Zapisy na rok szkolny 2021-2022 już od tej soboty! Aplikacja dostępna w Ogłoszeniach-Dokumentach Szkolnych.

klasa VI C

Dzień Mamy. Powtórzenie wiadomości z historii.

1. Naucz się czytać opowiadanie "Kim ja właściwie jestem?"- podręcznik, str. 189 - 190.
2. Zadanie nr 2, podręcznik, str. 191.
3. Napisz w zeszycie 2-3 zdania na temat: Czy czujesz się bardziej Polakiem, czy Amerykaninem? Dlaczego?
4. Powtórz wiadomości z historii o królach elekcyjnych (spróbuj odpowiedzieć na pytania, str. 54-55). Będziemy nad tym pracować również w klasie. 22 maja uczniowie napiszą test.

Wszystkiego najlepszego życzymy wszystkim Mamom w Dniu Ich Święta!
https://www.magisto.com/int/album/video/fiAvWlleRQV6en4HDmEwCXh6?l=vsm&o=a&c=e via magisto.com

Dodatkowe informacje o Tadeuszu Kościuszce.

2021-05-08 17:50:26 ET
15 maja 2021

Majowe święta. Dzień Flagi. 230. rocznica Konstytucji 3 Maja.

1. Na podstawie zadania nr 2, str. 109 przygotuj własne serduszko dla Mamy (wytnij duże serce, ozdób je według uznania) i napisz kilka słów skierowanych do Mamy. Swoją pisemną wypowiedź rozpocznij od słów: Kochana Mamo! Chciałbym/Chciałabym Ci powiedzieć....

2. Powtórz wiadomości z historii: 18 A Konstytucja 3 Maja 1791, (książeczki z historii, str. 52).

W sobotę nasi uczniowie przygotują niespodziankę dla swoich Mam. Własnoręcznie wykonane upominki wręczą Mamom po zajęciach lekcyjnych. Po południu zamieścimy również filmik dla Mam na naszej szkolnej stronie facebookowej.

2021-05-01 14:20:28 ET
8 maja 2021

Światowy Dzień Książki. Wybitni Polacy. Liczebniki porządkowe.

1. Naucz się czytać opowiadanie "Wśród czerwonoskórych braci"- podręcznik, str. 181 - 182.
2. Powtórz słowa Mazurka Dąbrowskiego (4 zwrotki).
3. Dokończ ćwiczenie nr 5, str. 186 - 187 (który to rok?) oraz wykonaj zadanie domowe, str. 188.
4. Powtórz wiadomości z historii (Jan III Sobieski), str. 44-45.

W sobotę 1 maja przychodzimy do szkoły ubrani na biało - czerwono (będziemy celebrować Dzień Flagi oraz Dzień Konstytucji Trzeciego Maja).

2021-04-24 13:10:15 ET
1 maja 2021

Tedeusz Kościuszko-bohater dwóch narodów. Pisownia wyrazów z ch/h. Dzień Zi

1. Naucz się czytać opowiadanie pt. "Rój Pszczół Wśród Wzgórz", podręcznik, str. 174 - 175.
2. Na podstawie informacji z lekcji (podręcznik, str. 176) oraz wiadomości z internetu przygotuj wypowiedź ustną o Tadeuszu Kościuszce.
3. Przygotuj gazetkę o jednym z wielkich Polaków (zadanie nr 1, str. 177). Może to być na kartce A4. Sylwetki wielkich Polaków przedstawione są w podręczniku, str. 176 - 177.
4. Zadanie domowe, str. 180.
5. Przynieś do klasy swoją ulubioną książkę i opowiedz, dlaczego warto ją przeczytać? 23 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki i uczniowie wezmą udział w akcji "Wiosna z książką".

2021-04-17 14:25:18 ET
24 kwietnia 2021

W pustyni i w puszczy" - powieść Henryka Sienkiewicza. Pisownia wyrazów z ó/

1. Naucz się czytać opowiadanie "Zabawa ze słoniem", podręcznik, str. 158 -159. Poćwicz czytanie na czas.
2. Naucz się opowiadać treść czytanki według planu - podręcznik, str. 160.
3. Zadanie domowe, str. 164, 165. Na podstawie tych ćwiczeń będzie krótki sprawdzian pisowni wyrazów z ó/u.

Obejrzyjcie fragment filmu "Zabawa ze słoniem". Czy twoim zdaniem zabawa Nel ze słoniem była odpowiedzialna? Zadanie nr 1. str. 159.

2021-04-10 09:54:16 ET
17 kwietnia 2021

Międzynarodowy Dzień Teatru. Asertywność. Ó wymienne.

Dziękuję wszystkim uczniom, którzy przygotowali pisanki oraz palemki na naszą szkolną wystawę. Dziękuję również uczniom, którzy wykonali i zaprezentowali klasie Wielkanocne tradycje.
Na okres świąteczny uczniowie nie mają zadanej pracy domowej.
Życzę zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych.
Do zobaczenia 10 kwietnia.

2021-03-28 20:32:52 ET
10 kwietnia 2021