klasa VI A

Dobrego tygodnia

W tym tygodniu nie ma pracy domowej. Zachęcam Was do wzięcia udziału w wystawie pisanek wielkanocnych. Można wykonać pisankę w dowolnej formie - termin: kolejna sobota, tj. 23.03.2024.

2024-03-17 07:00:57 ET
23 marca 2024

Uczymy się nazywać wartości - odwaga, niezłomność

Drodzy Uczniowie,
praca domowa z języka polskiego jest tylko dla osób chętnych. Termin wykonania pracy na temat Uniwersytetu Jagiellońskiego również dla chętnych- 23 marca (za 1,5 tygodnia). Mam nadzieję, że dobrze spędziliście ostatnią sobotę, która była wolna od zajęć w polskiej szkole.
Język polski (dla chętnych) - można wykonać dowolne zadanie lub wcale:
1. ćw. 5,6,7 s. 143.
2. Przeczytać tekst s. 144-145 i 146.
3. ćw. 5 s. 147.
4. Wykonać ćw. s. 148,149,150.

Historia (dla chętnych):
1. Razem z Rodzicami wejdź na stronę internetową Uniwersytetu Jagielońskiego (szkoła założona przez królową Jadwigę). Przeczytajcie o historii szkoły i sprawdźcie jakie kierunki studiów są oferowane studentom na tym uniwerytecie (które w języku polskim, a które w języku angielskim). Porozmawiajcie o tym, czy któryś z kierunków studiów jest dla Ciebie interesujacy.

2024-03-12 10:13:06 ET
23 marca 2024

Czytanie, Królowa Jadwiga

Drodzy Uczniowie,
bardzo gratuluję Wam wysyokich wyników z osotaniego testu. Byliście świetnie przygotowani. Wszystkie prace zostały ocenione i zwrócone uczniom. Proszę pokażcie je rodzicom.

Nie mamy zajęć w dwie kolejne soboty (17 i 24 lutego) - widzimy się 2 marca.

Praca domowa

1. Przeczytaj tekst s. 136-137 (w obecności innej osoby mówiącej po polsku).
2. Historia - przygotuj plakat lub prezentację na komputerze na temat życia i działalności polskiej królowej św. Jadwigi.
3. Przeczytaj na głos siedem czytanek z naszego podręcznika w obecności innej osoby dorosłej (zamiast jednej czytanki można przeczyatć 2-3 strony z innej książki). Narysuj w zeszycie tabelę, w której zapiszesz tytuły przeczytanych tekstów (rubryki: tytuł tekstu i strona w podręczniku (lub tytuł innej książki, która była czytana), podpis rodzica, podpis ucznia, data).

2024-02-12 07:33:32 ET
2 marca 2024

Czasownik

1. Przeczytaj tekst w obecności innej osoby mówiącej po polsku, s. 129-130.
2. Wykonaj test s. 131, ćw. 2/132.
3. Naucz się na pamięć odmiany 6 czasownikòw, czas przeszły s.126 (tabelka na dole strony). Sprawdzian na następnych zajęciach.

Serdecznie gratuluję wszystkim wspaniałych wyników na dzisiejszym teście. Dobrego tygodnia.

2024-02-03 13:07:22 ET
10 lutego 2024

Przysłòwki

1. Przeczytaj tekst s. 122-123 ( w obecności innej osoby mòwiącej po polsku).
2. Naucz się na pamięć „Nieregularnej odmiany przysłówków”, s. 119 (dół strony).
3. Porozmawiaj z dorosłym członkiem rodziny, np. mamą, tatą, babcią, wujkiem lub inną osobą na temat: „Jak wyglądało Twoje dzieciństwo? Jakie były twoje zainteresowania?”. Odpowiedzi zapisz na kartce. Porozmawiajcie też o Twoim dzieciństwie i o podobieństwach/różnicach między Waszymi zainteresowaniami.

2024-01-27 14:44:46 ET
3 lutego 2024

Przymiotniki

Witam Was serdecznie,
dziękuję za aktywną pracę na ostatnich zajęciach i piękne prace o Zamku Królewskim w Warszawie.

Praca domowa
1. Wykonaj ćwiczenia na str. 113 i 114.
2. Przeczytaj tekst na str. 115-116 (w obecności innej osoby mówiącej po polsku).
3. Wykonaj ćw. na str. 117.

Dobrego tygodnia.

2024-01-21 21:29:47 ET