Zdrowych, bezpiecznych i relaksujących wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Zadania domowe
klasa VI CStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 7 - - -

 


"Niezapomniana lekcja".

 
Zakończenie roku szkolnego odbędzie się 19 czerwca. O godz. 9:45 uczniów zapraszam do naszej klasy (rodziców proszę, aby zebrali się przy oknie naszej klasy, na zewnątrz budynku). Przygotowaliśmy małą niespodziankę dla rodziców.

W klasie rozdam świadectwa, a następnie ok. 10:10 wyjdziemy z uczniami na zewnątrz i zrobimy sobie pamiątkowe zdjęcia ze świadectwami. W tym dniu przygotujemy również małą niespodziankę dla naszych Tatusiów z okazji ich święta. Zapraszamy!

Proszę uczniów, aby przyszli na zakończenie roku ubrani elegancko.

Do zobaczenia w sobotę.
Pani Marta

 

 

 

2021-06-15 21:17:19 ET
Marta Wesolowski
19 czerwca 2021

 

 

Polska Szkoła Dokształcająca im. Zbigniewa Herberta - Copiague, Nowy Jork
1 Molloy Street - Copiague, NY 11726 - United States of America

"Przypowieść o kropli miodu". "Tomek na Alasce" - spotkanie autorskie.

 
1. Własnymi słowami opowiedz "Przypowieść o kropli miodu, czyli jak łatwo rozpętać wojnę", podręcznik, str. 205 - 206.
2. Ćwiczenie nr 8, 9 i 10 a, b - str. 209-210.
3. Na podstawie "Testu wiedzy i umiejętności językowych - kl.VI) - podręcznik str. 215 -218 przygotuj się do konkursu klasowego. Konkurs zorganizujemy na świeżym powietrzu. Będzie to piknik, podczas którego przygotujemy również niespodziankę na zakończenie roku szkolnego. Jeśli ktoś z rodziców mógłby nam pomóc w zorganizowaniu na nasz piknik lodów, to byłaby dla naszych uczniów miła niespodzianka. Jeśli będzie taka możliwość proszę o odpowiedź na naszym grupowym emailu. Wyjście na zewnątrz planujemy o godz. 1:30.

12 czerwca będą robione zdjęcia klasowe, będzie również wyprzedaż Komitetu Rodzicielskiego z okazji Dnia Taty. W tym dniu uczniowie otrzymają także pamiątkowe koszulki, ufundowane przez Komitet Rodzicielski.

Zakończenie roku szkolnego odbędzie się 19 czerwca. O godz. 9:45 uczniów zapraszam do naszej klasy, a rodziców proszę, aby zebrali się przy naszym klasowym oknie, na zewnątrz budynku. Przygotowujemy małą niespodziankę. W klasie rozdam świadectwa, a następnie o godzinie 10:00 wyjdziemy z uczniami na zewnątrz i zrobimy sobie pamiątkowe zdjęcia ze świadectwami. W tym dniu przygotujemy również małą niespodziankę dla naszych Tatusiów z okazji ich święta.

Dziękuję wszystkim uczniom za fanstastyczny udział w spotkaniu autorskim z panem Maciejem Dudziakiem, autorem książki "Tomek na Alasce".

Do zobaczenia w sobotę.
Pani Marta

 

 

 

2021-06-05 20:52:07 ET
Marta Wesolowski
12 czerwca 2021

 


Polski astronauta - Mirosław Hermaszewski.

 
POLSKI ASTRONAUTA - MIROSŁAW HERMASZEWSKI.

1. Na posdstawie wywiadu prasowego "Pierwszy polski astronauta" oraz zadania nr 1, podręcznik str. 199 przygotuj wypowiedź ustną o Mirosławie Hermaszewskim.
2. Naucz się na pamięć wiersza Zbigniewa Herberta "Dlaczego ptaki nie śpiewają?", podręcznik, str. 201.
3. Ćwiczenie nr 7, 8, 9, str. 203.
Naszym gościem w klasie (poprzez Zoom) 5 czerwca będzie autor książki, pt. "Tomek na Alasce" Maciej Dudziak. Opowie nam, co go zainspirowało do napisania książki. Uczniowie przeprowadzą z nim wywiad. Pomyślcie proszę, jakie pytanie chcielibyście zadać p. Maciejowi.

Tomek na Alasce” to kwintesencja tego, co czytelnicy pokochali w powieściach Szklarskiego – charyzmatyczni bohaterowie, odległe lądy oraz przygoda. Tomek, kapitan Nowicki oraz Sally przybywają na Alaskę tym razem jako uczestnicy wspólnej naukowej wyprawy amerykańskiego uniwersytetu w Chicago oraz Brytyjskiego Towarzystwa Geograficznego. Wyprawę finansuje znany milioner i filantrop – John Davison Rockefeller. Na miejscu okazuje się jednak, że wcześniejsza grupa geologów i kartografów, do której mieli dołączyć Polacy, zniknęła bez śladu w tajemniczych okolicznościach... Tomek, Sally oraz kapitan Nowicki ruszają na północ z wyprawą ratunkową.

Spot: "Tomek na Alasce".
https://youtu.be/advOqDXHS7A

Życzę wszystkim dobrego odpoczynku podczas długiego weekendu.
Do zobaczenia w sobotę, 5 czerwca.
Pani Marta

 

 

 

 

 

2021-05-22 15:34:09 ET
Marta Wesolowski
5 czerwca 2021

 


DZIEŃ RODZINY. KIM JESTEM? Liczebniki.

 

1.Przgotuj się do sprawdzianu z historii - Królowie elekcyjni.
2. Dokończ zadanie domowe, str.196 - 197.
3. Na następnej lekcji będziemy rozmawiać o Św. Janie Pawle II. Proszę odnaleźć w internecie datę urodzin papieża oraz jeden z cytatów (złotą myśl) Ojca Świętego. Informacje proszę zapisać w zeszycie. Jeśli macie jakieś pamiątki lub książki związane z papieżem proszę o ich przyniesienie do klasy.
"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta". JPII

Z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny życzę Państwu wspaniałego, wspólnie spędzanego czasu. Uczniom - samych radosnych dni, a Rodzicom pociechy z dzieci.

Pani Marta

 

 

 

2021-05-15 13:48:50 ET
Marta Wesolowski
22 maja 2021

 


Dzień Mamy. Powtórzenie wiadomości z historii.

 
1. Naucz się czytać opowiadanie "Kim ja właściwie jestem?"- podręcznik, str. 189 - 190.
2. Zadanie nr 2, podręcznik, str. 191.
3. Napisz w zeszycie 2-3 zdania na temat: Czy czujesz się bardziej Polakiem, czy Amerykaninem? Dlaczego?
4. Powtórz wiadomości z historii o królach elekcyjnych (spróbuj odpowiedzieć na pytania, str. 54-55). Będziemy nad tym pracować również w klasie. 22 maja uczniowie napiszą test.

Wszystkiego najlepszego życzymy wszystkim Mamom w Dniu Ich Święta!
https://www.magisto.com/int/album/video/fiAvWlleRQV6en4HDmEwCXh6?l=vsm&o=a&c=e via magisto.com

Dodatkowe informacje o Tadeuszu Kościuszce.
https://www.youtube.com/watch?v=s4Hsf1Er52Q

 

 

 

 

 

2021-05-08 17:50:26 ET
Marta Wesolowski
15 maja 2021

 


Majowe święta. Dzień Flagi. 230. rocznica Konstytucji 3 Maja.

 
1. Na podstawie zadania nr 2, str. 109 przygotuj własne serduszko dla Mamy (wytnij duże serce, ozdób je według uznania) i napisz kilka słów skierowanych do Mamy. Swoją pisemną wypowiedź rozpocznij od słów: Kochana Mamo! Chciałbym/Chciałabym Ci powiedzieć....

2. Powtórz wiadomości z historii: 18 A Konstytucja 3 Maja 1791, (książeczki z historii, str. 52).

W sobotę nasi uczniowie przygotują niespodziankę dla swoich Mam. Własnoręcznie wykonane upominki wręczą Mamom po zajęciach lekcyjnych. Po południu zamieścimy również filmik dla Mam na naszej szkolnej stronie facebookowej.

 

 

 

2021-05-01 14:20:28 ET
Marta Wesolowski
8 maja 2021

 


- - - Strona 1 z 7 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny