Zdrowych, bezpiecznych i relaksujących wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!

klasa III A

"Zakończenie roku szkolnego".

Zakończenie roku szkolnego odbędzie się 19 czerwca. O godz. 9:00 uczniów zapraszam do naszej klasy, a rodziców proszę, aby zebrali się przy oknie naszej klasy, na zewnątrz budynku. Przygotowaliśmy małą niespodziankę dla rodziców (proszę uczniów, aby nałożyli okulary przeciwsłoneczne).

W klasie rozdam świadectwa, a następnie ok. 9:20 wyjdziemy z uczniami na zewnątrz i zrobimy sobie pamiątkowe zdjęcia ze świadectwami. W tym dniu przygotujemy również małą niespodziankę dla naszych Tatusiów z okazji ich święta. Zapraszamy!

Proszę uczniów, aby przyszli na zakończenie roku ubrani elegancko.

Do zobaczenia w sobotę.

2021-06-15 20:22:12 ET
19 czerwca 2021

Nasze wakacyjne plany. Wiosenny konkurs klasowy - powtrzenie wiadomości z kl. 3

1. Na podstawie opowiadania "Koniec roku szkolnego", podręcznik, str. 207 oraz notatki z lekcji, opowiedz o swoich wakacyjnych planach.
2. Chłopców proszę, aby nauczyli sie na pamięć pierwszej zwrotki wiersza pt. "Do widzenia", podręcznik, str. 208, dziewczynki - tylko ostatnią zwrotkę wiersza.
3. Ćwiczenie nr 9, 10 i 11 - str.153 - 154.

Dzisiaj mieliśmy konkurs klasowy na świeżym powietrzu. Wszystkim uczniom dziękuję za przygotowanie i powtórzenie wiadomości z klasy trzeciej.
Za tydzień (jeśli pogoda dopisze) również planujemy piknik, podczas którego przygotujemy niespodziankę na zakończenie roku szkolnego. Uczniowie poprosili, czy mogą podczas pikniku otrzymać lody. Jeśli ktoś z rodziców mógłby nam w tym pomóc, to byłaby dla nich miła niespodzianka. Wyjście na zewnątrz planujemy o godz. 10:30. Jeśli będzie taka możliwość proszę o odpowiedź na naszym grupowym emailu.

12 czerwca będą robione zdjęcia klasowe, będzie również wyprzedaż Komitetu Rodzicielskiego z okazji Dnia Taty. Uczniowie otrzymają pamiątkowe koszulki ufundowane przez Komitet Rodzicielski.

Zakończenie roku odbędzie się 19 czerwca. O godz. 9:00 uczniów zapraszam do naszej klasy, a rodziców proszę, aby zebrali się przy oknie na zewnątrz budynku. Przygotowujemy małą niespodziankę. W klasie rozdam świadectwa, a następnie ok. 9:20 wyjdziemy z uczniami na zewnątrz i zrobimy sobie pamiątkowe zdjęcia ze świadectwami. W tym dniu przygotujemy również małą niespodziankę dla naszych Tatusiów z okazji ich święta.

Życzę wszystkim dobrego tygodnia.

2021-06-05 12:00:41 ET
12 czerwca 2021

Niezwykła moc zwykłego czytania. Złote myśli św. Jana Pawła II.

1. Naucz się czytać opowiadanie pt. "Czy nas zauważy?", podręcznik, str. 197.
2. Przygotuj się do konkursu klasowego "Wiosenny słowniczek", podręcznik, str.203 - 204.
3. Posłuchaj dwóch wersji muzycznych do wiersza Juliana Tuwima "Okulary". Naucz się wiersza na pamięć. Na jego podstawie przygotujemy niespodziankę na zakończenie roku szkolnego.

Julian Tuwim
Okulary

Biega, krzyczy pan Hilary:
"Gdzie są moje okulary?"

Szuka w spodniach i w surducie,
W prawym bucie, w lewym bucie.

Wszystko w szafach poprzewracał,
Maca szlafrok, palto maca.

"Skandal! - krzyczy - nie do wiary!
Ktoś mi ukradł okulary!"

Pod kanapą, na kanapie,
Wszędzie szuka, parska, sapie!

Szuka w piecu i w kominie,
W mysiej dziurze i w pianinie.

Już podłogę chce odrywać,
Już policję zaczął wzywać.

Nagle zerknął do lusterka...
Nie chce wierzyć... Znowu zerka.

Znalazł! Są! Okazało się,
Że je ma na własnym nosie.

Za tydzień nie mamy zajęć. Do zobaczenia 5 czerwca.

2021-05-22 12:02:22 ET
5 czerwca 2021

Dzień Rodziny. Pisownia wyrazów z h.

1. Naucz się na pamięć wiersza o literce h - ćwieczenia, str. 142.
2. Ćwiczenie nr 6, str. 145.
3. Na następnej lekcji będziemy rozmawiać o Św. Janie Pawle II. Proszę odnaleźć w internecie datę urodzin papieża oraz jeden z cytatów (złotą myśl) Ojca Świętego. Informacje proszę zapisać w zeszycie. Jeśli macie jakieś pamiątki lub książki związane z papieżem proszę o ich przyniesienie do klasy.

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta". JPII

Z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny życzę Państwu wspaniałego, wspólnie spędzanego czasu. Uczniom - samych radosnych dni, a Rodzicom pociechy z dzieci.

2021-05-15 11:57:20 ET
22 maja 2021

Dzień Mamy. Przymiotniki - powtórzenie.

1. Naucz się czytać opowiadanie "Dzień Matki" (podręcznik, str. 187 -188).
2. Wytnij z kolorowego papieru serce i napisz kilka zdań na temat: Kocham swoich rodziców, ponieważ ... (wykorzystaj słownictwo poznane na lekcji, podręcznik, str. 192 - 193).
3. Przygotuj się do sprawdzianu z pisowni wyrazów z RZ i Ż (poćwicz pisownię wyrazów ze słuchu).
Małgorzata, Katarzyna, tchórz, jarzyny, porzeczki, jarzębina, orzech, warzywa, rzodkiewka, burza, porządek, rząd, rzecz, rzeka, wierzchołek.
Żubr, żyrafa, żaba, żmija, żuk, żółw, żuraw, ryż, żart, żyto, nóżka, pierożki, wstążka, odważny, książka.

https://www.magisto.com/int/album/video/LyUuWlleRQV6en4HDmEwCXl8?l=vsm&o=a&c=e via magisto.com

2021-05-08 14:19:50 ET
15 maja 2021

Majowe święta. Dzień Flagi. 230. rocznica Konstytucji 3 Maja.

1. Naucz się opowiadać treść czytanki "Trzeciomajowa Parada, podręcznik, str. 181-183.
2. Powtórz wiersz na Dzień Mamy pt."Choćbym Ci...". podręcznik, str. 189.
3. Ćwiczenie nr 5, str.138. Nieobecnych uczniów proszę o wykonanie ćwiczeń na str.136 - 137 oraz uzupełnienie słowniczka wyrazów z "ż", str. 140.

W sobotę nasi uczniowie przygotują niespodziankę dla swoich Mam. Własnoręcznie wykonane upominki wręczą Mamom po zajęciach lekcyjnych. Spotkamy się w tym dniu o 11:15 przy wejściu do szkoły (pod różowym drzewkiem). Bardzo proszę przybyć punktualnie. Po południu zamieścimy również filmik dla Mam na naszej szkolnej stronie facebookowej.

Wymień symbole narodowe Polski i zpamiętaj słowa Mazurka Dąbrowskiego.

"Polak Mały".

2021-05-01 12:23:35 ET