Dziękujemy za wspaniały rok szkolny 2021/2022! Życzymy udanych wakacji! Czekamy na Was we wrześniu!

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Zadania domowe
klasa LICEALNA IX AStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 5 - - -

 


Wakacje, znów są wakacje:-)

 
Drodzy Uczniowie,
bardzo Wam dziękuję za mijający rok szkolny. Mam nadzieję, że licealna przygoda z językiem polskim, historią i geografią Polski, była dla Was ciekawa, fascynująca, zachęcająca... To była prawdziwa przyjemność pracować z Wami w piątkowe wieczory. Wierzę, że dzięki naszym zajęciom wzbogaciliście swoją wiedzę i zdobyliście nowe umiejętności. Jutro spotykamy się na zakończeniu roku szkolnego. Tak jak wspominałam, nie mamy lekcji. Spotkanie potrwa około 40 minut, od godziny 5.30 PM
Do zobaczenia,
Pani Daria

 

 

 

2022-05-19 22:47:48 ET
Daria Mularczuk
20 maja 2022

 

 

Polska Szkoła Dokształcająca im. Zbigniewa Herberta - Copiague, Nowy Jork
1 Molloy Street - Copiague, NY 11726 - United States of America

List do gościa

 
Drodzy Uczniowie,
dziękuję za aktywny udział w spotkaniu prowadzonym przez ks. Jerzego Brysia (z wykształcenia filozofa), który poprowadził bardzo interesujący wykład na temat średniowiecza. W ramach pracy domowej proszę Was o napisanie listu do naszego dzisiejszego gościa z podziękowaniem za wizytę oraz informacją zwrotną, co było dla Was ciekawe w Jego prezentacji. W redakcji listu możecie poprosić o pomoc Rodziców, którzy mają doświadczenie w pisaniu listów tradycyjnych. Również służę pomocą, możecie napisać do mnie e-mail.
Pozdrawiam serdecznie,
Pani Daria

PS Za tydzień mamy zajęcia normalnie, 13 maja zajęć nie mamy ze względu na bal maturalny, który odbędzie się 15 maja (w niedzielę).

 

 

 

2022-04-29 21:45:41 ET
Daria Mularczuk
6 maja 2022

 


Królowie listy piszą

 
Witam Was serdecznie po wiosennej przerwie. Przypominam, że za tydzień, tj. 29 kwietnia mamy zdjęcia klasowe, opłata za zdjęcie to $10 od osoby. Otrzymaliście dzisiaj zaproszenie na bal maturalny, który odbędzie się 15 maja. Ustalcie proszę z Rodzicami, kto z Was chciałby wziąć w nim udział. Opłata $35 od uczniów klas 1 i 2 liceum. Zbawa na pewno będzie udana!

Praca domowa
1. Wykonaj w podręczniku następujące ćwiczenia: G1, G2, G3, G4 s. 200 oraz 1,2,3,4 s. 204.

 

 

 

2022-04-22 20:53:09 ET
Daria Mularczuk
29 kwietnia 2022

 


Śladami Świętego Jana Pawła II

 
Witajcie,
mam nadzieję, że cieszycie się wiosenną pogodą. W tym tygodniu nie macie pracy domowej. Proszę o przygotowanie referatu pisemnego na za 2 tygodnie (1 kwietnia) na temat "Śladami Świętego Jana Pawła II - jak wybrane aspekty jego nauki mogę odnieść do swojego życia?".
Praca musi być napisana pismem komputerowym, czcionka 12 Times New Roman, interlinia 1.5, minimum 2 strony tekstu - maksimum 5. Referat musi być wydrukowany. Proszę odnieść się do konkretnych przykładów z życia i działalności Jana Pawła II.
Pozdrawiam Was serdecznie,
Pani Daria

 

 

 

2022-03-23 02:08:22 ET
Daria Mularczuk
1 kwietnia 2022

 


Jan Kochanowski "Treny"

 
Witajcie,
mam nadzieję, że mieliście udany wypoczynek podczas przerwy feryjnej. W tym tygodniu nie ma pracy domowej.
Przesyłam kilka informacji bieżących:
1. W następny piątek, tj. 11 marca w naszej szkole będą zbierane pieniądze na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie.
2. W ramach symbolicznego wsparcia, w przyszłym tygodniu chętni uczniowie mogą ubrać się w barwy narodowe Ukrainy (niebieski, zółty).
3. Rozpoczęły się zapisy na nowy rok szkolny, które będą trwały do 7 maja (aplikacja dostępna jest na naszej stronie internetowej).

Pozdrawiam serdecznie,
Pani Daria

 

 

 

2022-03-05 14:22:56 ET
Daria Mularczuk
11 marca 2022

 


Konkurs

 
Drodzy Uczniowie,
dziękuję Wam za aktywną pracę w ostatnich tygodniach. Życzę Wam udanych ferii zimowych. W tym tygodniu nie macie pracy domowej. Poniżej załączam informację o zadaniu dla chętnych osób - regulamin niezwykle interesującego Międzynarodowego Konkursu Historycznego "Śladami historii Polski - skąd nasz ród". Proszę zapoznajcie się z załącznikiem i dajcie znać, kto chciałby wziąć udział w konkursie. Możecie liczyć na moją pomoc.
Pozdrawiam,
Pani Daria

 

Załącznik nr 1:

 

 

 

 

2022-02-20 22:18:45 ET
Daria Mularczuk
5 marca 2022

 


- - - Strona 1 z 5 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Polska Szkoła Dokształcająca im. Zbigniewa Herberta - Copiague, Nowy Jork
1 Molloy Street - Copiague, NY 11726 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs