klasa IV B

Praca domowa z dnia 16 marca 2024 roku

Dziękuję wszystkim uczniom za udział w XII edycji akcji "Bo lubię język polski". Mam nadzieję, że wszyscy się dobrze bawili rozwiązując zadania z różnych krain językowych. Zachęcam uczniów do obejrzenia na youtube bajki "Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie".
Dziękuję serdecznie tym uczniom, którzy dzisiaj zgłosili się do czytania.
Proszę przeczytać wiadomości ze strony 128 w ćwiczeniach gramatycznych a następnie wykonać ćwiczenia od strony 128 do 131.
Dla chętnych uczniów: w następną sobotę- 23 marca- wystawa pisanek i palemek Wielkanocnych. Zapraszamy uczniów do zaprezentowania swoich projektów. Uczestnicy otrzymają drobne upominki.
Przypominam, że rozpoczęły się zapisy uczniów na nowy rok szkolny. 2024/2025.
Życzę dobrego tygodnia i do zobaczenia za tydzień!

2024-03-16 20:12:03 ET
23 marca 2024

Praca domowa z dnia 2 marca 2024 r.

Proszę poćwiczyć płynne czytanie tekstu "Magiczne słowa"-str. 125,
Dla chętnych uczniów: czytanie na czas: tekst na żółtym tle.
Wykonaj w zeszycie zadanie 1 z czytanki ze strony 127 (uczniowie, których podręcznik nie ma tej strony/błąd w wydaniu podręcznika) znajdą tę stronę w załączniku.
Przygotuj się do dyktanda: zadanie 3 str. 127 w czytance (również w załączniku)
Wykonaj ćwiczenie 3 str. 88, ćw. 5, 6 str. 89 oraz ćw. 7, 8, 9 str. 90-91.
Życzę dobrego tygodnia i do zobaczenia 16 marca!

2024-03-02 16:42:54 ET
16 marca 2024

Praca domowa z dnia 10 lutego 2024 r.

Proszę wykonać ćwiczenia gramatyczne od strony 77 do strony 86.
Poćwicz płynne czytanie tekstu "Walentynki"-str. 119.
Dla osób chętnych: kartka "Pozdrowienia z ferii", napisz pozdrowienia a następnie przyślij lub przynieś kartkę do szkoły.
Szczegóły w załączniku
Życzę wszystkim dobrego weekendu oraz bezpiecznych ferii.
Do zobaczenia 2 marca!

2024-02-10 21:12:48 ET
2 marca 2024

Praca domowa z dnia 3 lutego 2024 roku

Poćwicz poprawne i płynne czytanie tekstu na str. 115 "Na targowisku w Afryce".
Dla chętnych: czytanie na czas (tekst na żółtym tle).
Dokończ ćwiczenie 1 na str.113-115.
Dobrego tygodnia i do zobaczenia w sobotę.

2024-02-04 13:26:16 ET
10 lutego 2024

Praca domowa z dnia 27 stycznia 2024 roku

Proszę poćwiczyć płynne czytanie tekstu "Polowanie na słonia"-str. 111
W zeszycie wykonaj zadanie 2 str. 113 -z czytanki
Dokończ kolorowanie pocztówki (kartki) z Afryki. Dla chętnych uczniów, na dodatkową ocenę celującą: własnoręcznie przygotuj kartę z pozdrowieniami z dowolnie wybranego miejsca pamiętając o zasadach pisania pozdrowień, o których mówiliśmy dzisiaj na lekcji. Można też kupić gotową kartkę i samodzielnie wypisać pozdrowienia.
Uzupełnij ćwiczenie 2 i 3 str. 75 w ćwiczeniach gramatycznych. Zapraszam wszystkich uczniów i rodziców na finał WOŚP dnia 28 stycznia 2024r. w Carleton Hall, Islip, NY. Od 1:00 pm - 5:00 pm część dla dzieci, od 5:00pm -9:00pm część dla dorosłych.
Życzę dobrego tygodnia i do zobaczenia w sobotę.

2024-01-27 20:10:59 ET
3 lutego 2024

Praca domowa z dnia 20 stycznia 2024 r.

Proszę poćwiczyć płynne czytanie tekstu "Rekin"-str. 107
Wykonaj ćwiczenia od str. 70-72.
Dla osób nieobecnych lub dla tych, którzy musieli wyjść wcześniej z lekcji: w klasie wykonaliśmy ćwiczenia na str.68-69
Popraw dyktando: w zeszycie napisz poprawnie wyraz, w którym wkradł się błąd, tyle razy, ile zmieści się w linii.
W folderach dzieci znajdują się laurki dla babci i dziadka.
Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji Ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, pomyślności na dalsze lata oraz zadowolenia ze swych dwujęzycznych wnuków.
Serdecznie pozdrawiam!

2024-01-20 16:55:36 ET