Zbiórka na Wielka Orkiestrę Świątecznej Pomocy - 23 i 30 stycznia w naszej szkole!

klasa III A

Pamiętamy zimą o ptakach. Czasowniki.

Praca domowa:
1. Naucz się czytać opowiadanie “Bez tytułu" – podręcznik, str. 119.
2. Ćwiczenie, str. 92.
3. Przygotuj się do dyktanda - podręcznik, str. 121.

2021-01-23 11:46:38 ET
30 stycznia 2021

Dzień Babci i Dziadka w Polsce. Przymiotniki.

Praca domowa:
1. Naucz się czytać opowiadanie “Kto szedł do Babuni Zimy po nowe ubranie?" – podręcznik, str. 115.
2. Zadanie nr 2 - podręcznik, str. 116. Przepisz zdania do zeszytu.
3. Ćwiczenie nr 12a, str. 84.
4. Poćwicz odmianę rzeczownika z przymiotnikiem używając pytań posiłkowych: ładny chłopak - ćwiczenie nr 5, str. 87 (ustnie).
5. Przygotuj się do pisemnego sprawdzianu z nazw miesięcy i odmiany rzeczownika z przymiotnikiem: ładny chłopak (zmieniając formę w zależności od pytania). Przykład na str. 81 oraz w ćw. 5, str. 87. Będziemy to jeszcze ćwiczyć na lekcji.

Praca dodatkowa, dla chętnych uczniów na ocenę celującą.

Naucz się na pamięć wiersza Marii Konopnickiej "Zima zła" - podręcznik, str. 116 lub piosenki pod tym samym tytułem.

Nieobecnych uczniów proszę o powtórzenie wiadomości o przymiotniku - ćwiczenia, str. 87 oraz uzupełnienie ćwiczeń na str. 82 -84.
W załączniku znajdują się serca z przymiotnikami określającymi babcię i dziadka. Na lekcji uczniowie wykonali z nimi laurki.

2021-01-16 12:02:33 ET
23 stycznia 2021

Nasze noworoczne postanowienia. Przymiotniki.

1. Przeczytajcie jeszcze raz wiersz "Król Rok i jego dwunastu synów" Wybierzcie fragment dotyczący miesiaca, w którym się urodziliście i nauczcie się go czytać - podręcznik, str. 101 -107. Dopasujcie ten miesiąc do pory roku i krótko go scharakeryzujcie (ustnie). Np. Lipiec - lato (wakacje, ciepło, słońce).
2. Napisz w zeszycie nazwy dwunastu miesięcy i przygotuj się do sprawdzianu z pamięci. Podręcznik str.108.
3. Napisz w zeszycie odpowiedź na pytanie: Jakie jest twoje noworoczne postanowienie i dlaczego? (1-2 zdania).
4. Ćwiczenie nr 5 i 6, str. 82.

Dziękuję rodzicom i opiekunom za pomoc w zorganizowaniu lekcji na Zoomie.
Życzę wszystkim dobrego tygodnia i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

Pani Marta

2021-01-09 11:45:00 ET
16 stycznia 2021

Zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia.

Na ostatniej lekcji mówiliśmy o bożonarodzeniowych tradycjach. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę w zabawie Escape Room - "Uwolnij Św. Mikołaja". Wszyscy doskonale wykonali zadania i otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Dziękuję uczniom, którzy wykonali dodatkową pracę domową i pięknie zaprezentowali swoje projekty o tradycjach bożonarodzeniowych. Byłam pod wielkim wrażeniem wykonanych prac. Wszyscy otrzymali ocenę celującą.

Na okres świąteczny uczniowie nie mają zadanej pracy domowej.
Nieobecnych uczniów proszę o powtórzenie wiadomości o rzeczowniku (ćwiczenia, str. 75) oraz zapoznanie się z informacjami w podręczniku str. 89 - 99. (Konkurs klasowy na zasadzie zdobywania kuponów przeprowadziliśmy w klasie).

Z całego serca dziękuję za piękne życzenia świąteczne i wspaniałe prezenty.
Wszystkim życzę zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia i oby nadchodzący 2021 Rok był lepszy niż miniony.

Do zobaczenia 9 stycznia.
Pani Marta

Załącznik nr 1:

2020-12-20 16:41:00 ET
9 stycznia 2021

Historia choinki. Formy rzeczownika.

Praca domowa:
1. Naucz się czytać opowiadanie “Czyż nasza nie jest najpiękniejsza?" – podręcznik, str. 83.
2. Zadanie nr 2, str. 84. Napisz w zeszycie kilka zdań o swojej choince. Wykorzystaj wyrazy z ramki na str. 84. Chętni uczniowie mogą wykonać zdjęcie swojej choinki i wkleić je do zeszytu.
3. Ćwiczenie nr 3, str. 71 oraz ćw. nr 7, str. 73.

Praca dodatkowa, dla chętnych uczniów na ocenę celującą. Termin realizacji - 19 grudnia.
Przygotuj poster przedstawiający tradycje bożonarodzeniowe kultywowane w Twoim domu. Mogą to być zdjęcia z internetu lub rysunki, np. potraw wigilijnych, zwyczajów, itp. Chętni uczniowie będą prezentować swoje prace na następnej lekcji 19.

Nieobecnych uczniów proszę o wykonanie ćwiczeń na str. 69 - 73.

Na następnej lekcji będzie powtórzenie wiadomości z gramatyki oraz zabawa w Świąteczny Escape Room - Uwolnij Świętego Mikołaja.
Przykładowe zagadnienia:
1.Posłuchaj piosenki i zapamiętaj czym możemy podzielić się z Jezuskiem.

2. Formy rzeczownika: Mikołaj. Dzisiaj w klasie był u nas ......... Dostałem prezent od............ Chciałbym porozmawiać z ............ Lubię historie o ..............

Życzę dobrego tygodnia. Do zobaczenia w sobotę - Pani Marta.

2020-12-12 11:48:04 ET
19 grudnia 2020

Mikołajkowe tradycje. Rodzaje rzeczowników.

Praca domowa:
1. Naucz się czytać opowiadanie “Ten radosny wieczór?" – podręcznik, str. 75.
2. Przygotuj się do dyktanda. Zadanie nr 2, str. 78.
3. Ćwiczenie nr 3, str. 65 oraz ćw. 10, str.68.

Przygotuj poster przedstawiający tradycje bożonarodzeniowe kultywowane w Twoim domu. Mogą to być zdjęcia z internetu lub rysunki, np. potraw wigilijnych, zwyczajów, itp. Chętni uczniowie będą prezentować swoje prace na lekcji 19 grudnia.

Nieobecnych uczniów proszę o wykonanie ćwiczeń na str. 61 - 68.

Wszystkim uczniom i ich rodzicom z całego serca dziękujemy za prezenciki i udział w akcji "Zostań Świętym Mikołajem".

Życzę dobrego tygodnia. Do zobaczenia w sobotę - Pani Marta.

2020-12-05 17:00:35 ET
12 grudnia 2020