Nasi uzdolnieni uczniowie zapraszają na Koncert Muzyczny i Pokaz Talentów w niedziele 5 lutego o godz. 12.00 do siedziby PSFCU przy 314 Great Neck Rd. w Copiague. Poznamy naszych uczniów z nieco innej strony! ️

klasa VIII B

Piszemy recenzję

1. Wykonaj następujące ćwiczenia:
ćw. 3/117, 4/118, 9/123.

2. Dla chętnych:
Przeczytaj tekst s. 130-131.

***Proszę każdego ucznia, który jeszcze nie uiścił opłaty za przygotowanie do egzaminu, o przyniesienie $80 w imiennie podpisanej kopercie. Dziękuję.

Pozdrawiam,

2023-01-28 13:59:17 ET
4 lutego 2023

Informacja dla Rodzicôw - egzamin językowy

Proszę o zapoznanie się z załącznikiem.

2023-01-27 22:01:51 ET
4 lutego 2023

W tym tygodniu nie ma pracy domowej

Drodzy Uczniowie,
dziękuję za piękną pracę na lekcji i Waszą aktywność. Gratuluję świetnie napisanych dyktand. W tym tygodniu nie ma pracy domowej.
Do zobaczenia w sobotę.

Pozdrawiam Was serecznie,

Pani Daria

PS Osoby, które chciałyby poprawić ocenę z dyktanda nr 1 "Dni tygodnia" lub nr 2 "Pory roku i miesiące" (lub uczniowie, którzy nie pisali którejś z prac klasowych), proszę o przygotownie się i zgłoszenie na początku zajęć.

2023-01-23 11:45:48 ET
28 stycznia 2023

Opis jako forma wypowiedzi

Witajcie,
dziekuje za piekna prace na zajeciach. Gratuluje swietnie napisanego dyktanda.
Praca domowa
1. cw. 2/105, cw. 5/108.
2. Naucz sie pisowni nazw miesiecy i por roku po polsku - dyktando za tydzien.
3. Dla chetnych: Przeczytaj tekst, s. 110-111. Przygotuj plakat na temat zycia i tworczosci polskiego aktora Macieja Zakoscielnego.

Pozdrawiam Was serdecznie. Do zobaczenia za tydzien.

2023-01-14 14:38:18 ET
21 stycznia 2023

Dzieje Polonii po 1918 roku

Moi Drodzy,
witam Was bardzo serdecznie w Nowym Roku. Zycze Wam samych wpanialosci!
Podaje prace domowa:

1. Naucz sie pisowni dni tygodnia po polsku i po angielsku - dyktano za tydzien (bedziemy sprawdzac znajomosc dni tygodnia, ale NIE wedlug kolejnosci ich wystepowania).
2. Przeczytaj tekst z historii na temat "Dzieje Polonii po 1918 r." (kartki otrzymane na lekcji). Przygotuj notatke w zeszycie z dzialu "Polacy w Stanach Zjednoczonych Ameryki" (pierwsze 6 stron z otrzymanych materialow). Notatka ma obejmowac najwazniesze wiadomosci na temat Polonii (punkty). Na kolejnych zajeciach ustnie powtorzymy wiadomosci z dzialu, ktor przeczytaliscie.

Pozdrawiam,
Pani Daria

PS W styczniu odbedzie sie zebranie z Rodzicami. Wiecej wiadomosci niebawem.

2023-01-07 10:17:48 ET
14 stycznia 2023

„Inwokacja” w „Panu Tadeuszu” Adama Mickiewicza

Drodzy Uczniowie,
dziękuję za piękną pracę na lekcji. Przesyłam pracę domową:
1. Ćw. 8/86, ćw. 1,2/87.
Dla chętnych (do wyboru jedno ćwiczenie lub oba)
*Naucz się na pamięć pięknej recytacji „Inwokacji” Adama Mickiewicza, s. 84.
*Korzystając z dowolnych źródeł informacji (Internet, podręcznik, encyklopedia), napisz notatkę na temat życia i twórczości Adama Mickiewicza.

Za tydzień ostatnie zajęcia przed Świętami Bożego Narodzenia. Będziemy mieli wyjątkowe spotkanie klasowe- ze śpiewem kolęd i rozmową o polskich tradycjach bożonarodzeniowych. Proszę, żebyście ubrali się świątecznie (można np. założyć świąteczny sweter, czapkę Mikołaja…).
Osoby, które zgłosiły się do zagrania wybranej polskiej kolędy, proszę o przyniesienie instrumentów.

Do zobaczenia,

2022-12-10 13:35:08 ET
17 grudnia 2022

© 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10