W sobotę odbyło się ślubowanie klas I i oficjalne pasowanie na uczniów. Gratulujemy pierwszakom i witamy ich w gronie naszej szkoły!!

klasa V B

Strona: 1

Dzień Dwujęzyczności. Dzień Patrona naszej szkoły i św. JPII.

1. Naucz się czytać opowiadanie pt. "Znowu się zaczęło", str. 19-20. Poćwicz czytanie na czas.
2. Ćwiczenie nr 6 i 7, str. 21. Nieobecnych uczniów proszę o wykonanie ćwiczeń na str. 22-24.

Dziękuję wszystkim uczniom za przygotowanie dwujęzycznych plakatów i ich prezentację podczas obchodów Dnia Dwujęzyczności w naszej klasie. Nieobecni uczniowie mogą zaprezentować swoje plakaty na kolejnej lekcji.
Dziękuję serdecznie za życzenia i upominki z okazji Dnia Nauczyciela. Było mi bardzo miło.

Do zobaczenia w sobotę.
Pani Marta

Załącznik nr 2:

2021-10-18 10:49:57 ET
23 października 2021

Krzysztof Kolumb.

1. Naucz się czytać opowiadanie pt. "Historie niewymyślone", str. 40-41. Nieobecnych uczniów proszę, aby odpowiedzieli na pytania, zadanie nr 1. str.41 (zadania wykonaliśmy w klasie). W załączniku znajduje sie relacja fotograficzna z przyswajania nazw przypraw, które Krzysztof Kolumb przywiózł z Indii, Dodatkowe informacje znajdują się na stronie nr 43. Spróbujcie zapamiętać nazwy tych przypraw.
Wszystkim życzę radosnego Dnia Kolumba!
2. Przeczytaj informacje dotyczące Jana z Kolna , str. 44. Przygotuj wypowiedź ustną na ocenę. Kim był Jan z Kolna?
3. Przygotuj plakat/reklamę promującą zalety/ korzyści płynące z dwujęzyczności. Np. Uczę się języka polskiego, ponieważ znając dwa języki mogę zdobyć lepszą pracę. Uczę się mówić po polsku, żeby rozmawiać z babcią, która mieszka w Polsce. Dobry humor mam, dwa języki znam! Przykładowy plakat również znajduje się w załączniku.

W trzeci weekend października celebrujemy Polonijny Dzień Dwujęzyczności. W naszej klasie chcemy uczcić to święto z radością i wzwiązku z tym przygotuję uczniom edukacyjne niespodzianki. Postarajcie się, aby wasze plakaty były piękną oprawą naszego święta.

Załącznik nr 2:

Załącznik nr 3:

2021-10-10 13:47:48 ET
16 października 2021

Kazimierz Pułaski - bohater dwóch narodów.

1. Naucz się czytać opowiadanie pt. "Nasz mały generał", str. 169-170. Poćwicz czytanie na czas.
2. Przeczytaj informacje dotyczące Kazimierza Pułaskiego , str. 173, wybierz najważniejsze twoim zdaniem i zapisz krótką notatkę w zeszycie (3 - 4 zdania).
3. Wykonaj kartkę (laurkę) dla Powstańca (można użyć symboli powstania warszawskiego i Polski walczącej, które uczniowie otrzymali na lekcji). Wszyskie kartki wyślemy do Polski.

W związku z październikową Paradą Pułaskiego w Nowym Jorku, temat dotyczący Kazimierza Pułaskiego omówiliśmy wcześniej, aby uczniowie mieli głębszą wiedzę o otaczających nas wydarzeniach.

Dziękuję wszystkim uczniom za piękne przygotowanie się do ostatniej lekcji. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem wzięli udział w zabawie Escape Room - Miasto 44 podsumowującej temat powstania warszawskiego.

Do zobaczenia w sobotę,
Pani Marta

2021-10-03 09:32:15 ET
9 listopada 2021

Warszawa 1944. Przyimki.

1. Naucz się czytać opowiadanie pt. Odwaga Hani", str. 11-12.
2. Przygotuj się do dyktanda, str. 13.
3. Ćwiczenie nr. 4, str.17, ćw. nr. 6, str.18.
4. Wysłuchaj słuchowiska "Mały roznosiciel nadziei" https://youtu.be/5v7Y727nyKk https://youtu.be/yWdXGJqC58o i odpowiedz na pytanie:
Jaką rolę w powstaniu warszawskim pełnił tytułowy „roznosiciel nadziei”?

W następną sobotę przygotuję uczniom zabawę w Escape Room. Uczniowie będą łącznikami i ich zadaniem będzie odszyfrowanie informacji i dostarczenie listu do "Dozorcy". Nasza klasa bierze udział w akcji BohaterOn (www.bohateron.pl), upamiętniającej powstańców warszawskich. Bardzo proszę, aby uczniowie ubrali się na biało - czerwono. Na lekcji wykonamy opaski powstańcze i upamiętnimy to zdjęciami, które wyślemy do powstańców (proszę o zgłoszenie, jeśli uczeń nie może być na zdjęciach).
Na dzisiejszych zajęciach wszyscy uczniowie otrzymali nowe podręczniki (podręcznik + ćwiczenia). Dziękuję wszystkim, którzy wpłacili już pieniążki. Pozostałych uczniów bardzo proszę o uiszczenie opłaty w następną sobotę ($45).

2021-09-25 20:31:34 ET
2 października 2021

Moje wspomnienia z wakacji. Sztuka pisania listów.

Witam serdecznie w nowym roku szkolnym 2021/2022.

Na zajęcia w klasie piątej potrzebujemy:
• książkę i ćwiczenia (cena $45). Będą to zupełnie nowe podręczniki. Uczniowie otrzymają je 25 września na naszych zajęciach.
• duży zeszyt
• podpisany folder
• podstawowe przybory szkolne (długopis, ołówki, kredki, gumka, mały klej w sztyfcie, małe nożyczki). W klasie V będziemy poznawać elementy historii i geografii. W październiku uczniowie otrzymają przygotowane przeze mnie notatki z historii „Historia w pigułce”, które powinni przynosić ze sobą do szkoły w każdą sobotę.
Nasze zajęcia odbywają się w sali nr 9 (sala na górze).

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt: martawes@yahoo.com 631-774-7790
Wszystkim uczniom życzę dużo wytrwałości, pozytywnej motywacji i samych sukcesów w nowym roku szkolnym.

18 września nie mamy zajęć. Spotykamy się 25 września.
Praca domowa z 11 września.
1. Napisz list do Pani Marty (styl formalny) na temat swoich wakacji. Uczniowie otrzymali koperty, które uczyliśmy się prawidłowo adresować. Proszę to poćwiczyć. Przykładowy list uczniowie otrzymali na lekcji "List z obozu harcerskiego".

Marta Wesolowski
Wychowawczyni klasy 5b

2021-09-13 21:41:01 ET
25 września 2021