Zbiórka na Wielka Orkiestrę Świątecznej Pomocy - 23 i 30 stycznia w naszej szkole!

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Ogłoszenia SzkolneStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 28 - - -

 


Dzień Babci i Dzień Dziadka

 
Kochani Rodzice!

Niedługo obchodzimy Dzień Babci i Dzień Dziadka. Niestety z powodu cały czas panujących ograniczeń, nie możemy zrobić żadnego wydarzenia w szkole dla naszych kochanych seniorów. Jednak jeśli Państwa syn/córka chcieliby złożyć życzenia, zaśpiewać piosenkę, lub powiedzieć wierszyk dla Babci i Dziadka i zrobić z tego jakiś króciutkie nagranie, które zamieścilibyśmy na naszej stronie FB, prosimy przysyłać takie filmiki, albo zdjecia laurek wykonanych dla dziadków na nr tel. 631-793-9532 lub na adres dorotaszczech@yahoo.com. Zamieścimy te filmiki i/lub zdjęcia na naszej szkolnej stronie 21 i 22 stycznia.

Chcielibyśmy również powiadomić Państwa, ze w najbliższe dwie soboty będziemy zbierać pieniążki do puszki WOSP. Jeśli ktoś chciałby wrzucić nawet symbolicznego dolara, to będzie to można zrobić 23 lub 30 stycznia w trakcie zajęć. Bedzie również można wrzucić coś przy drzwiach szkoły.

Dziękujemy i pozdrawiamy!

 

Załącznik nr 1:

 

 

Załącznik nr 2:

 

 

 

 

2021-01-18 19:48:08 ET

Dorota Szczech

 

Polska Szkoła Dokształcająca im. Zbigniewa Herberta - Copiague, Nowy Jork
1 Molloy Street - Copiague, NY 11726 - United States of America

Zajęcia w najbliższą sobotę 9 stycznia

 
Prosimy o zapoznanie się z listem.

 

Załącznik nr 1:

 

 

Załącznik nr 2:

 

 

 

 

2021-01-05 23:12:16 ET

Dorota Szczech

 


Zbiórka na odbudowę audytorium

 
Drodzy Rodzice:

Mamy nadzieję, ze Święta ubiegły Państwu we wspaniałej atmosferze, w spokoju i zdrowiu.

Jak pisałam w ostatnim liście do Państwa, trwa zbiórka na odbudowę audytorium. Nowy projekt zakłada, ze powstanie dwupiętrowy budynek: pierwsze piętro będzie przeznaczone na kościół, drugie na sale do różnych form parafialnej działalności. Jednak aby ten pomysł się udał, trzeba uzbierać dodatkowe fundusze na to, by powstało drugie piętro. Jeśli to się nie powiedzie, powstanie tylko jednopiętrowy budynek kościelny.

Jak zapewne Państwo rozumieją, będzie to miało bezpośredni wpływ również na działanie naszej szkoły. Audytorium było przez nas wykorzystywane do różnych występów, przedstawień oraz uroczystości. Jesteśmy dużą szkołą i bez dostępu do tego rodzaju miejsca, funkcjonowanie szkoły jest dość istotnie ograniczone. Korzystamy również z sal należących do parafii i w naszym wspólnym interesie leży, by parafia mogła działać sprawnie. Wówczas i nasza szkoła będzie mogła operować w normalnym trybie.

W związku z tym, bardzo proszę Państwa o zapoznanie się z listem Księdza Proboszcza, Dariusza Koszyka, w którym opisana jest sytuacja związana z odbudowaniem kościoła/audytorium. Załączam również formę, na której pokazane są opcje wpłat na odbudowę. Proszę zwrócić uwagę, że płatności są rozłożone na 12 miesięcy. Jednak już decyzję, co do zbiorki należy podjąć już teraz, żeby do stycznia parafia wiedziała, czy budowa dwupiętrowego budynku jest możliwa.

Rozumiemy, ze czasy są trudne i dość niepewne. Jednak decyzję, co do odbudowy trzeba podjąć teraz. Skutki tej decyzji będą długoterminowe. Jeśli powstanie tylko jedno piętro, działalność naszej szkoły może być poważnie ograniczona. Jeśli powstaną dwa pietra, będzie to z pożytkiem nie tylko dla nas, ale dla całej społeczności i parafii Copiague na wiele lat.

Prosimy o zapoznanie się z listem i z opcjami wpłat. Każda forma pomocy jest bardzo mile widziana. Można wybrać jedna z opcji wpłat lub zrobić dowolna jednorazowa wpłatę. Wszystkie datki można odliczyć od podatku. Można wydrukować załącznik i przesłać jak najszybciej do parafii, ewentualnie wejść na stronę http://www.olacopiague.org i również tam dokonać wpłaty lub zobowiązać się do wpłat.

Szkoła jest naszym wspólnym dobrem i jej przyszłość zależy od nas.

Życzę Państwu dobrego roku 2021! Na pewno lepszego od tego: wszyscy tęsknimy za normalnością, za stabilizacją, za powrotem do tego, co dziś wydaje się luksusem: za stacjonarnymi zajęciami w szkole, za przewidywalnym grafikiem pracy, swobodnym poruszaniu się po miastach, sklepach; za podróżowaniem, rodziną, ludźmi, spotkaniami towarzyskimi, a przede wszystkim za brakiem strachu o zdrowie i o przyszłość.

Serdecznie dziękuję za Państwa uwagę!

Dorota Szczech
PSD im. Z. Herberta w Copiague

 

Załącznik nr 1:

 

 

Załącznik nr 2:

 

 

 

 

2020-12-27 17:15:21 ET

Dorota Szczech

 


Życzenia

 
Drodzy Rodzice i Uczniowie:

Z okazji nadchodzących świat, życzymy Państwu dużo zdrowia, pogody ducha, wiary i nadziej; Nowy Rok niech będzie lepszy od tego, niech się spełnią Państwa plany i marzenia!

 

 

 

2020-12-23 07:18:45 ET

Dorota Szczech

 


Wiadomość do Rodziców - aktualności na temat Covid-19

 
Drodzy Rodzice:

W naszej szkole ostatnio było kilka przypadków Covid-19. Tylko dwoje z uczniów było obecnych na zajęciach (jeden w piątek, drugi w sobotę), ale w tym czasie uczniowie nie mieli jeszcze żadnych objawów. Pozostali uczniowie, którzy byli zdiagnozowani na Covid-19, nie byli ostatnio w szkole.

Powiadomiliśmy rodziców uczniów z klas, w których znajdowali się zarażeni uczniowie. Skontaktowaliśmy się z Suffolk County Department of Health. Ponieważ przestrzegamy zasad bezpieczeństwa (sprawdzamy temperatury przed wejściem do szkoły, zbieramy od Państwa Kwestionariusze Covid-19, wszyscy nosimy maseczki, mamy pełne wyposażenie odkażaczy, rękawiczek, środków dezynfekujących i trzymamy dzieci w odpowiednich odległościach od siebie), nie było większej możliwości, by zaraziły się inne dzieci. Health Departament dzwoni w ciągu około 24 godzin do osób, które uważa za "bliski kontakt". Bliski kontakt, to przebywanie w pobliżu osoby zarażonej przez około 10 minut i więcej w odległości bliższej niż 6 stop. Jeśli do tej pory nie otrzymali Państwo takiego telefonu, to znaczy, ze Państwa dzieci nie były narażone na zarażenie się.

Mimo, ze dokładamy wszelkich starań, by zajęcia w naszej szkole były bezpieczne, wiemy, ze to nasza wspólna praca. Tym bardziej chcemy zwrócić Państwa uwagę na to, jak ważne jest przestrzeganie zasad. My jesteśmy z Państwa dzieci bardzo dumni: są zdyscyplinowane, wiedzą, jakie są nowe reguły i dzięki temu możemy działać. Jednak zbliżają się swieta, ludzie gromadzą się na przyjęciach i spotkaniach rodzinnych, często obejmują się, całują na powitanie, podają ręce, jeżdżą pociągiem, samolotem. Prosimy bardzo uważać na te sytuacje. Jesteśmy cały czas w trakcie pandemii. Robimy wszystko, by szkoła mogła działać stacjonarnie. Ale to nasz wspólny obowiązek i wspólne staranie. Nauczycielki cały czas chcą uczyć stacjonarnie, ale żeby zapewnić im odpowiednie warunki pracy, zwracam się do Państwa z ogromną prośbą, o dokładne przestrzeganie wszystkich zasad.

Przede wszystkim, jeśli mają Państwo jakiekolwiek podejrzenie, ze dziecko może być chore, jeśli obecny jest którykolwiek z symptomów, prosimy nie wysyłać dziecka do szkoły. Jeśli przy drzwiach dziecko będzie miało temperaturę 100 lub wyżej, nie będziemy mogli przyjąć w ten dzień do szkoły. Kwestionariusze, które Państwo dajemy, maja konkretne pytania. Prosimy nie zaznaczać odpowiedzi odruchowo, ale naprawdę odpowiedzieć zgodnie z prawdą. Ważne jest, by również i Państwo mieli założone maseczki przy przyprowadzaniu i odbiorze dzieci ze szkoły. Jak pisałam w ostatnim liście, prosimy nie gromadzić się w małych grupkach przed szkoła, bez maseczek. Jeśli Państwa dzieci są na kwarantannie w amerykańskiej szkole - do naszej również nie mogą przyjść. Dzięki przestrzeganiu tych zasad uda nam się zapobiec rozprzestrzenianiu wirusa i będziemy mogli utrzymać szkole otwartą.

Każdy z Państwa zna swoją indywidualną sytuacje rodzinną. Jeśli maja Państwo obawy, co do wysyłania dziecka do szkoły, prosimy pokierować się własną intuicją. Nic nie jest cenniejsze niż zdrowie.

Serdecznie dziękuję za Państwa uwagę. Mam nadzieję, ze swieta będą dla Państwa i dla nas zdrowe i spokojne.

Dorota Szczech

 

 

 

2020-12-16 22:20:42 ET

Dorota Szczech

 


List do Rodziców 10 grudnia 2020

 
Prosimy o zapoznanie się z listem.

 

Załącznik nr 1:

 

 

Załącznik nr 2:

 

 

 

 

2020-12-09 22:34:46 ET

Dorota Szczech

 


- - - Strona 1 z 28 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

MIEJSCE NA REKLAMĘ TWOJEGO BIZNESU

Informacje pod e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Źródło kanał YouTube: Catholic TV Network