Nasi uzdolnieni uczniowie zapraszają na Koncert Muzyczny i Pokaz Talentów w niedziele 5 lutego o godz. 12.00 do siedziby PSFCU przy 314 Great Neck Rd. w Copiague. Poznamy naszych uczniów z nieco innej strony! ️

klasa LICEALNA X A

Romantyzm - podsumowanie

Witajcie,
dziękuję za piękne przygotowanie listów dla Osób, które przeżyły Holocaust. Jestem z Was dumna i gratuluję pracowitości, jaką się wykazaliście.

Praca domowa dla chętnych:
1. Przygotuj piękną recytację wybranego utworu romantycznego z naszego podręcznika (01/27/2023 lub 03/02/2023).

Pozdrawiam serdecznie,

2023-01-23 11:50:13 ET
27 stycznia 2023

Romantyczny poeta.Imieslowy przymiotnikowe.

Praca domowa
1. cw. G-5, G-6 strona 76.
2. Przeczytaj teksty, s. 77-78.
3. cw. I, II s. 79, cw. 2 s. 80.

Dla chetnych
1. W dowolnej formie przygotuj biografie zeglarzy, ktorzy samotnie oplyneli ziemie - Leonida Teligi lub Krystyny Chojnowskiej-Liskiewicz (podrecznik, s. 70, Internet).

Pozdrawiam Was bardzo serdecznie i zycze udanego tygodnia.

Do zobaczenia w piatek.

2023-01-14 14:46:52 ET
20 stycznia 2023

Romantyczni tulacze

Witam Was bardzo serdecznie w Nowym Roku. Przesylam zycznie samych wspanialosci.

Praca domowa
1. Przeczytaj utwor Juliusza Slowackiego "Smutno mi, Boze...", s. 65-66.
2. Wykonaj cwiczenia, I s. 66, 1 s. 66, 2 i 4 s. 67.

Jestem z Was wszystkich bardzo dumna! Osiagneliscie swietne wyniki na egzaminie.

Pani Daria

PS W styczniu odbedzie sie zebranie z Rodzicami. Szczegoly niebawem.

2023-01-07 10:23:41 ET
13 stycznia 2023

Świąteczne przygotowania

Drodzy Uczniowie,
dziękuję Wam za owocną pracę na ostatnich zajęciach. Proszę na kolejne piątkowe spotkanie załóżcie jakiś świąteczny element ubioru (koszulkę, czapkę, sweter lub jakąś ozdobę). Będziemy gościś Panią Martę Wesołowski i rozmawiać o Świętym Janie Pawle II oraz Świętym Mikołaju.

2022-12-04 20:34:40 ET
9 grudnia 2022

Wspaniałego Święta Dziękczynienia!

Drodzy Uczniowie,
przesyłam Wam życzenia odpoczynku, radości ze spotkań z bliskimi i wielu powodów do wdzięczności. Mam nadzieję, że Świeto Dziękczynienia będzie dla Was wyjątkowe. Serdecznie gratuluję podejścia do egzaminu językowego w ubiegłą niedzielę. Byliście świetnie przygotowani i wierzę, że każdy z Was otrzyma wysoki wynik. Możecie napisać do mnie e-mail z Waszymi wrażeniami po egzaminie. Jestem ciekawa jak się czuliście.

2022-11-24 06:52:40 ET
2 grudnia 2022

Egzamin LOTE

Witajcie Drodzy Uczniowie,
za tydzień, czyli 11 listopada nie mamy zajęć. Szkoła jest zamknięta tego dnia. Widzimy się dopiero18 listopada. Będą to ostatnie zajęcia przed egzaminem LOTE, który odbędzie się 20 listopada w Polskiej Szkole im. Ignacego Paderewskiego w Glen Head. Wszelkie informacje będą na naszym szkolnym Fb i stronie internetowej. Zachęcam Was do przeczytania dokładnie kryteriów oceny pracy pisemnej (dwie ostatnie strony arkusza egzaminacyjnego 2019). Możecie się ze mną kontaktować e-mailowo, gdybyście mieli jakieś pytania lub potrzebowali dodatkowej pomocy w przygotowaniu do egzaminu.

Dobrego odpoczynku.

2022-11-06 07:24:39 ET
18 listopada 2022

© 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10