Zapraszamy uczniów na zakupy świąteczne do sklepiku organizowanego przez Komitet Rodzicielski w sobotę 3 grudnia w czasie trwania zajęć lekcyjnych! Do kupienia prezenty dla całej rodziny!

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Zadania domowe
klasa IV CStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 3 - - -

 


Praca domowa z dnia 19 listopada 2022 roku

 
Proszę wykonać ćwiczenie 3 na str. 48 oraz ćw. 4 na str. 49.
(Dla osób nieobecnych oraz tych, którzy musieli wyjść wcześniej z zajęć): w klasie wykonane zostały ćwiczenia: ćw. 10a na str. 44, ćw. 1 i 2 na stronie 46-47
Przypomnij sobie co wiesz o rzeczowniku i przymiotniku.
Życzę dobrego tygodnia oraz smacznego indyka!
Pani Iwona

 

 

 

2022-11-19 18:21:52 ET
Iwona Koszelak
3 grudnia 2022

 

 

Polska Szkoła Dokształcająca im. Zbigniewa Herberta - Copiague, Nowy Jork
1 Molloy Street - Copiague, NY 11726 - United States of America

Praca domowa z dnia 12 listopada 2022 roku

 
Poćwicz płynne czytanie tekstu " Samolubny Filip"-str. 61, dla chętnych: czytanie na czas (tekst na żółtym tle).
Przygotuj się do dyktanda -zadanie 2 str. 64 w czytance (zwróć uwagę na pisownię trudnych wyrazów takich jak: przyjaciół, przyjacielem, itp.)
Wykonaj ćwiczenia 9 na str. 43 (dla tych, którzy musieli wcześniej wyjść z zajęć: w klasie wykonaliśmy także ćw. 7 na str. 42 i ćw. 8 na str. 43).
Przeczytaj ze zrozumieniem wiadomości w ćwiczeniu na stronach 44-45 (do tych informacji wrócimy na następnych zajęciach).
Dziękuję za piękne śpiewanie hymnu narodowego z okazji Święta Niepodległości Polski. Jestem z WAS bardzo dumna! Dziękuję Rodzicom za pomoc i wsparcie! Do zobaczenia za tydzień.
Pani Iwona

 

 

 

2022-11-12 18:54:46 ET
Iwona Koszelak
19 listopada 2022

 


Praca domowa z dnia 5 listopada 2022 roku

 
Proszę poćwiczyć płynne czytanie tekstu "O Bramce z Kluską"-str. 45.
Dokończ ćwiczenie 2 na str. 40 oraz wykonaj ćwiczenia: 3, 4 na str. 41 oraz ćw.5, 6 na str. 42.
W klasie wykonane zostały także ćwiczenia: 5 i 6 na stronie 53 oraz ćw. 1 na str. 39. Osoby nieobecne na zajęciach powinne (w miarę możliwości) zapoznać się z wiadomościami o przymiotniku na stronie 38 (do tego tematu wrócimy też na następnych zajęciach).
Gratulacje dla Victorii S., która pięknie zaśpiewała na dzisiejszych zajęciach cztery zwrotki hymnu polskiego.
Proszę, aby w dniu 12 listopada uczniowie przyszli ubrani w kolory biało-czerwone (będziemy ponownie śpiewali hymn narodowy)
Dziękuję za zamówienia złożone na zdjęcia klasowe oraz za szybkie uregulowanie opłaty.
Życzę miłego tygodnia!
Pani Iwona

 

 

 

2022-11-05 16:14:25 ET
Iwona Koszelak
12 listopada 2022

 


Praca domowa z dnia 29 października 2022 r.

 
Proszę o wybranie dowolnej opcji:
nauka na pamięć wiersza "Dla tych,którzy odeszli"-str. 59 w czytance lub nauka płynnego czytania tekstu na stronie 57 "Dla tych, którzy odeszli...".
* Na dodatkową ocenę celującą : przeczytaj informację w fioletowej ramce na stronie 59 w czytance i jeśli będziesz na cmentarzu, zapal znicz na polskim grobie (mile widziane zdjęcia, które można można przesłać na mój nr komórkowy: 631-682 69 21).
W ćwiczeniu dokończ ćw. 2 i 3 na stronie 51 oraz ćw. 4 i 5 na stronei 52. W klasie zrobiliśmy także ćw. 1 na str. 50.
Bardzo proszę o powtórzenie hymnu polskiego, gdyż będziemy go śpiewać za tydzień na lekcji oraz o przyniesienie karteczek (z wyjaśnionym wyrazem i pasującą do niego ilustracją/praca domowa z 22 października).
Proszę uczniów, aby przyszli ubrani na następne zajęcia w kolory biało-czerwone.
Jeśli jeszcze ktoś zechce zamówić zdjęcia klasowe, można złożyć zamówienie wysyłając do mnie tekst na mój nr telefonu komórkowego. Koszt zdjęcia to $10.00.
Zapraszam chętnych uczniów na niedzielną zabawę jesienną do sali gimnastycznej naszej szkoły w dniu 30 października od godziny 4:00pm-7:00pm (szczegóły na szkolnej stronie FB)
Życzę miłego weekendu!
Pani Iwona

 

 

 

2022-10-29 19:03:19 ET
Iwona Koszelak
5 listopada 2022

 


Praca domowa z dnia 22 października 2022r.

 
Poćwicz płynne czytanie tekstu " Czarcia Łapa"-str. 39.
Przygotuj się do dyktanda - zadanie 3 str. 42 w czytance.
Wykonaj ćwiczenie 4, 5 str. 34 oraz ćw, 8, 9. 10 na str. 36 i ćwiczenie na str. 37.
Osoby, które wyszły wcześniej z zajęć powinne w miarę możliwości uzupełnić ćwiczenia wykonane na lekcji: ćw. 1, 2 str. 32, ćw. 3 str. 33
Powoli zbliżamy się do obchodów Święta Niepodległości Polski. Uczniowie bardzo dobrze znają dwie pierwsze zwrotki hymnu i refren. Proszę, aby uczniowie starali się zapamiętać słowa trzeciej i czwartej zwrotki (dla przypomnienia: tekst hymnu w załączniku). Będziemy również w klasie ćwiczyć śpiewanie hymnu i mam nadzieję, że już niebawem będziemy umieli hymn w całości.
W folderze dziecka znajduje się kartka w wyrazem (na przykład: wojna, pokój, powstanie, bohater, patriota). Proszę, aby uczeń wykonał ilustrację pasującą do wybranego przez siebie wyrazu oraz postarał się krótko wyjaśnić znaczenie tego wyrazu). Ilustracje należy przynieść do klasy za dwa tygodnie czyli 5 listopada.
Życzę dobrego tygodnia i do zobaczenia za tydzień.
Pani Iwona

 

Załącznik nr 1:

 

 

 

 

2022-10-22 18:35:11 ET
Iwona Koszelak
29 października 2022

 


Praca domowa z dnia 15 października 2022 roku

 
Proszę dokonać poprawy dyktanda: wyraz błędnie napisany na dyktandzie należy poprawnie napisać tyle razy, ile zmieści się w linii. Przypomnij słowa hymnu narodowego(w klasie III poznaliśmy dwie pierwsze zwrotki, w tym roku postaramy się nauczyć kolejnych dwóch). Dziękuję uczniom i wszystkim rodzicom za piękne kwiaty z okazji Dnia Nauczyciela. Życzę wszystkim dobrego tygodnia i do zobaczenia za tydzień. Pani Iwona

 

 

 

2022-10-15 22:05:14 ET
Iwona Koszelak
22 października 2022

 


- - - Strona 1 z 3 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Polska Szkoła Dokształcająca im. Zbigniewa Herberta - Copiague, Nowy Jork
1 Molloy Street - Copiague, NY 11726 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs