Zdrowych, bezpiecznych i relaksujących wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!

klasa VI C

"Niezapomniana lekcja".

Zakończenie roku szkolnego odbędzie się 19 czerwca. O godz. 9:45 uczniów zapraszam do naszej klasy (rodziców proszę, aby zebrali się przy oknie naszej klasy, na zewnątrz budynku). Przygotowaliśmy małą niespodziankę dla rodziców.

W klasie rozdam świadectwa, a następnie ok. 10:10 wyjdziemy z uczniami na zewnątrz i zrobimy sobie pamiątkowe zdjęcia ze świadectwami. W tym dniu przygotujemy również małą niespodziankę dla naszych Tatusiów z okazji ich święta. Zapraszamy!

Proszę uczniów, aby przyszli na zakończenie roku ubrani elegancko.

Do zobaczenia w sobotę.

2021-06-15 21:17:19 ET
19 czerwca 2021

"Przypowieść o kropli miodu". "Tomek na Alasce" - spotkanie autorskie.

1. Własnymi słowami opowiedz "Przypowieść o kropli miodu, czyli jak łatwo rozpętać wojnę", podręcznik, str. 205 - 206.
2. Ćwiczenie nr 8, 9 i 10 a, b - str. 209-210.
3. Na podstawie "Testu wiedzy i umiejętności językowych - kl.VI) - podręcznik str. 215 -218 przygotuj się do konkursu klasowego. Konkurs zorganizujemy na świeżym powietrzu. Będzie to piknik, podczas którego przygotujemy również niespodziankę na zakończenie roku szkolnego. Jeśli ktoś z rodziców mógłby nam pomóc w zorganizowaniu na nasz piknik lodów, to byłaby dla naszych uczniów miła niespodzianka. Jeśli będzie taka możliwość proszę o odpowiedź na naszym grupowym emailu. Wyjście na zewnątrz planujemy o godz. 1:30.

12 czerwca będą robione zdjęcia klasowe, będzie również wyprzedaż Komitetu Rodzicielskiego z okazji Dnia Taty. W tym dniu uczniowie otrzymają także pamiątkowe koszulki, ufundowane przez Komitet Rodzicielski.

Zakończenie roku szkolnego odbędzie się 19 czerwca. O godz. 9:45 uczniów zapraszam do naszej klasy, a rodziców proszę, aby zebrali się przy naszym klasowym oknie, na zewnątrz budynku. Przygotowujemy małą niespodziankę. W klasie rozdam świadectwa, a następnie o godzinie 10:00 wyjdziemy z uczniami na zewnątrz i zrobimy sobie pamiątkowe zdjęcia ze świadectwami. W tym dniu przygotujemy również małą niespodziankę dla naszych Tatusiów z okazji ich święta.

Dziękuję wszystkim uczniom za fanstastyczny udział w spotkaniu autorskim z panem Maciejem Dudziakiem, autorem książki "Tomek na Alasce".

Do zobaczenia w sobotę.

2021-06-05 20:52:07 ET
12 czerwca 2021

Polski astronauta - Mirosław Hermaszewski.

POLSKI ASTRONAUTA - MIROSŁAW HERMASZEWSKI.

1. Na posdstawie wywiadu prasowego "Pierwszy polski astronauta" oraz zadania nr 1, podręcznik str. 199 przygotuj wypowiedź ustną o Mirosławie Hermaszewskim.
2. Naucz się na pamięć wiersza Zbigniewa Herberta "Dlaczego ptaki nie śpiewają?", podręcznik, str. 201.
3. Ćwiczenie nr 7, 8, 9, str. 203.
Naszym gościem w klasie (poprzez Zoom) 5 czerwca będzie autor książki, pt. "Tomek na Alasce" Maciej Dudziak. Opowie nam, co go zainspirowało do napisania książki. Uczniowie przeprowadzą z nim wywiad. Pomyślcie proszę, jakie pytanie chcielibyście zadać p. Maciejowi.

Tomek na Alasce” to kwintesencja tego, co czytelnicy pokochali w powieściach Szklarskiego – charyzmatyczni bohaterowie, odległe lądy oraz przygoda. Tomek, kapitan Nowicki oraz Sally przybywają na Alaskę tym razem jako uczestnicy wspólnej naukowej wyprawy amerykańskiego uniwersytetu w Chicago oraz Brytyjskiego Towarzystwa Geograficznego. Wyprawę finansuje znany milioner i filantrop – John Davison Rockefeller. Na miejscu okazuje się jednak, że wcześniejsza grupa geologów i kartografów, do której mieli dołączyć Polacy, zniknęła bez śladu w tajemniczych okolicznościach... Tomek, Sally oraz kapitan Nowicki ruszają na północ z wyprawą ratunkową.

Spot: "Tomek na Alasce".

Życzę wszystkim dobrego odpoczynku podczas długiego weekendu.
Do zobaczenia w sobotę, 5 czerwca.

2021-05-22 15:34:09 ET
5 czerwca 2021

DZIEŃ RODZINY. KIM JESTEM? Liczebniki.

1.Przgotuj się do sprawdzianu z historii - Królowie elekcyjni.
2. Dokończ zadanie domowe, str.196 - 197.
3. Na następnej lekcji będziemy rozmawiać o Św. Janie Pawle II. Proszę odnaleźć w internecie datę urodzin papieża oraz jeden z cytatów (złotą myśl) Ojca Świętego. Informacje proszę zapisać w zeszycie. Jeśli macie jakieś pamiątki lub książki związane z papieżem proszę o ich przyniesienie do klasy.
"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta". JPII

Z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny życzę Państwu wspaniałego, wspólnie spędzanego czasu. Uczniom - samych radosnych dni, a Rodzicom pociechy z dzieci.

2021-05-15 13:48:50 ET
22 maja 2021

Dzień Mamy. Powtórzenie wiadomości z historii.

1. Naucz się czytać opowiadanie "Kim ja właściwie jestem?"- podręcznik, str. 189 - 190.
2. Zadanie nr 2, podręcznik, str. 191.
3. Napisz w zeszycie 2-3 zdania na temat: Czy czujesz się bardziej Polakiem, czy Amerykaninem? Dlaczego?
4. Powtórz wiadomości z historii o królach elekcyjnych (spróbuj odpowiedzieć na pytania, str. 54-55). Będziemy nad tym pracować również w klasie. 22 maja uczniowie napiszą test.

Wszystkiego najlepszego życzymy wszystkim Mamom w Dniu Ich Święta!
https://www.magisto.com/int/album/video/fiAvWlleRQV6en4HDmEwCXh6?l=vsm&o=a&c=e via magisto.com

Dodatkowe informacje o Tadeuszu Kościuszce.

2021-05-08 17:50:26 ET
15 maja 2021

Majowe święta. Dzień Flagi. 230. rocznica Konstytucji 3 Maja.

1. Na podstawie zadania nr 2, str. 109 przygotuj własne serduszko dla Mamy (wytnij duże serce, ozdób je według uznania) i napisz kilka słów skierowanych do Mamy. Swoją pisemną wypowiedź rozpocznij od słów: Kochana Mamo! Chciałbym/Chciałabym Ci powiedzieć....

2. Powtórz wiadomości z historii: 18 A Konstytucja 3 Maja 1791, (książeczki z historii, str. 52).

W sobotę nasi uczniowie przygotują niespodziankę dla swoich Mam. Własnoręcznie wykonane upominki wręczą Mamom po zajęciach lekcyjnych. Po południu zamieścimy również filmik dla Mam na naszej szkolnej stronie facebookowej.

2021-05-01 14:20:28 ET
8 maja 2021