W sobotę odbyło się ślubowanie klas I i oficjalne pasowanie na uczniów. Gratulujemy pierwszakom i witamy ich w gronie naszej szkoły!!

klasa II A

Strona: 1

Praca domowa 16 Października 2021

Tematem dzisiejszych zajęć były obchody DNIA DWUJĘZYCZNOŚCI oraz DNIA PATRONA NASZEJ SZKOŁY- Zbigniewa Herberta. Rozmawialiśmy o tym, jak olbrzymią zaletą jest umiejętność mówienia, czytania i pisania w dwóch (lub więcej ) językach. Przeczytaliśmy również wiersz Z. Herberta " Las"; dzieci jako własna interpretacje wykonały rysunki.
- 6,7,8/33
- 9/35 (częściowo)
- 10/35
Proszę, by osoby nieobecne i te, które wcześniej wyszły z lekcji, uzupełniły ćwiczenia powyżej.
- Ćw. 4/32
- Dokończ Ćw. 9/35
- Ćw. 11,12/36
- Naucz się czytać -czytanka „Nie wiem jak odpowiedziec”; str. 25 (staraj się czytać codziennie).
- Przygotuj się do dyktanda:

W lesie żyją małe i duże zwierzęta.

- Pokoloruj kogucika- symbol Polonijnego Dnia Dwujęzyczności

2021-10-16 15:10:39 ET
23 października 2021

Praca domowa 10/09/21

10/09/21 (LEKCJA 4)
Na dzisiejszej lekcji rozmawialiśmy o potrzebie dbania o porządek w swoim pokoju, na szkolnym biurku oraz o pomocy rodzicom w sprzątaniu. Powtórzyliśmy wszystkie dwuznaki. Link do ćwiczenia na stronie internetowej znajdziecie poniżej.
- 1/ 23
- 2/24
- 6/ 26
- Ćw. 7/27
- Ćw. 8/28
- Naucz się czytać -czytanka „Książki Janka”; str. 19 (staraj się czytać codziennie).
- Utrwal znajomość dwuznaków wykonując ćwiczenie na stronie internetowej:
- Przygotuj się do dyktanda:
W piórniku mam ołówek, kredki i temperówkę.

Proszę, by na każdą lekcję dzieci miały zapakowane przybory szkolne- (2) zatemperowane ołówki, kolorowe kredki, klej, temperówkę oraz gumkę.

2021-10-09 13:19:42 ET
16 października 2021

Praca domowa 10/02/21

10/02/21 (LEKCJA 3)
Na dzisiejszych zajęciach, na podstawie czytanki „Wrześniowa sobota”, rozmawialiśmy o naszych sobotnich spotkaniach w polskiej szkole- jak dzieci przygotowują się do lekcji, co powinny zawsze mieć w plecaku, czy lubią przychodzić do szkoły i dlaczego warto do niej chodzić. Powtórzyliśmy również pisownię przyborów szkolnych.
- 1,2/ 13
- 4,5/15
- 7/ 16-17

- Ćw. 3/14
- Ćw. 6/16
- Naucz się czytać -czytanka „Wrześniowa sobota”; str. 13 (staraj się czytać codziennie).
- Zastanów się, co przedstawia obrazek wklejony do zeszytu i napisz w zeszycie (1) zdanie z odgadniętym wyrazem.
- ***DLA CHĘTNYCH- Wykreślanka wyrazowa „Przybory szkolne”. Litery w hasłach pokoloruj odpowiednio: samogłoski na czerwono, spółgłoski na niebiesko.

Dziękuję. Udanego weekendu i dobrego tygodnia!

2021-10-02 13:24:50 ET
9 października 2021

PRACA DOMOWA

9/25/21 (LEKCJA 2)
Podczas dzisiejszych zajęć zapoznaliśmy się z podręcznikami do klasy II (czytanką i ćwiczeniami), wyjaśniliśmy znaczenie słowa „as” (na podstawie wiersza „Asy z drugiej klasy”, czytanka; str. 10). Powtórzyliśmy również polski alfabet z podziałem na samogłoski, spółgłoski i zmiękczenia ( wiersz „Alfabet”, czytanka; str. 8).

 1,2/ 5
 3/8
 6a, 6b/ 9-10
 8/11

 Ćw. 5/9
 Ćw. 7/10
 Dokończ wykreślankę wyrazową „Idziemy do szkoły” - litery w odgadniętych hasłach pokoloruj odpowiednio: samogłoski na czerwono, spółgłoski na niebiesko (załącznik).
 Naucz się czytać – wiersz „Asy z drugiej klasy”, czytanka; str. 10 (staraj się czytać codziennie).
 *Zadanie dla chętnych – naucz się na pamięć wiersza „Asy z drugiej klasy”.

pani Asia 

Załącznik nr 1:

2021-09-25 14:09:02 ET
25 września 2021

Strona: 1

© 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10