Zbiórka na Wielka Orkiestrę Świątecznej Pomocy - 23 i 30 stycznia w naszej szkole!

klasa VI C

Nazywamy wartości: odwaga. Przyimki.

Praca domowa:
1.Naucz się czytać opowiadanie "Ach te motyle", str. 102.
2. Zadanie nr 1 i 2, str. 99
4. Powtórz informacje z historii: Zygmunt Stary (książeczka z historii, str.32 -33).

2021-01-23 13:15:08 ET
30 stycznia 2021

Solidarność wśród nastolatków. Zaimki. Zygmunt Stary - Złoty Wiek.

Praca domowa:
1.Naucz się czytać opowiadanie "Śnieżna kula – podręcznik, str. 93 (fragment powieści pt. "Serce" E. Amicisa
2. Ułóż zdania z wyrazami: solidarność, odwaga (w zeszycie).
3. Dokończ ćwiczenie nr 6 i 7, str.83.

Podsumowując lekcję o solidarności obejrzeliśmy filmik "Zwierzęta pomagają sobie nawzajem"
Dobrego tygodnia,

2021-01-16 14:24:31 ET
23 stycznia 2021

Pracowitość i wytrwałość w sporcie - wywiad z dziennikarzem sportowym. Zaim

Praca domowa:
1.Naucz się czytać opowiadania "Mała bohaterka" – podręcznik, str. 77.
2. Ułóż zdania z wyrazami: pracowitość, wytrwałość,
3. Proszę przygotować sie do dyktanda - podręcznik, str. 76. Treść dyktanda przepisz pod tematem lekcji.
4. Ćwiczenie nr 7, str. 76.

Do zobaczenia w sobotę,

2021-01-09 15:30:09 ET
16 stycznia 2021

Tradycje Świąt Bożego Narodzenia dawniej a dziś. Odmiana zaimków.

Na ostatniej lekcji mówiliśmy o bożonarodzeniowych tradycjach. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę w zabawie Escape Room - "Uwolnij Św. Mikołaja". Wszyscy doskonale wykonali zadania i otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Dziękuję uczniom, którzy przygotowali świąteczny repertuar i przepięknie zagrali kolędy na swoich ulubionych instrumentach (wszyscy otrzymali ocenę celującą).

Na okres świąteczny uczniowie nie mają zadanej pracy domowej.

Nieobecnych uczniów proszę o zapoznanie się z informacjami o zaimku str. 91-92) oraz zapoznanie się z informacjami w podręczniku str. 85 - 90.

Z całego serca dziękuję za piękne życzenia świąteczne i wspaniałe prezenty.
Wszystkim życzę zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia i oby nadchodzący 2021 Rok był lepszy niż miniony.

Do zobaczenia 9 stycznia.

Załącznik nr 1:

2020-12-20 16:52:21 ET
9 stycznia 2021

Przyjaźń i pierwsze sympatie. Pisownia wyrazów z "ż".

Praca domowa:
1.Naucz się czytać tekst "Dawno, dawno temu..." – podręcznik, str. 85.
2.Zapoznaj się z tradycjami bożonarodzeniowymi, które były dawniej kultywowane. Podręcznik str. 86-87 i wykonaj ustnie zadanie nr 1, str. 89.
3.Wykonaj zadanie domowe na str. 70.

Na następnej lekcji pogłębimy wiadomości dotyczące tradycji bożonarodzeniowych poprzez zabawę Escape Room - Uwolnij Świętego Mikołaja!
Jedno z zadań, aby uwolnić Św. Mikołaja:
Powtórzcie słowa trzech pierwszych zwrotek kolędy "Przybieżeli do Betlejem".

2020-12-13 09:56:22 ET
12 grudnia 2020

Mikołajkowe tradycje. Dyskusja na temat postaw roszczeniowych.

Praca domowa:
1. Naucz się czytać fragment opowiadania “Za minutę pierwsza miłość" – podręcznik, str. 64-65.
2. Ćwiczenie nr 8a, str. 42 oraz dla chętnych uczniów ćwiczenia na str. 48 (na ocenę celującą).
3. Na podstawie ćwiczeń na str. 42 oraz str. 46 - 47 przygotuj się do krótkiego testu wiedzy.

Nieobecnych uczniów proszę o uzupełnienie ćwiczeń na str. 46 - 47.

Do zobaczenia w sobotę.

2020-12-05 17:11:12 ET