Dziękujemy za wspaniały rok szkolny 2021/2022! Życzymy udanych wakacji! Czekamy na Was we wrześniu!

klasa VII C

Jak napisać list? - ćwiczenia redakcyjne.

Praca domowa
1. Przeczytaj tekst, s. 194-195.
2. Wykonaj ćw. 1 s. 195, s. 196 i 197.
3. Przeczytaj w Internecie (na wybranej przez siebie stronie) o okolicznościach wybuchu I wojny światowej.

Proszę, by osoby, które są jeszcze zainteresowane zakupem zdjęcia klasowego, przyniosły na następne zajęcia opłatę w wysokości $10. Dziękuję.

Dobrego tygodnia!

2022-04-24 12:05:26 ET
30 kwietnia 2022

Święty Jan Paweł II - Polak, papież, obywatel świata

Drodzy Uczniowie,
dziękuję za piękne i ciekawe prezentacje na temat zanieczyszczenia oceanów. W tym tygodniu nie macie pracy domowej. Natomiast na kolejną sobotę, tj. 2 kwietnia, proszę o przygotowanie prezentacji w dowolnej formie (plakat, referat ustny lub pisemny, album) na temat "Święty Jan Paweł II - Polak, papież, obywatel świata". Akurat 2 kwietnia wypada 17 rocznica śmierci Karola Wojtyły. Wielu z Was ma dużą wiedzę na temat życia i działalności tego Wielkiego Polaka i w wielu polskich rodzinach kultywowana jest pamięć o nim.
W najbliższą sobotę będziemy gościć 2 uczniów - absolwenta i licealistę naszej szkoły, którzy zaprezentują nam ciekawy wykład historyczny na temat rozbiorów i czasów porozbiorowych w Polsce.

2022-03-23 02:02:47 ET
2 kwietnia 2022

Sprawdzian "Stopniowanie przymiotników"

Drodzy Uczniowie,
dziękuję za przygotowanie do testu. Mam nadzieję że otrzymacie same szóstki i piątki.
Praca domowa
1. Przeczytaj dwukrotnie na głos tekst, s. 172-173. Poproś Rodzica o wysłuchanie Twojego czytania.
2. Wykonaj projekt (plakat) "Tony śmieci zalegają w oceanach. Jak zmienić tę sytuację?".
3. ćw. 1 s. 173.

W marcu, jak w garncu. Życzę wszystkim dobrego tygodnia.

2022-03-12 18:51:33 ET
19 marca 2022

Swiat wokół nas - tony śmieci zalegają w oceanach

Witam Was serdecznie po przerwie. Mam nadzieję, że mieliście udany czas i odpoczeliście.

Informacje bieżące:

1. W 2 kolejne soboty (5 i 12 marca) w naszej szkole prowadzona jest zbiórka na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie.
2. By okazać symboliczne wsparcie Ukrainie, chętni uczniowie w kolejną sobotę mogą ubrać się w narodowe barwy tego kraju (niebieski i zółty).
3. Rozpoczęły się już zapisy uczniów na nowy rok szkolny, które potrwają do 7 maja. Nowa forma aplikacji dostępna jest na naszej stronie internetowej.

Praca domowa
1. Naucz się 3 sposobów stopniowania przymiotników i przysłówków z tabeli na s. 154 (sprawdzian za tydzień, zakres materiału - tabela).
2. Na za 2 tygodnie (19.03.) przygotuj w dowolnej formie plakat na temat: "Tony śmieci zalegają w oceanach. Jak możemy to zmienić?".
3. Dla chętnych - ćw. 5 s. 170.

2022-03-05 13:34:31 ET
12 marca 2022

Drodzy Uczniowie,
dziękuję Wam za aktywną pracę w ostatnich tygodniach. Życzę Wam udanych ferii zimowych. W tym tygodniu nie macie pracy domowej. Poniżej załączam informację o zadaniu dla chętnych osób - regulamin niezwykle interesującego Międzynarodowego Konkursu Historycznego "Śladami historii Polski - skąd nasz ród". Proszę zapoznajcie się z załącznikiem i dajcie znać, kto chciałby wziąć udział w konkursie. Możecie liczyć na moją pomoc.

Załącznik nr 1:

2022-02-20 22:17:26 ET
5 marca 2022

Juliusz Słowacki "W pamiętniku Zofii Bobrówny"

Drodzy Uczniowie,
dziękuję za wspaniałą pracę na lekcji. Tworzenie czasowników w trybie przypuszczającym to nie lada wyzwanie, a wy poradziliście sobie śpiewająco!
W tym tygodniu nie macie pracy domowej. Życzę Wam udanego Dnia Świętego Walentego. Do zobaczenia za tydzień (ostatnie zajęcia przed feriami).

2022-02-12 14:00:44 ET
19 lutego 2022

© 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10