W sobotę 24 września o godzinie 12:15 zapraszamy na zebranie rodziców uczniów naszej szkoły z dyrektorem. Witamy w nowym roku szkolnym!

klasa III A

Strona: 1

Praca domowa - 17 września 2022

9/17/22 (LEKCJA 2)
TEMAT: Legenda o Lechu, Czechu i Rusie.
Na dzisiejszej lekcji, na podstawie czytanki „Jak Lech znalazł orle gniazdo”, przypomnieliśmy sobie pojęcie legendy. Poznaliśmy legendę o Lechu, Czechu i Rusie i rozmawialiśmy o początkach państwa polskiego: pierwszych osadach i Gnieźnie jako pierwszej stolicy Polski.
Powtórzyliśmy zasady czytania- proszę pilnować, by dziecko podczas czytania śledziło tekst palcem.
Za tydzień zaczynamy powtarzanie pojęć z gramatyki.

Zrobiliśmy ćwiczenie:
- 4/ 5

PRACA DOMOWA:
- Czytanka „Jak Lech znalazł orle gniazdo”, strona 7 (czytaj CODZIENNIE!)
- Karta pracy „Wykreślanka wyrazowa: Lech, Czech, Rus”
- *Dla chętnych- sprawdź swoją wiedzę o początkach państwa polskiego, wykonując zadanie na stronie internetowej:

Przypominam, zebranie dyrektora z rodzicami uczniów zapisanych w tym roku do szkoły już za tydzień (24 września o godz. 12.15 w sali gimnastycznej). Zapraszam!

Dziękuję i życzę udanego tygodnia!
pani Asia

Załącznik nr 1:

2022-09-17 14:36:44 ET
Joanna Chałecka-Kudzia
24 września 2022

9/10/22- Praca Domowa

9/10/22 (LEKCJA 1)
TEMAT: Żegnajcie wakacje!
Dziękuję bardzo za wczorajsze spotkanie. Choć początki nigdy nie są łatwe, daliśmy radę
Dzieci opowiadały o minionych wakacjach oraz wspólnie stworzyliśmy nasz klasowy regulamin. Zapoznaliśmy się również z podręcznikami. Dzieci otrzymały zeszyty w 2 linie, w których co tydzień będziemy zapisywać temat lekcji oraz pracę domową. Powtórzyliśmy również polskie symbole narodowe.

PRACA DOMOWA:
 Ćw. 3/5
 Dokończ kartę pracy „Wspomnienia z wakacji”
 Regulamin szkoły- przeczytaj wspólnie z rodzicem i podpisany przynieś na następne zajęcia

Dziękuję i życzę udanego tygodnia!
pani Asia

Załącznik nr 1:

2022-09-11 22:05:36 ET
Joanna Chałecka-Kudzia
17 września 2022

Strona: 1

© 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10