jakość. Dziękuję wszystkim za udział w lekcji przez SKYPE! Miłego tygodnia! Pani Iwona

 

 

 

2020-03-21 13:59:22 ET
Iwona Koszelak
28 marca 2020

 


- - - Strona 1 z 19 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny