Zapisy na rok szkolny 2021-2022 już od tej soboty! Aplikacja dostępna w Ogłoszeniach-Dokumentach Szkolnych.

klasa V C

Zadanie domowe z dnia 8 maja 2021r.

1. Zadanie 14 / str.179 w czytance - proszę zapisać na oddzielnej kartce.
2. Przygotować się do sprawdzianu z historii na podstawie pytań - kserokopia .
Miłego dnia z Mamą ! Wszystkiego dobrego dla wszystkich Mam 🌺❤️😘
Do zobaczenia
W przyszłym tygodniu
p. Basia

2021-05-09 10:46:07 ET
14 maja 2021

Zadanie domowe z dnia 1 maja 2021r.

1. Przygotuj się do słownej odpowiedzi według punktów 1,2,3 str.169
2. Naucz się na pamięć wiersza" Piwonie" - str.169. Poćwicz recytację zwracając uwagę na znaki interpunkcyjne, rytm wiersza.
3. Proszę o potrenowanie ról do naszego przedstawienia. Teksty, instrumenty :-)

4. W sobotę 15 maja ( za dwa tygodnie ) będziemy pisać test z historii - materiał od początku roku o Piastach.

Do zobaczenia - p.Basia

2021-05-02 10:26:46 ET
8 maja 2021

Zadanie domowe z dnia 24 kwietnia 2021r.

1. Proszę poćwiczyć czytanie tekstu od str.166 - 168 ( czytanie na czas ramka).
2. Uzupełnione wyrazy z tekstu "Przyjaciel przyrody " - kopie - proszę wypisać na oddzielnej kartce i określić jaka to jest część mowy, rodzaj, liczba
Przykład : zwierzęta - rzeczownik
rodzaj nijaki
liczba mnoga
3.Zapoznać się z tekstem przydzielonej roli .

Życzę dobrego tygodnia
p.Basia

2021-04-25 10:25:17 ET
1 maja 2021

Zadanie domowe z dnia 17 kwietnia 2021r.

1. Dzień Ziemi 22 IV - napisz historię do obrazka/ wklejonego do zeszytu .
Tematem pracy pisemnej ma być ochrona naszej planety. Jak powinniśmy o nią dbać żeby pozostawić ją czystą i zieloną dla następnych pokoleń. ( Minimum 100 słów)
W pisaniu historyjki pomocny może być tekst na str. 171 w czytance.
2. Przygotuj się do dyktanda - tekst wiersza "Wiosenne porządki ".
Proszę dokładnie, głośno i kilka razy przeczytać wiersz.
Tylko wybrany fragment będzie podyktowany .

Życzę dobrego tygodnia - p. Basia :-)

2021-04-17 19:36:20 ET
24 kwietnia 2021

Zadanie domowe z lekcji 10 kwietnia 2021r.

1. Poćwiczyć głośne i płynne czytanie calego tekstu czytanki "Maly Miś" str.157

Nagraj swoje czytanie na telefon komórkowy . Nagranie ( 20 zdań ) zacznij od słów:

/.... / Przez kilka dni sypiał w dużej, blaszanej miednicy....... /.../

Zakończ nagrywanie na zdaniu : .... Tak więc przez przypadek Wojtek został bohaterem dnia ./.../

Posłuchaj swojego nagrania i oceń jak ci poszło. Najlepszą wersję wyślij do mnie do piątku (16 kwietnia) . Powodzenia .

2. Pisemnie na oddzielnej kartce zadanie nr 9 str.159 w czytance.

3.W ćwiczeniach zad.3 i 4 str.70

Życzę dobrego tygodnia - p.Basia

2021-04-10 19:50:41 ET
17 kwietnia 2021

Zadanie domowe z dnia 20 marca 2021r.

Bardzo dziękuję za dzisiejsze zajęcia. Dzisiaj rozmawialiśmy o teatrze.
1. W przyszłym tygodniu spróbujemy pobawić się w teatr.

Bardzo proszę o przygotowanie pacynek. Potrzebna będzie skarpetka lub rękawiczka, guziki . Poproście rodziców lub babcie o pomoc.
Wysyłam też dwa linki z filmami gdzie pokazane jest jak można zrobić pacynkę.

2. Przygotujcie krótki tekst - na przkład zaproszenie na przyjęcie świąteczne lub wystawę. Może to też być zaproszenie do teatru .
Temat pozostawiam Wam do wyboru .

Do zobaczenia w sobotę - dobrego tygodnia - p.Basia

2021-03-20 17:55:51 ET