Zapraszamy uczniów na zakupy świąteczne do sklepiku organizowanego przez Komitet Rodzicielski w sobotę 3 grudnia w czasie trwania zajęć lekcyjnych! Do kupienia prezenty dla całej rodziny!

klasa IV C

Praca domowa z dnia 19 listopada 2022 roku

Proszę wykonać ćwiczenie 3 na str. 48 oraz ćw. 4 na str. 49.
(Dla osób nieobecnych oraz tych, którzy musieli wyjść wcześniej z zajęć): w klasie wykonane zostały ćwiczenia: ćw. 10a na str. 44, ćw. 1 i 2 na stronie 46-47
Przypomnij sobie co wiesz o rzeczowniku i przymiotniku.
Życzę dobrego tygodnia oraz smacznego indyka!

2022-11-19 18:21:52 ET
3 grudnia 2022

Praca domowa z dnia 12 listopada 2022 roku

Poćwicz płynne czytanie tekstu " Samolubny Filip"-str. 61, dla chętnych: czytanie na czas (tekst na żółtym tle).
Przygotuj się do dyktanda -zadanie 2 str. 64 w czytance (zwróć uwagę na pisownię trudnych wyrazów takich jak: przyjaciół, przyjacielem, itp.)
Wykonaj ćwiczenia 9 na str. 43 (dla tych, którzy musieli wcześniej wyjść z zajęć: w klasie wykonaliśmy także ćw. 7 na str. 42 i ćw. 8 na str. 43).
Przeczytaj ze zrozumieniem wiadomości w ćwiczeniu na stronach 44-45 (do tych informacji wrócimy na następnych zajęciach).
Dziękuję za piękne śpiewanie hymnu narodowego z okazji Święta Niepodległości Polski. Jestem z WAS bardzo dumna! Dziękuję Rodzicom za pomoc i wsparcie! Do zobaczenia za tydzień.

2022-11-12 18:54:46 ET
19 listopada 2022

Praca domowa z dnia 5 listopada 2022 roku

Proszę poćwiczyć płynne czytanie tekstu "O Bramce z Kluską"-str. 45.
Dokończ ćwiczenie 2 na str. 40 oraz wykonaj ćwiczenia: 3, 4 na str. 41 oraz ćw.5, 6 na str. 42.
W klasie wykonane zostały także ćwiczenia: 5 i 6 na stronie 53 oraz ćw. 1 na str. 39. Osoby nieobecne na zajęciach powinne (w miarę możliwości) zapoznać się z wiadomościami o przymiotniku na stronie 38 (do tego tematu wrócimy też na następnych zajęciach).
Gratulacje dla Victorii S., która pięknie zaśpiewała na dzisiejszych zajęciach cztery zwrotki hymnu polskiego.
Proszę, aby w dniu 12 listopada uczniowie przyszli ubrani w kolory biało-czerwone (będziemy ponownie śpiewali hymn narodowy)
Dziękuję za zamówienia złożone na zdjęcia klasowe oraz za szybkie uregulowanie opłaty.
Życzę miłego tygodnia!

2022-11-05 16:14:25 ET
12 listopada 2022

Praca domowa z dnia 29 października 2022 r.

Proszę o wybranie dowolnej opcji:
nauka na pamięć wiersza "Dla tych,którzy odeszli"-str. 59 w czytance lub nauka płynnego czytania tekstu na stronie 57 "Dla tych, którzy odeszli...".
* Na dodatkową ocenę celującą : przeczytaj informację w fioletowej ramce na stronie 59 w czytance i jeśli będziesz na cmentarzu, zapal znicz na polskim grobie (mile widziane zdjęcia, które można można przesłać na mój nr komórkowy: 631-682 69 21).
W ćwiczeniu dokończ ćw. 2 i 3 na stronie 51 oraz ćw. 4 i 5 na stronei 52. W klasie zrobiliśmy także ćw. 1 na str. 50.
Bardzo proszę o powtórzenie hymnu polskiego, gdyż będziemy go śpiewać za tydzień na lekcji oraz o przyniesienie karteczek (z wyjaśnionym wyrazem i pasującą do niego ilustracją/praca domowa z 22 października).
Proszę uczniów, aby przyszli ubrani na następne zajęcia w kolory biało-czerwone.
Jeśli jeszcze ktoś zechce zamówić zdjęcia klasowe, można złożyć zamówienie wysyłając do mnie tekst na mój nr telefonu komórkowego. Koszt zdjęcia to $10.00.
Zapraszam chętnych uczniów na niedzielną zabawę jesienną do sali gimnastycznej naszej szkoły w dniu 30 października od godziny 4:00pm-7:00pm (szczegóły na szkolnej stronie FB)
Życzę miłego weekendu!

2022-10-29 19:03:19 ET
5 listopada 2022

Praca domowa z dnia 22 października 2022r.

Poćwicz płynne czytanie tekstu " Czarcia Łapa"-str. 39.
Przygotuj się do dyktanda - zadanie 3 str. 42 w czytance.
Wykonaj ćwiczenie 4, 5 str. 34 oraz ćw, 8, 9. 10 na str. 36 i ćwiczenie na str. 37.
Osoby, które wyszły wcześniej z zajęć powinne w miarę możliwości uzupełnić ćwiczenia wykonane na lekcji: ćw. 1, 2 str. 32, ćw. 3 str. 33
Powoli zbliżamy się do obchodów Święta Niepodległości Polski. Uczniowie bardzo dobrze znają dwie pierwsze zwrotki hymnu i refren. Proszę, aby uczniowie starali się zapamiętać słowa trzeciej i czwartej zwrotki (dla przypomnienia: tekst hymnu w załączniku). Będziemy również w klasie ćwiczyć śpiewanie hymnu i mam nadzieję, że już niebawem będziemy umieli hymn w całości.
W folderze dziecka znajduje się kartka w wyrazem (na przykład: wojna, pokój, powstanie, bohater, patriota). Proszę, aby uczeń wykonał ilustrację pasującą do wybranego przez siebie wyrazu oraz postarał się krótko wyjaśnić znaczenie tego wyrazu). Ilustracje należy przynieść do klasy za dwa tygodnie czyli 5 listopada.
Życzę dobrego tygodnia i do zobaczenia za tydzień.

Załącznik nr 1:

2022-10-22 18:35:11 ET
29 października 2022

Praca domowa z dnia 15 października 2022 roku

Proszę dokonać poprawy dyktanda: wyraz błędnie napisany na dyktandzie należy poprawnie napisać tyle razy, ile zmieści się w linii. Przypomnij słowa hymnu narodowego(w klasie III poznaliśmy dwie pierwsze zwrotki, w tym roku postaramy się nauczyć kolejnych dwóch). Dziękuję uczniom i wszystkim rodzicom za piękne kwiaty z okazji Dnia Nauczyciela. Życzę wszystkim dobrego tygodnia i do zobaczenia za tydzień. Pani Iwona

2022-10-15 22:05:14 ET
22 października 2022

© 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10