Dziękujemy za wspaniały rok szkolny 2021/2022! Życzymy udanych wakacji! Czekamy na Was we wrześniu!

klasa LICEALNA IX A

Wakacje, znów są wakacje:-)

Drodzy Uczniowie,
bardzo Wam dziękuję za mijający rok szkolny. Mam nadzieję, że licealna przygoda z językiem polskim, historią i geografią Polski, była dla Was ciekawa, fascynująca, zachęcająca... To była prawdziwa przyjemność pracować z Wami w piątkowe wieczory. Wierzę, że dzięki naszym zajęciom wzbogaciliście swoją wiedzę i zdobyliście nowe umiejętności. Jutro spotykamy się na zakończeniu roku szkolnego. Tak jak wspominałam, nie mamy lekcji. Spotkanie potrwa około 40 minut, od godziny 5.30 PM
Do zobaczenia,

2022-05-19 22:47:48 ET
20 maja 2022

List do gościa

Drodzy Uczniowie,
dziękuję za aktywny udział w spotkaniu prowadzonym przez ks. Jerzego Brysia (z wykształcenia filozofa), który poprowadził bardzo interesujący wykład na temat średniowiecza. W ramach pracy domowej proszę Was o napisanie listu do naszego dzisiejszego gościa z podziękowaniem za wizytę oraz informacją zwrotną, co było dla Was ciekawe w Jego prezentacji. W redakcji listu możecie poprosić o pomoc Rodziców, którzy mają doświadczenie w pisaniu listów tradycyjnych. Również służę pomocą, możecie napisać do mnie e-mail.
Pozdrawiam serdecznie,
Pani Daria

PS Za tydzień mamy zajęcia normalnie, 13 maja zajęć nie mamy ze względu na bal maturalny, który odbędzie się 15 maja (w niedzielę).

2022-04-29 21:45:41 ET
6 maja 2022

Królowie listy piszą

Witam Was serdecznie po wiosennej przerwie. Przypominam, że za tydzień, tj. 29 kwietnia mamy zdjęcia klasowe, opłata za zdjęcie to $10 od osoby. Otrzymaliście dzisiaj zaproszenie na bal maturalny, który odbędzie się 15 maja. Ustalcie proszę z Rodzicami, kto z Was chciałby wziąć w nim udział. Opłata $35 od uczniów klas 1 i 2 liceum. Zbawa na pewno będzie udana!

Praca domowa
1. Wykonaj w podręczniku następujące ćwiczenia: G1, G2, G3, G4 s. 200 oraz 1,2,3,4 s. 204.

2022-04-22 20:53:09 ET
29 kwietnia 2022

Śladami Świętego Jana Pawła II

Witajcie,
mam nadzieję, że cieszycie się wiosenną pogodą. W tym tygodniu nie macie pracy domowej. Proszę o przygotowanie referatu pisemnego na za 2 tygodnie (1 kwietnia) na temat "Śladami Świętego Jana Pawła II - jak wybrane aspekty jego nauki mogę odnieść do swojego życia?".
Praca musi być napisana pismem komputerowym, czcionka 12 Times New Roman, interlinia 1.5, minimum 2 strony tekstu - maksimum 5. Referat musi być wydrukowany. Proszę odnieść się do konkretnych przykładów z życia i działalności Jana Pawła II.
Pozdrawiam Was serdecznie,

2022-03-23 02:08:22 ET
1 kwietnia 2022

Jan Kochanowski "Treny"

Witajcie,
mam nadzieję, że mieliście udany wypoczynek podczas przerwy feryjnej. W tym tygodniu nie ma pracy domowej.
Przesyłam kilka informacji bieżących:
1. W następny piątek, tj. 11 marca w naszej szkole będą zbierane pieniądze na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie.
2. W ramach symbolicznego wsparcia, w przyszłym tygodniu chętni uczniowie mogą ubrać się w barwy narodowe Ukrainy (niebieski, zółty).
3. Rozpoczęły się zapisy na nowy rok szkolny, które będą trwały do 7 maja (aplikacja dostępna jest na naszej stronie internetowej).

Pozdrawiam serdecznie,

2022-03-05 14:22:56 ET
11 marca 2022

Drodzy Uczniowie,
dziękuję Wam za aktywną pracę w ostatnich tygodniach. Życzę Wam udanych ferii zimowych. W tym tygodniu nie macie pracy domowej. Poniżej załączam informację o zadaniu dla chętnych osób - regulamin niezwykle interesującego Międzynarodowego Konkursu Historycznego "Śladami historii Polski - skąd nasz ród". Proszę zapoznajcie się z załącznikiem i dajcie znać, kto chciałby wziąć udział w konkursie. Możecie liczyć na moją pomoc.
Pozdrawiam,

Załącznik nr 1:

2022-02-20 22:18:45 ET
5 marca 2022

© 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10