Zapisy na rok szkolny 2021-2022 już od tej soboty! Aplikacja dostępna w Ogłoszeniach-Dokumentach Szkolnych.

klasa III A

Dzień Mamy. Przymiotniki - powtórzenie.

1. Naucz się czytać opowiadanie "Dzień Matki" (podręcznik, str. 187 -188).
2. Wytnij z kolorowego papieru serce i napisz kilka zdań na temat: Kocham swoich rodziców, ponieważ ... (wykorzystaj słownictwo poznane na lekcji, podręcznik, str. 192 - 193).
3. Przygotuj się do sprawdzianu z pisowni wyrazów z RZ i Ż (poćwicz pisownię wyrazów ze słuchu).
Małgorzata, Katarzyna, tchórz, jarzyny, porzeczki, jarzębina, orzech, warzywa, rzodkiewka, burza, porządek, rząd, rzecz, rzeka, wierzchołek.
Żubr, żyrafa, żaba, żmija, żuk, żółw, żuraw, ryż, żart, żyto, nóżka, pierożki, wstążka, odważny, książka.

https://www.magisto.com/int/album/video/LyUuWlleRQV6en4HDmEwCXl8?l=vsm&o=a&c=e via magisto.com

2021-05-08 14:19:50 ET
15 maja 2021

Majowe święta. Dzień Flagi. 230. rocznica Konstytucji 3 Maja.

1. Naucz się opowiadać treść czytanki "Trzeciomajowa Parada, podręcznik, str. 181-183.
2. Powtórz wiersz na Dzień Mamy pt."Choćbym Ci...". podręcznik, str. 189.
3. Ćwiczenie nr 5, str.138. Nieobecnych uczniów proszę o wykonanie ćwiczeń na str.136 - 137 oraz uzupełnienie słowniczka wyrazów z "ż", str. 140.

W sobotę nasi uczniowie przygotują niespodziankę dla swoich Mam. Własnoręcznie wykonane upominki wręczą Mamom po zajęciach lekcyjnych. Spotkamy się w tym dniu o 11:15 przy wejściu do szkoły (pod różowym drzewkiem). Bardzo proszę przybyć punktualnie. Po południu zamieścimy również filmik dla Mam na naszej szkolnej stronie facebookowej.

Wymień symbole narodowe Polski i zpamiętaj słowa Mazurka Dąbrowskiego.

"Polak Mały".

2021-05-01 12:23:35 ET
8 maja 2021

Światowy Dzień Książki. Powtórzenie wiadomości - pisownia wyrazów z "RZ".

1. Naucz się czytać wiersz "Trzeci Maja", podręcznik, str. 184.
2. Powtórz słowa Mazurka Dąbrowskiego (hymn) - podręcznik, str. 9 oraz słowa wiersza pt."Katechizm Polskiego Dziecka".
3. Dokończ ćwiczenie (mój własny słowniczek wyrazów z rz), ćwiczenia, str. 134.

W sobotę 1 maja przychodzimy do szkoły ubrani na biało - czerwono.

2021-04-24 11:22:13 ET
1 maja 2021

Legenda o dzielnej Wandzie. Dzień Ziemi. Pisownia wyrazów z rz.

1. Naucz się opowiadać treść legendy o dzielnej Wandzie (podręcznik, str. 175).
2. Przygotuj się do dyktanda - podręcznik, str. 179.
3. Ćwiczenie nr 6, str. 130.
4. Naucz się na pamięć wiersza pt. "Choćbym ci...", podręcznik, str. 189. Termin zaliczenia do 1 maja.
5. Przynieś do klasy swoją ulubioną książkę i opowiedz, dlaczego warto ją przeczytać? 23 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki i uczniowie wezmą udział w akcji "Wiosna z książką".

Nieobecnych uczniów proszę o wykonanie ćwiczeń na stronie 128 - 132.

8 maja planujemy małą niespodziankę dla wszystkich mam uczniów naszej klasy. W czasie lekcji nagramy filmik, który zamieścimy na naszej szkolnej stronie. Po lekcjach uczniowie wręczą swoim mamom niespodzianki. Jeśli ktoś w tym dniu nie będzie mógłbyć obecny proszę o wiadomość.

Legenda o hejnale mariackim w Krakowie

Legenda o Wandzie, co Niemca nie chciała

2021-04-17 12:11:18 ET
24 kwietnia 2021

Nasze emocje. Powtórzenie pisowni wyrazów z ó/u.

1. Naucz sie czytać opowiadanie "Czarodziejskie okulary" - podręcznik, str. 169 -170.
2. Na podstawie ćwiczenia nr 1, str. 121 przygotuj się do krótkiego sprawdzianu z pisowni wyrazów z ó/u (uczniowie ze słuchu napiszą tylko 10 wyrazów z ó/u).
3. Ćwiczenie nr 2, str. 128.

2021-04-10 10:48:35 ET
17 kwietnia 2021

Wielkanocne tradycje. Dzień Teatru.

Na ostatniej lekcji rozmawialiśmy o roli teatru. Uczniowie wzięli udział w klasowym teatrzyku inscenizując wiersz Jana Brzechwy "Kwoka".

Dziękuję wszystkim uczniom, którzy przygotowali pisanki oraz palemki na naszą szkolną wystawę. Dziękuję również uczniom, którzy wykonali i zaprezentowali klasie Wielkanocne tradycje.
Na okres świąteczny uczniowie nie mają zadanej pracy domowej.
Życzę zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych.
Do zobaczenia 10 kwietnia.

Pani Marta

2021-03-28 20:30:49 ET