Życzymy udanych ferii zimowych! W ten weekend nie ma zajęć!

klasa V C

Strona: Poprzednia | 2 | Następna

Zadanie domowe z dnia 9 stycznia 2021r.

Bardzo dziękuję za dzisiejsze spotkanie :-)

1.Przeczytaj kilka razy głośno tekst wywiadu w czytance str. 104 - 106.

2. Przygotuj pięć pytań, które chciałbyś/ chciałabyś zadać bohaterowi tej opowieści gdybyś miał okazję
do spotkania z nimi.
3. Zadania 2/str 52 oraz 5,6 /53
4. Z historii uzupełnij zdania A. o brakujące wyrazy . - rozdział 4.POLSKA DZIELNICOWA .

5. Obejrzyj relację z wyprawy na Biegun Północny Jaśka Meli i Marka Kamińskiego

6. Dla ciekawskich i ambitnych :

W książce Marek Kamiński opisuje wędrowkę na biegun.

Życzę wszystkim dobrej soboty i niedzieli , zdrowia -
p.Basia

2021-01-09 16:46:09 ET
16 stycznia 2021

Zadanie domowe z dnia 19 grudnia 2020r.

1. Przygotuj przepis na twoją ulubioną potrawę wigilijną według wzoru w czytance na stronie 89 . Możesz poprosić o pomoc rodziców, babcię lub dziadka.
2. Przeczytaj tekst w czytance str. 94, 95 oraz str. 96. Odpowiedz pisemnie , na oddzielnej kartce na pytania :
A. O czym marzyli zmęczeni bohaterowie opowiadania?
B. Czy historia opisana w obu tekstach była prawdziwa ? Jeśli tak, dlaczego tak sądzisz ?
Życzę wam Wesołych Świąt !
Do zobaczenia w przyszłym roku 9 stycznia - p. Basia

2020-12-21 00:20:01 ET
9 stycznia 2021

Zadanie domowe z dnia 12 grudnia 2020r.

Bardzo dziękuję Wam za wspaniałą pracę i aktywność na dzisiejszej lekcji <3
Szkoda,że nie wszyscy mogli być dzisiaj z nami . Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu będziemy w komplecie !

Do wykonania na 19 grudnia :
1. Dokończ rozpoczęte w klasie zadanie - uzupełniankę / bombki / " Boże Narodzenie w moim domu" .
2. Zad.1/ str.47 w ćwiczeniach
3. Nagraj telefonem komórkowym swoje wykonanie kolędy, dwie zwrotki plus refren , w scenerii świątecznej , na przykład przy choince.
Nagranie wyślij na mój nr telefonu :-) do piątku (18 grudnia )
Linki z podkładem muzycznym - karaoke być może pomogą Wam w wyborze kolędy. Może być też inna.

1. Cicha Noc

2.Dzisiaj w Betlejem

3. Wśród nocnej ciszy .

Powodzenia - dobrej zabawy !
Do zobaczenia w sobotę - pani Basia

2020-12-12 18:59:52 ET
19 grudnia 2020

Zadanie domowe z lekcji 5 grudnia 2020r.

Dziękuję wszystkim za wspólnie spędzony czas i pracę na dzisiejszej lekcji :-)
1. Zadanie nr 4 str.81 w czytance
2. Przeczytaj tekst czytanki str.85.
3. Powtórz wiadomości do sprawdzianu z historii
( kserokopia - 10 pytań )
4. Zadanie 7 /str.40 z ćwiczeniach.
Życzę wszystkim dobrego tygodnia
Do zobaczenia - p.Basia <3

2020-12-05 18:45:32 ET
12 grudnia 2020

Zadanie domowe zdnia 21 listopada 2020r.

Bardzo dziękuję za Waszą wspaniałą pracę na dziesiejszej lekcji !!!! <3

1. Uzupełnij rysunek indyka o dedykacje komu i za co chcesz podziękować? Wzór wysłany w załaczniku ( e-mail)
2. Przeczytaj tekst str 72/73 w czytance . Na jego podstawie narysuj historyjkę obrazkową , komiks ( projekt wykonaj na oddzielnej kartce z bloku format A4 )
3. Zadanie nr 1 , 2 i 3 str.38 w ćwiczeniach.
***************************************************

Na 12 grudnia przygotuj się do testu z historii . Materiał do powtórzenia lekcje nr 1, 2, 3A z naszej mini książeczki
**********************************************************************************************************************************
Życzę wszystkim wszystkiego dobrego , smacznego indyka i innych potraw przygotowanych z okazji Święta Dziękczynienia!!!!

Zapraszam na sobotę 5 grudnia - pani Basia.

2020-11-21 19:59:45 ET
5 grudnia 2020