Zdrowych, bezpiecznych i relaksujących wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!

klasa VI A

Praca domowa dla klasy VI A

1. Wykonaj polecenie 8 na str. 208 i 12 na str. 210.
2. Uzupełnij test z historii - Okres panowania królów elekcyjnych.
Geografia: Strona 65.
Przypominam, że spotykamy się dopiero 5 czerwca.
Miłego odpoczynku!

2021-05-22 19:51:04 ET
5 czerwca 2021

Praca domowa dla klasy VI A

1. Wykonaj polecenia 11 i 12 na str. 204.
2. Uzupełnij i przepisz do zeszytu zdania z ksero do historii.
3. Przygotuj się do dyktanda:

Dyktando
W małym, hiszpańskim miasteczku pewien piekarz chciał upiec chleb, ale nie chciał się trzymać przepisu. Uważał, że nie jest to takie ważne. O godzinie ósmej włożył swój piekarski fartuch, ubrał białą czapkę, przygotował mąkę, drożdże, cukier i sól. W dużej misce zagniótł ciasto. Dorzucił jeszcze dwa żółtka – chociaż nie były w przepisie. Chciał poeksperymentować. Niestety, przez te żółtka chleb nie wyszedł.

Dla chętnych:
Naucz się na pamięć wiersza Z. Herberta "Dlaczego ptaki nie śpiewają?" na str. 201.

2021-05-15 14:39:57 ET
22 maja 2021

Praca domowa dla klasy VI A

1. Naucz się czytać na ocenę opowiadania "Kim ja właściwie jestem?" ze stron 189 - 190.
2. Wykonaj zadanie domowe ze stron 196 - 197.
3. Ułóż zdania z następującymi wyrazami i zapisz je do zeszytu: patriota, ojczyzna, emigracja, duma, szacunek.
Geografia: Uzupełnij stronę 56.

2021-05-08 15:00:05 ET
15 maja 2021

Praca domowa dla klasy VI A

1. Wykonaj polecenie 6 na str. 187 i uzupełnij stronę 188.
2. Naucz się czytać na ocenę "Wśród czerwonoskórych braci" na str. 181 - 182.
3. Uzupełnij zdania na rozdanym ksero z historii i zapisz je do zeszytu.
Geografia: 1/54
Dla chętnych: Naucz się czytać na czas fragmentu ze strony 182.

2021-05-01 16:01:30 ET
8 maja 2021

Praca domowa dla klasy VIA

1. Wykonaj polecenie 4 na str.179 i 6 na str. 180.
2. Ułóż zdania z wyrazami: bohater, helikopter, hejnał, hamulec, herbatniki i zapisz je do zeszytu.
Geografia: Uzupełnij stronę 61.

2021-04-24 14:20:12 ET
1 maja 2021

Praca domowa dla klasy VI A

1. Naucz się czytać na czas tekstu ze strony 159.
2. Wykonaj wszystkie polecenia na str. 165.
3. Przepisz zdania z historii (ksero) do zeszytu.
Dla chętnych:
Naucz się opowiadać czytankę "Zabawa ze słoniem".

2021-04-17 13:35:07 ET
24 kwietnia 2021