*** W sobotę 3 maja nie ma zapisów na kolejny rok szkolny! Ostatni dzień kiedy można złożyć aplikację i zapłacić to sobota 10 maja. Zapisy wznowimy we wrześniu! *** Gratulujemy uczniom klas ósmych i III liceum, którzy w niedzielę 4 maja odbiorą świadectwa i dyplomy ukończenia edukacji w naszej szkole. Jesteśmy z Was dumni! *** Zakończenie roku szkolnego - 17 maja, zmiana poranna o godz. 9.00, zmiana popołudniowa o godz. 10.00. Dziękujemy za wspaniały rok szkolny! ***  

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Zadania domowe
klasa V A



Strona: Poprzednia | 2 | Następna

 

- - - Strona 2 z 6 - - -

 

praca dpmowa- 15 marca 2025

 
3/15/25 (LEKCJA 24)
TEMAT: Dziś czytam, jutro przeczytam. Poznajemy czasowniki dokonane i niedokonane.
Na wczorajszych zajęciach obchodziliśmy Dzień Sportu i Rozrywki. Uczestniczyliśmy w zawodach sportowych i zremisowaliśmy z szóstą klasą! Po zawodach znaleźliśmy czas, by zjeść pizzę i porozmawiać na temat sportowego zachowania i zasady „fair play”. Podziękowaliśmy paniom z Komitetu Rodzicielskiego za zorganizowanie całego dnia oraz ufundowanie pizzy.
Lekcję nr. 22 z podręcznika podzieliliśmy na 2 soboty. Zdążyliśmy zrobić gramatykę- odmianę czasowników dokonanych i niedokonanych w czasie przyszłym. Za tydzień opracujemy czytankę, powtórzymy temat o Kazimierzu Wielkim oraz powtórzymy wiadomości o czasownikach.

Wykonaliśmy:
 Ćw. 5 str. 166
 Ćw. 7,8 str. 167

PRACA DOMOWA:
 Ćw. 6 str. 166
 Ćw. 9 str. 167
 Ćw. 10,11 str. 168
 Poćwicz rozróżnianie czasowników dokonanych i niedokonanych, wykonując ćwiczenie na stronie:
https://wordwall.net/pl/resource/20672994

Udanego i zdrowego tygodnia!

Pozdrawiam,
pani Asia

 

 

 

2025-03-16 16:09:06 ET
Joanna Chałecka-Kudzia
22 marca 2025

 


praca domowa - 8 marac 2025 r.

 
3/08/25 (LEKCJA 23)
TEMAT: Bądźmy dobrzy i życzliwi dla innych!
Na dzisiejszych zajęciach, na podstawie baśni „Drzewko miłości”, rozmawialiśmy o tym, dlaczego warto być dobrym dla innych. Poznaliśmy znaczenie terminów SYNONIMY (wyrazy o zbliżonym znaczeniu) i ANTONIMY (wyrazy o przeciwnym znaczeniu) oraz tworzyliśmy synonimy i antonimy do przymiotnika „okrutny”.
Z gramatyki powtórzyliśmy informacje o formie czasownika w bezokoliczniku oraz odmienialiśmy czasowniki przez osoby w czasie przeszłym, teraźniejszym oraz przyszłym.
Z historii rozpoczęliśmy temat panowania Kazimierza Wielkiego- ostatniego władcy z dynastii Piastów. Uczniowie nieobecni otrzymają wklejki z tego tematu za tydzień.

Wykonaliśmy:
 Ćw. 1 str. 154
 Ćw. 3 str. 158
 Ćw. 4 str. 159
 Ćw. 6 str. 160

PRACA DOMOWA:
 Czytanka „Drzewko miłości”, str. 153 (czytaj SYSTEMATYCZNIE, nawet kilka minut ćwiczeń dziennie wystarczy!)
 Ćw. 5 str. 159
 Ćw. 6 str. 160 (na dole strony)
 Uzupełni wkleję „Moje drzewko miłości”
 Obejrzyj film edukacyjny o Kazimierzu Wielkim:
https://www.youtube.com/watch?v=Pg_KhUp_Ybk

Udanego i zdrowego tygodnia!

Pozdrawiam,
pani Asia

 

 

 

Załącznik nr 1:

 

 

 

 

2025-03-08 19:43:53 ET
Joanna Chałecka-Kudzia
15 marca 2025

 


Praca domowa- 8 lutego 2025

 
2/08/25 (LEKCJA 21)
TEMAT: A czas leci…Powtarzamy wiadomości o czasowniku.
Na dzisiejszych zajęciach rozmawialiśmy o czasach, kiedy ludzie posługiwali się tylko imionami i nie posiadali nazwisk, a jedynie przezwiska czy przydomki, jak władcy Polski. Na podstawie czytanki dowiedzieliśmy się w jaki sposób powstawały nazwiska (np. od imienia ojca, wykonywanego zawodu czy miejsca pochodzenia).
Sporą część lekcji poświęciliśmy na powtórzenie informacji o czasowniku. Odmienialiśmy czasowniki przez osoby, liczby i czasy, ze szczególnym uwzględnieniem czasu teraźniejszego, z którym uczniowie nie mają większych problemów. Za tydzień czas przeszły, który jest bardziej skomplikowany ze względu na zmieniające się końcówki w liczbie mnogiej (dla rodzaju męskoosobowego – ci chłopcy śpiewali; dla rodzaju niemęskoosobowego – te dziewczynki śpiewały, te psy szczekały, te liście spadały, te samochody jechały). Uczniowie nieobecni otrzymają wklejki z tymi informacjami za tydzień.

Wykonaliśmy:
 Ćw. 2,3 str. 139
 Ćw. 4,6 str. 142
 Ćw. 8 str. 143
 Ćw. 10 str. 144

PRACA DOMOWA:
 Czytanka, str. 137 (czytaj SYSTEMATYCZNIE, nawet kilka minut ćwiczeń dziennie wystarczy!)
 Ćw. 5,7 str. 142
 Ćw. 9 str. 143
 Ćw. 11 str. 144
 Poćwicz znajomość rodzajów w czasie przeszłym, wykonując zadanie na stronie:
https://learningapps.org/watch?v=pve5h4ojj23

Udanego i zdrowego tygodnia!

Pozdrawiam,
pani Asia

 

 

 

2025-02-08 20:58:34 ET
Joanna Chałecka-Kudzia
15 lutego 2025

 


praca domowa- 1 lutego 2025

 
2/01/25 (LEKCJA 20)
TEMAT: Niedźwiedzie polarne- władcy Arktyki.
Na dzisiejszych zajęciach, na podstawie czytanki „Jestem w krainie niedźwiedzi!”, rozmawialiśmy o niedźwiedziach polarnych i zagrożeniach jakie powoduje zmiana klimatu. Nie tylko niedźwiedzie polarne, które ze względu na topniejące lodowce muszą przemierzać setki kilometrów w poszukiwaniu pożywienia, ale też my odczuwamy zmiany klimatyczne- powodzie i susze. Zastanawialiśmy się wspólnie, co możemy zrobić, by temu zapobiec.
Wszyscy uczniowie przynieśli i zaprezentowali projekty o Janie Pawle II. Brawo!!! Dowiedzieliśmy się wiele o naszym papieżu. Dziękuję rodzicom za pomoc!
Z historii powtórzyliśmy czas panowania Władysława Łokietka.

Wykonaliśmy:
 Ćw. 1 str. 132
 Ćw. 3 str. 134

PRACA DOMOWA:
 Czytanka „Jestem w krainie niedźwiedzi” strona 130 (czytaj SYSTEMATYCZNIE, nawet kilka minut ćwiczeń dziennie wystarczy!)
 Ćw. 1,3,4 str. 135
 Ćw. 7 str. 136
 Dyktando (zdania, które układaliśmy w ćw. 3 str. 134)
Miś polarny był ulubioną zabawką Kuby.
Od dziecka marzył, by zostać polarnikiem.
Marzenia te pomogła mu zrealizować ciocia z Kanady.

Uczniowie otrzymali kartki z informacją o szkolnych eliminacjach do Festiwalu Szkół Polonijnych. Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału, bo znam Was bardzo dobrze i wiem, że utalentowanych osób w naszej klasie nie brakuje! Chętnie pomogę i udzielę więcej informacji:)
Dobrego tygodnia!

Pozdrawiam,
pani Asia

 

 

 

2025-02-01 18:49:16 ET
Joanna Chałecka-Kudzia
8 lutego 2025

 


praca domowa- 25 stycznia 2025

 
1/25/25 (LEKCJA 19)
TEMAT: Marek Kamiński- podróżnik, Który zdobył oba bieguny.
Na wczorajszych zajęciach, na podstawie wywiadu z Markiem Kamińskim pt. „Marzenie Jasia” przybliżyliśmy sylwetkę podróżnika, polarnika, filozofa i autora książek, którym jako pierwszy Polak w jednym roku zdobył oba bieguny. Rozmawialiśmy również o swoich marzeniach i o tym, że wiara we własne siły i ciężka praca pomaga w ich osiągnięciu.
Z gramatyki powtórzyliśmy informacje o zaimkach osobowych i odmienialiśmy je przez przypadki, ze szczególnym uwzględnieniem celownika (komu? czemu?) i narzędnika (z kim? z czym?).
Z historii omówiliśmy najważniejsze wydarzenia z czasów panowania Władysława Łokietka.

Wykonaliśmy:
 Ćw. 1,2 str. 125
 Ćw. 3 str. 127
 Ćw. 4 str. 128
 Ćw. 7,8 str. 129

PRACA DOMOWA:
 Czytanka „Marzenie Jasia” strona 123 (czytaj SYSTEMATYCZNIE, nawet kilka minut ćwiczeń dziennie wystarczy!)
 Ćw. 5,6 str. 128
 Projekt o Janie Pawle II
 Dla chętnych- poćwicz znajomość zaimków osobowych, wykonując zadania na stronie:

https://wordwall.net/pl/resource/26467543

https://wordwall.net/pl/resource/38956271

https://learningapps.org/view32804845

Wczoraj uczniowie otrzymali koperty z kartkami zawierającymi oceny i opis postępów w nauce. Jeśli macie Państwo jakiekolwiek pytania, proszę o kontakt!
Życzę wszystkim dobrego i zdrowego tygodnia!

Pozdrawiam,
pani Asia

 

 

 

2025-01-26 16:59:34 ET
Joanna Chałecka-Kudzia
1 lutego 2025

 


- - - Strona 2 z 6 - - -

 

Strona: Poprzednia | 2 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Polska Szkoła Dokształcająca im. Zbigniewa Herberta - Copiague, Nowy Jork
1 Molloy Street - Copiague, NY 11726 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2025 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs