"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."
Św. Jan Paweł II (1920-2005)Strona: 1 | Następna
praca domowa- 3 maja 2025 Na zajęciach uczniowie wykonali: PRACA DOMOWA: Dobrego tygodnia. Załącznik nr 1:  
5/3/25 (LEKCJA 30)
TEMAT: Majowe święta narodowe w Polsce.
Kartę pracy- Konstytucja 3 Maja
Zadanie 1 str. 210 (ustnie)
Ćw. 1, 2, 3 str. 212
Ćw. 4,6 str. 213
Ćw. 7 str. 214
Ćw. 8 str. 214 (częściowo)
Czytanka „Konstytucja 3 Maja”, str. 208
Ćw. 5 str. 213
Ćw. 8 str. 214 (proszę dokończyć)
Ćw. 9 str. 215
Pozdrawiam!
pani Asia
praca domowa- 26 kwietnia 2025
Wykonaliśmy: PRACA DOMOWA: Życzę wszystkim dobrego tygodnia.
4/26/25 (LEKCJA 29)
TEMAT: Dbajmy o naszą planetę Ziemię!
Na wczorajszej lekcji, na podstawie czytanki „Rozgwiazda”, dyskutowaliśmy o ochronie naszego środowiska, świadomości ekologicznej i potrzebie segregacji śmieci. Pracowaliśmy w grupach i wykonaliśmy zadania matematyczne (powtarzając przy okazji liczebniki), wyniki których uświadomiły nam jak długo rozkładają się różne rodzaje śmieci. Wspólnie stworzyliśmy również kartkę z podziękowaniami i z pozdrowieniami dla Pani Janiny Zofii Kowalczyk, która jako sanitariuszka dzielnie walczyła podczas Powstania Warszawskiego. Poznaliśmy jej biografię i obejrzeliśmy wiele zdjęć z jej prywatnego archiwum (dla chętnych- biogram Pani Kowalczyk znajdziecie pod linkiem: https://www.1944.pl/powstancze-biogramy/janina-kowalczyk,56072.html ).
Z gramatyki powtórzyliśmy informacje o spójnikach i łączyliśmy zdania pojedyncze w złożone.
Z historii powtórzyliśmy okres panowania dynastii Piastów.
Ćw. 1 str. 203
Ćw. 3,4 str. 205
Czytanka „Rozgwiazda”, str. 202 (czytaj SYSTEMATYCZNIE, nawet kilka minut ćwiczeń dziennie wystarczy!)
Ćw. 6 str. 206
Ćw. 7 str. 207
Pozdrawiam!
pani Asia
 
praca domowa- 12 kwietnia 2025
Wykonaliśmy: Nasza klasa weźmie udział w akcji pisania listów/ kartek do Powstańców Warszawskich. Zrobimy jedną dużą zbiorową kartkę i na następnych zajęciach po świętach chciałabym zrobić zdjęcie grupowe naszych uczniów- proszę, żeby wszyscy ubrali nasze szkolne koszulki! DZIĘKUJĘ! Życzę wszystkim wspaniałych i zdrowych Świąt Wielkanocnych i udanej przerwy wiosennej!!!
4/12/25 (LEKCJA 28)
TEMAT: Dlaczego biały barszcz najlepiej smakuje w Wielkanoc?
Na dzisiejszej lekcji, na podstawie czytanki „Wielkanoc w Bullerbyn”, poznaliśmy zabawne przygody sześciorga dzieci ze szwedzkiej wioski Bullerbyn. Mieliśmy również okazję, by porównać polskie zwyczaje wielkanocne z tymi z opowiadania Astrid Lindgren. Zagraliśmy w wielkanocną wersję gry JA MAM- KTO MA (świetna okazja do ćwiczenia odmiany rzeczowników / przymiotników z rzeczownikami przez przypadki). Z gramatyki powtórzyliśmy informacje o poznanych dotąd częściach mowy (rzeczowniku, czasowniku, przymiotniku, przysłówku, liczebniku) i na podstawie tych wiadomości kolorowaliśmy gramatyczną pisankę (kartę pracy dla nieobecnych znajdziecie w załączniku). Dziękujemy Paniom z Komitetu Rodzicielskiego za zorganizowanie spotkania z Wielkanocnym Króliczkiem i pyszne bajgle!
Ćw. 2 str. 182
Ćw. 3 str. 183
Kartę pracy: WIELKANOCNA MALOWANKA GRAMATYCZNA
Smacznego jajeczka i do zobaczenia 26 kwietnia!
pani Asia
Załącznik nr 1:
 
praca domowa - 5 kwietnia 2025
Wykonaliśmy: PRACA DOMOWA: Osoby nieobecne na zajęciach będą pisać sprawdzian z czasowników za tydzień! Zdrowego i udanego tygodnia!
4/05/25 (LEKCJA 27)
TEMAT: Rejs Niepodległości czyli jak „Dar Młodzieży” odbył podróż dookoła świata.
Na wczorajszej lekcji, na podstawie wywiadu „Rozmowa z Anią”, poznaliśmy historię i okoliczności wypłynięcia polskiego żaglowca „Daru Młodzieży” w podróż dookoła świata. Obejrzeliśmy również fragmenty filmu dokumentalnego rejestrującego to niezwykłe wydarzenie (link do filmu do obejrzenia dla chętnych: https://www.youtube.com/watch?v=YGNoSgpmTqw ).
Z gramatyki powtórzyliśmy informacje o liczebniku, odmienialiśmy przez przypadki liczebniki główne oraz porządkowe oraz zagraliśmy w grę JAKIM NUMEREM JESTEM?
Z historii powtórzyliśmy jeszcze raz najważniejsze fakty związane z czasami najazdów tatarskich, panowania Władysława Łokietka i Kazimierza Wielkiego- za tydzień krótki test wyboru z tych tematów.
Ćw. 2 str. 188
Ćw. 3 str. 190 (częściowo)
Ćw. 5 str. 191
Ćw. 7 str. 192
Czytanka „Rozmowa z Anią”, str. 169 (czytaj SYSTEMATYCZNIE, nawet kilka minut ćwiczeń dziennie wystarczy!)
Dokończ ćw. 3 str. 190
Ćw. 4 str. 191
Ćw. 6 str. 192
Zadanie domowe str. 193
Karta pracy POCZTÓWKA Z REJSU NIEPODLEGŁOŚCI
Przygotuj się do testu z historii
Przygotuj się do poprawkowego sprawdzianu z czasowników- tylko odmiana czasownika PISAĆ przez osoby i liczby w czasie teraźniejszym, z którym uczniowie mieli największy problem (wszyscy mają odmianę tego czasownika w zeszycie).
Przypominam również o wystawie pisanek i palm, który już w następną sobotę
pani Asia
Załącznik nr 1:
 
praca domowa - 29 marca 2025r.
Wykonaliśmy: PRACA DOMOWA: Osoby nieobecne na zajęciach będą pisać sprawdzian z czasowników za tydzień! Życzę dobrej niedzieli i udanego tygodnia!
3/29/25 (LEKCJA 26)
TEMAT: Dlaczego Kazimierz Pułaski nazywany jest bohaterem obu narodów?
Na wczorajszej lekcji, na podstawie czytanki „Nasz mały generał”, rozmawialiśmy o Kazimierzu Pułaskim, jego zasługach w walkach o niepodległość Stanów Zjednoczonych oraz o pamięci o nim, która odzwierciedla się w nazwach wielu amerykańskich miejscowości/ ulic (jest ich aż 175!), oraz corocznej Paradzie Pułaskiego w Nowym Jorku.
Z gramatyki powtórzyliśmy zasady pisowni wyrazów z RZ oraz, jak zawsze przy tym temacie, zaśpiewaliśmy naszą żołnierską piosenkę (w załączniku do poćwiczenia w domu).
Z historii powtórzyliśmy najważniejsze fakty związane z czasami najazdów tatarskich, panowania Władysława Łokietka i Kazimierza Wielkiego.
Ćw. 2 str. 171
Ćw. 4,5 str. 174
Ćw. 6,9 str. 175
Ćw. 10 str. 176
Ćw. 12, 13 str. 177
Czytanka „Nasz mały generał”, str. 169 (czytaj SYSTEMATYCZNIE, nawet kilka minut ćwiczeń dziennie wystarczy!)
Ćw. 7,8 str. 175
Ćw. 11 str. 176
Ćw. 14 str. 177
pani Asia
Załącznik nr 1:
 
praca domowa- 22 marca 2025
Wykonaliśmy: PRACA DOMOWA: Dobrego tygodnia i dużo zdrówka! Pozdrawiam,
3/22/25 (LEKCJA 25)
TEMAT: Fryderyk Chopin- wielki polski kompozytor i pianista.
Na wczorajszej lekcji, na podstawie czytanki „Wieczór u Platerów”, przypomnieliśmy sylwetkę Fryderyka Chopina oraz słuchaliśmy jego muzyki. W czytance pojawiły się również postacie Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego i było to dobrym pretekstem do rozmowy o czasach romantyzmu i Wielkiej Emigracji.
Z gramatyki ćwiczyliśmy odmianę czasowników przez osoby, liczby i czasy. Za tydzień, na podstawie karty pracy z lekcji oraz pracy domowej, będziemy pisać krótki test z czasowników.
Z historii powtórzyliśmy najważniejsze zagadnienia związane z czasami panowania Kazimierza Wielkiego oraz pracowaliśmy w parach, ćwicząc układanie pytań do tekstu.
Kartę pracy o czasownikach
Kartę pracy o Kazimierzu Wielkim
Ćw. 1 str. 162
Ćw. 2,3 str. 163
Czytanka „Wieczór u Platerów”, str. 161 (czytaj SYSTEMATYCZNIE, nawet kilka minut ćwiczeń dziennie wystarczy!)
Karta pracy- CZASOWNIKI
Napisz w zeszycie min. 6 zdań na temat: MUZYKA W MOIM ŻYCIU; pomocne będą pytania, które przedyskutowaliśmy już na lekcji:
- czy lubię słuchać muzyki?
- czy gram na instrumencie muzycznym i czy lubię lekcje muzyki w szkole?
- dlaczego muzyka jest dla mnie ważna/ w czym mi pomaga?
- jakiego rodzaju muzyki lubię słuchać najbardziej?
- czy mam swój ulubiony zespół muzyczny/ piosenkarza/ piosenkarkę/ piosenkę/ utwór muzyczny?
- czy mam marzenia dotyczące muzyki, np. czy chciałabym/ chciałabym pójść na koncert danego artysty/ zespołu; czy chciałabym/ chciałabym nauczyć się gry na danym instrumencie?
pani Asia
Załącznik nr 1:
 
Strona: 1 | Następna
"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."
Św. Jan Paweł II (1920-2005)"PĄCZEK.KAPUCYNI.PL" (FUNDACJA KAPUCYNI I MISJE) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny
Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.
Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.
Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.
Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:
internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org
"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."
Św. Jan Paweł II (1920-2005)
© 2025 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10
CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs