Dziękujemy za wspaniały rok szkolny 2021/2022! Życzymy udanych wakacji! Czekamy na Was we wrześniu!

klasa II A

Strona: Poprzednia | 2 | Następna

Praca domowa -12 marca 2022

3/12/22 (LEKCJA 21)
Na dzisiejszej lekcji, na podstawie czytanki „Na spacerze”, rozmawialiśmy o nadchodzącej wiośnie i jej pierwszych oznakach. Zachęcam wszystkich, by w nadchodzących tygodniach podczas spaceru, wycieczki do parku czy wizyty w ogródku/ na podwórku porozmawiać z dzieckiem o wiośnie. Prosiłam dzieci, by pobawiły się w POSZUKIWACZA WIOSNY i odszukały jak najwięcej oznak budzącej się wiosny. Jeśli możecie zrobić zdjęcia, prześlijcie proszę do mnie- zrobimy klasową galerię. Takie zdjęcia, będą świetną bazą do kolejnych lekcji i rozmów o wiośnie. Dziękuję! :)
Utrwalaliśmy dziś również zasady pisowni wyrazów z RZ (wymiennym na R oraz po spółgłoskach).

- 1/168
- 4/171
- 5/172
- 6/173

- Ćw. 2/169
- Ćw. 3/170
- Ćw. 7/173
- Naucz się czytać -czytanka „Na spacerze”; str. 150 (czytaj codziennie!).
- Karta pracy: Wyrazy z RZ
- Przygotuj się do dyktanda:
warzywa, porządek, burza, krzesło, drzewo, krzew, brzuch, przerwa, trzy, wrzucić, chrząszcz, orzech

Życzę wszystkim dobrego tygodnia!

2022-03-12 13:36:09 ET
19 marca 2022

Praca domowa -5 marca 2022

3/5/22 (LEKCJA 20)
Tematem dzisiejszej lekcji była legenda o Warsie i Sawie. Rozmawialiśmy o historii powstania Warszawy jako osady, a później stolicy. Wyruszyliśmy w wirtualną wycieczkę po Warszawie, zatrzymując się i poznając najpiękniejsze miejsca i zabytki naszej stolicy. Wspólnie stworzyliśmy plan wydarzeń do legendy, a dzieci w karcie pracy wykonały ilustracje do każdego z wydarzeń.
Z gramatyki ćwiczyliśmy tworzenie liczby mnogiej oraz powtórzyliśmy pojęcie rzeczownika.

- 1 a,b/156-157
- 4/159

- Ćw. 2/157
- Ćw. 5/160
- Ćw. 4/165
- Naucz się czytać -czytanka „Wars i Sawa”; str. 143 (czytaj codziennie!).
- Dokończ kartę pracy: LEGENDA O WARSIE I SAWIE
- Przygotuj się do dyktanda:
Stolicą Polski jest Warszawa. To piękne i duże miasto. Przez Warszawę przepływa rzeka Wisła.

DLA CHĘTNYCH:
- Sprawdź swoją znajomość legendy o Warsie i Sawie, wykonując zadanie na stronie.

Życzę wszystkim dobrego tygodnia! Załączam aplikację na nowy rok szkolny 2022-23.

2022-03-05 14:42:57 ET
12 marca 2022

Praca domowa - 19 lutego 2022

2/19/22 (LEKCJA 19)

- Ćw. 3/150
- Ćw. 6/152
- Ćw. 9/155
- Naucz się czytać -czytanka „Baśń o smoku”; str. 135 (czytaj codziennie!).
- Karta pracy- Legenda o Smoku Wawelskim.

Za tydzień (26 lutego) zajęć nie będzie!

Udanych ferii :). Do zobaczenia 5 marca :)

-pani Asia

2022-02-19 20:06:23 ET
5 marca 2022

Praca domowa - 12 lutego 2022

2/12/22 (LEKCJA 18)
Na dzisiejszej lekcji kontynuowaliśmy rozmowy na temat zdrowia i zdrowego trybu życia. Wymieniliśmy sposoby dbania o zdrowie (sport, dieta, właściwy ubiór) oraz walki z sezonowymi chorobami. Poćwiczyliśmy również słownictwo związane z częściami garderoby.
Z gramatyki poznaliśmy regułę RZ wymiennego na R. Nadal utrwalamy w ćwiczeniach rozróżnianie rzeczowników, przymiotników i czasowników.

 1/143
 2/144
 3,4/145
 5/146
 9/148

- Ćw. 6/146
- Ćw. 8/147
- Ćw. 10/148
- Naucz się czytać -czytanka „Ta paskudna grypa”; str. 129 (czytaj codziennie!).
- Karta pracy- Walentynkowa wykreślanka wyrazowa.
- Przygotuj się do dyktanda:
Robert jest chory i ma wysoką temperaturę. Teraz będzie leżał w łóżku.

Życzę wszystkim udanego tygodnia!
Wspaniałych Walentynek:)

2022-02-12 13:54:32 ET
19 lutego 2022

Praca domowa - 5 lutego 2022

2/05/22 (LEKCJA 17)
Dzisiejsze zajęcia poświęciliśmy tematyce zabaw i sportów zimowych. Obejrzeliśmy zdjęcia z ostatniego śnieżnego weekendu (za wszystkie bardzo DZIĘKUJĘ!), a dzieci opowiadały jakie zabawy na śniegu sprawiły im najwięcej frajdy. Rozmawialiśmy również o tym, jak ważny dla naszego zdrowia jest sport oraz o rozpoczętych właśnie zimowych igrzyskach w Pekinie. Uczyliśmy się nazw zimowych dyscyplin sportowych oraz utrwalaliśmy słownictwo związane z zimą.
Z gramatyki ćwiczyliśmy odmianę czasowników przez osoby w liczbie pojedynczej oraz tworzenie rodziny wyrazów.
Udało nam się również poćwiczyć nazwy dni tygodnia. Krótki wiersz pt. „Tydzień” dzieci mają wklejony do zeszytu- proszę, by każdy uczeń nauczył się tego wiersza na pamięć. Za tydzień nie będzie dyktanda:)

- 1/135
- 2,3/136
- 4/137
- 7/140

- Ćw. 5/138
- Ćw. 8/142
- Naucz się czytać -czytanka „Na saneczkach”; str. 123 (czytaj codziennie!).
- Karta pracy- Wiersz „Lis”-odszukaj i podkreśl wszystkie rzeczowniki i czasowniki.
- Karta pracy- Sporty zimowe- labirynt
- Utrwal znajomość słów związanych z zimą i zimowymi sportami, wykonując zadanie na stronie.

- Naucz się na pamięć wiersza „Tydzień” (wklejka w zeszycie).

Życzę wszystkim udanego tygodnia,

Załącznik nr 2:

2022-02-05 12:56:38 ET
12 lutego 2022

Strona: Poprzednia | 2 | Następna

© 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10