Jesteśmy w połowie roku szkolnego! W styczniu odbywają się indywidualne wywiadówki z nauczycielami. Prosimy zapoznać się z postępami w nauce uczniów oraz ich zachowaniem. Dziękujemy za współpracę!

klasa V B

Ignacy Jan Paderewski. Odmiana przymiotników.

1. Przeczytaj opracowanie pt."Marzenie Jasia" na podstawie wywiadów z Markiem Kamińskim, str. 123-124 i opowiedz własnymi słowami kim jest Marek Kamiński i Jaś Mela? Jak wyglądała ich wyprawa na biegun północny?
2. Napisz w zeszycie, jakie są twoje plany życiowe (marzenia) i jak chciałbyś je zrealizować? (2-3 zdania).
2. Ćwiczenie nr 3b oraz 4, str.120-121.

Wysłuchaj wypowiedzi Jana Meli: Jak odkryć szczęście w nieszczęściu?

Specjalne pozdrowienia dla uczniów naszej szkoły od Marka Kamińskiego i wiersz patrona naszej szkoły.

2022-01-22 17:51:32 ET
29 stycznia 2022

Jan Paweł II - wielki Polak. Stopniowanie przymiotników.

1. Naucz się czytać opowiadanie pt "Kochaj pajączki, zwłaszcza muzykalne", str. 116-117.
2. Ćwiczenie nr 7, str.115.

Nieobecnych uczniów proszę o wykonanie ćwiczeń 5 i 6, str. 114-115 oraz przeczytanie informacji z lekcji historii i odpowiedź na pytania pod tekstem, str. 16,17 (książeczki z historii).

Dziękuję wszystkim uczniom za piękne prezentacje o wielkim Polaku - Janie Pawle II.
22 stycznia uczniowie otrzymają karty osiągnieć i postępoów w nauce za pierwsze półrocze. Jeśli ktokolwiek z Państwa chciałby porozmawiać indywidualnie można umówić się ze mną przed lub po lekcjach lub proszę o kontakt telefoniczny 631-774-7790.

2022-01-15 14:40:53 ET
22 stycznia 2022

Nasze noworoczne postanowienia. Cyfry rzymskie. Nazwy miesięcy.

1. Naucz się czytać opowiadanie pt. "O tym jak ksiądz Karol stał na zielonej ławce", str. 108-109.
2. Ćwiczenie nr 4, str.113.
3. Powtórz nazwy miesięcy oraz pisownię cyfr rzymskich od I - XII (notatki w zeszycie). W zeszycie napisz w jakim miesiącu się urodziłeś/aś?
Na następnej lekcji będzie krótki sprawdzian.

Nieobecnych uczniów proszę o wykonanie ćwiczenia nr 2, str. 110.

Dodatkowa praca domowa na onenę celującą - dla chętnych uczniów.
Proszę przygotować dowolną prezentację (ustną, plastyczną, multimedialną, etc.) na temat Jana Pawła II. Prezentacja powinna zawierać najważniejsze fakty z życia św. JP II i być przydatna dla innych uczniów, aby łatwiej było im zapamiętać wiadomości o polskim papieżu.

Na następnej lekcji obejrzymy krótkie filmiki o życiu Jana Pawła II. Chętni uczniowie zaprezentują swoje prace.
Zaczęliśmy również przygotowania małej niespodzianki dla Babci i Dziadka z okazji ich święta. Za tydzień uczniowie wezmą projekciki ze sobą do domu, aby już 21 i 22 stycznia mogli złożyć życzenia swoim ukochanym Babciom i Dziadkom.

22 stycznia uczniowie otrzymają karty osiągnieć i postępoów w pierwszym półroczu. Jeśli ktokolwiek z Państwa chciałby porozmawiać indywidualnie można umówić się ze mną przed lub po lekcjach lub proszę o kontakt telefoniczny 631-774-7790.

Z całego serca dziękuję za hojny bożonarodzeniowy prezent.

2022-01-08 16:31:24 ET
15 stycznia 2022

Tradycje bożonarodzeniowe. Historia - chrzest Polski.

1. Naucz się czytać legendę pt. "Gwiazda betlejemska", str. 94-95.
2. Ćwiczenie nr 7, str.77.
3. Jakie tradycje bożonarodzeniowe kultywuje się w Twoim domu? Napisz kilka zdań w zeszycie.

Nieobecnych uczniów proszę o wykonanie ćwiczeń, str. 91-100 oraz z lekcji historii przeczytaj tekst o Chrzcie Polski i odpowiedz na pytania, str. 15 (książeczki z historii).

2021-12-11 14:47:09 ET
18 grudnia 2021

Mikołajki - tradycja i akcja charytatywna. Piszemy listy.

1. Naucz się czytać opowiadanie pt. "Mały, święty Mikołaj", str. 86-87.
2. Ćwiczenie nr 5, str.56.
3. Napisz list do rówieśników w Polsce (Droga Koleżanko!, Drogi Kolego!).
W liście opisz jak wygląda twój dzień, do jakiej szkoły chodzisz, jakie masz zainteresowania i pasje. W załączniku zamieszczam szczegóły projektu, w którym nasza klasa weżmie udział pisząc listy. Na ostatniej lekcji przypomnieliśmy sobie zasady obowiązujące przy pisaniu listów, używanie zwrotów grzecznościowych i prawidłowe adresowanie kopert. Wspólnie zaadresujemy w klasie kopertę i wszystkie listy uczniów wyślemy do Polski.

W następną sobotę będziemy mieć lekcję historii. Proszę przynieść swoje książeczki i folder. Do 11 grudnia Komitet Rodzicielski przyjmuje zamówienia na świąteczne stroiki. Zachęcam również do udziału w akcji "Zostań Swiętym Mikołajem".

Nieobecnych uczniów proszę o wykonanie ćwiczeń, str. 82-85.

Załącznik nr 1:

Załącznik nr 3:

2021-12-05 23:33:24 ET
11 grudnia 2021

Polscy Nobliści. Święto Dziękczynienia.

Wspaniałego Święta Dziękczynienia w duchu wdzięczności i radości. Uczniom życzę dobrego wypoczynku i do zobaczenia 4 grudnia.

Pani Marta

Załącznik nr 1:

Załącznik nr 2:

2021-11-25 11:12:32 ET
4 grudnia 2021

© 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10