Zbiórka na Wielka Orkiestrę Świątecznej Pomocy - 23 i 30 stycznia w naszej szkole!

klasa V C

Zadanie domowe z dn. 23 stycznia 2021r.

Bardzo dziękuję wszystkim uczniom za udział w dzisiejszych zajęciach i wspaniałą pracę ! :-)
1. Proszę potrenować czytanie na głos, tekst w czytance str.116 -117
2. Do sprawdzianu,który zapowiadałam na 30.01, proszę przejrzeć i przypomnieć sobie wiadomości :

A. RZECZOWNIK : Lekcja 4 i 5 - str. od 18 do 22
B. PRZYMIOTNIK : Lekcja 9 - str. od 35 do 37
C. CZASOWNIK : Lekcja 13 - str. od 47 do 50
Materiał proponuję podzielić na trzy części i przeglądać w ciągu całego tygodnia.
Życzę dobrego tygodnia . Do zobaczenia w sobotę - p. Basia

2021-01-23 17:28:51 ET
30 stycznia 2021

Zadanie domowe z dnia 16 stycznia 2021r.

1. Proszę potrenować szybkie czytanie, fragment w ramce str.99 w czytance : można nagrywać się i porównywać swój czas.

2. Przypominam o laurce i życzeniach z okazji Dnia Babci i Dziadka . Forma dowolna: wiersz, nagranie , pocztówka .
Do wykorzystania ogólne zasady składania życzeń , w czytance str. 101

3. W sobotę 30 stycznia będziemy pisać sprawdzian - części mowy :
czasownik, przymiotnik, rzeczownik.

4. W ćwiczeniach proszę wykonać
zad.2/str.74 ; zad.4/str.75 ; zad.8/str.76

DLA CHĘTNYCH ZADANIE DODATKOWE :

W dostępnych źródłach takich jak encyklopedia , Wikipedia lub inne proszę znaleźć odpowiedź na pytanie :
Czy gżegżółka to kukułka ? Jeśli tak można dołączyć fotografię.
Życzę zdrowia - p. Basia :-)

2021-01-17 17:20:38 ET
23 stycznia 2021

Zadanie domowe z dnia 9 stycznia 2021r.

Bardzo dziękuję za dzisiejsze spotkanie :-)

1.Przeczytaj kilka razy głośno tekst wywiadu w czytance str. 104 - 106.

2. Przygotuj pięć pytań, które chciałbyś/ chciałabyś zadać bohaterowi tej opowieści gdybyś miał okazję
do spotkania z nimi.
3. Zadania 2/str 52 oraz 5,6 /53
4. Z historii uzupełnij zdania A. o brakujące wyrazy . - rozdział 4.POLSKA DZIELNICOWA .

5. Obejrzyj relację z wyprawy na Biegun Północny Jaśka Meli i Marka Kamińskiego

6. Dla ciekawskich i ambitnych :

W książce Marek Kamiński opisuje wędrowkę na biegun.

Życzę wszystkim dobrej soboty i niedzieli , zdrowia -
p.Basia

2021-01-09 16:46:09 ET
16 stycznia 2021

Zadanie domowe z dnia 19 grudnia 2020r.

1. Przygotuj przepis na twoją ulubioną potrawę wigilijną według wzoru w czytance na stronie 89 . Możesz poprosić o pomoc rodziców, babcię lub dziadka.
2. Przeczytaj tekst w czytance str. 94, 95 oraz str. 96. Odpowiedz pisemnie , na oddzielnej kartce na pytania :
A. O czym marzyli zmęczeni bohaterowie opowiadania?
B. Czy historia opisana w obu tekstach była prawdziwa ? Jeśli tak, dlaczego tak sądzisz ?
Życzę wam Wesołych Świąt !
Do zobaczenia w przyszłym roku 9 stycznia - p. Basia

2020-12-21 00:20:01 ET
9 stycznia 2021

Zadanie domowe z dnia 12 grudnia 2020r.

Bardzo dziękuję Wam za wspaniałą pracę i aktywność na dzisiejszej lekcji <3
Szkoda,że nie wszyscy mogli być dzisiaj z nami . Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu będziemy w komplecie !

Do wykonania na 19 grudnia :
1. Dokończ rozpoczęte w klasie zadanie - uzupełniankę / bombki / " Boże Narodzenie w moim domu" .
2. Zad.1/ str.47 w ćwiczeniach
3. Nagraj telefonem komórkowym swoje wykonanie kolędy, dwie zwrotki plus refren , w scenerii świątecznej , na przykład przy choince.
Nagranie wyślij na mój nr telefonu :-) do piątku (18 grudnia )
Linki z podkładem muzycznym - karaoke być może pomogą Wam w wyborze kolędy. Może być też inna.

1. Cicha Noc

2.Dzisiaj w Betlejem

3. Wśród nocnej ciszy .

Powodzenia - dobrej zabawy !
Do zobaczenia w sobotę - pani Basia

2020-12-12 18:59:52 ET
19 grudnia 2020

Zadanie domowe z lekcji 5 grudnia 2020r.

Dziękuję wszystkim za wspólnie spędzony czas i pracę na dzisiejszej lekcji :-)
1. Zadanie nr 4 str.81 w czytance
2. Przeczytaj tekst czytanki str.85.
3. Powtórz wiadomości do sprawdzianu z historii
( kserokopia - 10 pytań )
4. Zadanie 7 /str.40 z ćwiczeniach.
Życzę wszystkim dobrego tygodnia
Do zobaczenia - p.Basia <3