Zdrowych, bezpiecznych i relaksujących wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!

klasa V C

Zadanie domowe z dnia 5 czerwca 2019r.

1. Proszę potrenować czytanie tekst na stronie 195 w czytance.
2. Dokończyć rozpoczęty w klasie "Test wiedzy ...." str. 196 do 198 w czytance.

3. W sobotę 12 czerwca będą robione zdjęcia klasowe. Mam nadzieję, że wszyscy będą obecni .

Do zobaczenia :-)
p. Basia

2021-06-07 18:18:40 ET
12 czerwca 2021

Zadanie domowe

Dzień dobry,
1. Spotykamy się 5 czerwca . W czasie trwania zajęć lekcyjnych połączymy się on line z autorem książki " Tomek na Alasce" panem Maciejem Dudziakiem .

2. Mam prośbę o zapoznanie się z krótkim filmem przed zajęciami .
3. O co chciałbyś / chciałabyś zapytać pisarza. Proszę przygotować pytanie .

4. Link do filmu :

Bardzo dziękuję-
Pozdrowienia - p. Basia

2021-05-30 17:33:54 ET
5 czerwca 2021

Zadanie domowe z dnia 15 maja 2021r.

1. Dokończenie ćwiczeń, uzupełnianie zdań, rozpoczętych w klasie - w czytance str.183 i 184.
2. Czasowiki z ramki , str. 184 / żałować, darować, zrozumieć - proszę odmienić - patrz wzór z lekcji i zapisać w zeszycie.

3.. Czytanie tekst str.185 - Warto wiedzieć więcej!

Dobrej niedzieli - do zobaczenia - p.Basia

2021-05-16 12:35:02 ET
22 maja 2021

Zadanie domowe z dnia 8 maja 2021r.

1. Zadanie 14 / str.179 w czytance - proszę zapisać na oddzielnej kartce.
2. Przygotować się do sprawdzianu z historii na podstawie pytań - kserokopia .
Miłego dnia z Mamą ! Wszystkiego dobrego dla wszystkich Mam 🌺❤️😘
Do zobaczenia
W przyszłym tygodniu
p. Basia

2021-05-09 10:46:07 ET
14 maja 2021

Zadanie domowe z dnia 1 maja 2021r.

1. Przygotuj się do słownej odpowiedzi według punktów 1,2,3 str.169
2. Naucz się na pamięć wiersza" Piwonie" - str.169. Poćwicz recytację zwracając uwagę na znaki interpunkcyjne, rytm wiersza.
3. Proszę o potrenowanie ról do naszego przedstawienia. Teksty, instrumenty :-)

4. W sobotę 15 maja ( za dwa tygodnie ) będziemy pisać test z historii - materiał od początku roku o Piastach.

Do zobaczenia - p.Basia

2021-05-02 10:26:46 ET
8 maja 2021

Zadanie domowe z dnia 24 kwietnia 2021r.

1. Proszę poćwiczyć czytanie tekstu od str.166 - 168 ( czytanie na czas ramka).
2. Uzupełnione wyrazy z tekstu "Przyjaciel przyrody " - kopie - proszę wypisać na oddzielnej kartce i określić jaka to jest część mowy, rodzaj, liczba
Przykład : zwierzęta - rzeczownik
rodzaj nijaki
liczba mnoga
3.Zapoznać się z tekstem przydzielonej roli .

Życzę dobrego tygodnia
p.Basia