Zapraszamy uczniów na zakupy świąteczne do sklepiku organizowanego przez Komitet Rodzicielski w sobotę 3 grudnia w czasie trwania zajęć lekcyjnych! Do kupienia prezenty dla całej rodziny!

klasa VIII C

Praca domowa dla chętnych

Drodzy Uczniowie,
przesyłam Wam życzenia wspaniałego Święta Dziękczynienia.
Poniżej podaję pracę domową dla chętnych:
1. Korzystając ze słownictwa na s. 73, przeprowadź i zapisz wywiad z wybraną osobą, która emigrowała poza granice Polski. Wywiad możesz zatytułować "Moja tęsknota za Polską". Wcześniej przygotuj i zapisz pytania, które chciałbyś zadać swojemu gościowi.
Do zobaczenia już w grudniu!

2022-11-24 06:48:48 ET
3 grudnia 2022

Losy Polski po II wojnie światowej

Przygotuj plakat, prezentację komputerową, notatkę ustą lub pisemną (forma dowolna) na jeden z wybranych tematów:
1. Okoliczności zakończenia II wojny światowej.
2. Życiorys Stefana Wyszyńskiego.
3. Poznański Czarny Czwartek - 28 czerwca 1956.
4. Sytuacja kościoła katolickiego w Polsce po 1949 r. (prześladowania).

Dziękuję Wam za bardzo aktywną pracę na zajęciach. Jestem dumna z każdego mojego ucznia. Życzę Wam wspaniałego odpoczynku i pięknej pogody.

2022-11-06 07:15:29 ET
12 listopada 2022

Trudny los sierot w czasie II wojny światowej

1. Korzystając ze słownictwa zawartego w ćw. 1 s.56, napisz kilka słów o tym jak wspominasz swoje dzieciństwo.
2. ćw. 2 s. 55.

Dla chętnych:
W nawiązaniu do tematu II wojny światowej i losu dzieci w tym trudnym czasie, obejrzyj film „Dzieci Ireny Sendlerowej”. Zachęcam również Rodziców do wspólnego oglądania i dyskusji nad treścią filmu.

2022-10-30 17:20:05 ET
5 listopada 2022

W duchu przyjaźni...

Praca domowa
1. ćw. II/45

Dla chętnych
1. ćw. 1,2 s. 46.
2. Obejrzyj film "Dywizjon 303. Prawdziwa historia" (jest dostępny w Internecie).

Podczas następnych zajęć wybierzemy się pod pomnik Jana Pawła II, który znajduje się nieopodal budynku naszej szkoły. Zakupię znicz, by uczcić pamięć tego Wielkiego Polaka oraz omówić tradycję polskich Świąt 1 i 2 listopada. Jeśli ktoś z Was chciałby przynieść kwiaty, również jest taka możliwość.

2022-10-23 19:00:02 ET
29 października 2022

Przygotowanie do egzaminu LOTE

Praca domowa
1. ćw. 2,3 s. 39.

Dla chętnych
Przygotuj w dowolnej formie (album, notatka, plakat) życiorys św. Maksymiliana Kolbe. Termin wykonania - do końca października.

2022-10-16 21:36:41 ET
21 października 2022

Dzień Dwujęzyczności.

1. ćw. 2,3/39

Dla chętnych (jeden temat do wyboru)
1. Przygotuj w dowolnej formie (album, notatka, plakat) życiorys św. Maksymiliana Kolbe - do końca października.
2. Przygotuj prezentację na temat historii obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu (prezentacja Power Point) - do końca października.

Dziękuję Wam za wspaniałą pracę. Dobrego tygodnia.

2022-10-16 21:30:08 ET
22 października 2022

© 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10